jan930

oleje do ciągników fendt

Polecane posty

jan930    0

witam czy ktoś orientuje się jakie oleje powinno się używać do ciągnika fendt chcę zrobić wymianę w 612ls rok 1980 ponieważ noedawno go zakupiłem jaki olej do hydrauliki i do silnika z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArrasQ    0

Odświeżę temat...

Olej do skrzyni vario w serii 400 jaki jest zalecany to np Dynatrans MPV Totala lub popularny Hydramot (teraz pod inną nazwą Agrifarm Mot)... Czy stosował ktoś oleje Orlen w tej przekładni? Jakie?

Parametry jakie spełnia hydramot, na papierze spełnia również Orlen Agro STOU 10W-40 ale czy w rzeczywistości ten olej spisze się zarówno zimą jak i latem w Vario?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Powiem wprost 10w40 jest do wszystkiego i niczego. Ten olej to totalna ściema. Skrzynie wyją, po godzinie pracy spada ciśnienie smarowania skrzyni a sam olej ma konsystencję i lepkość wody. Ktoś napisał że spełnia wymagania GL4 albo GL5. Na papierze spełnia.W MF wywaliłem to i zalałem zwykłym 80w90 - ustąpiło siłowe wrzucanie biegów i gwizd na wyższym biegu wróciło wspomaganie przy niskich obrotach silnika. Jeżeli do wysokoobciążonych przekładni głównych ciągników i maszyn budowlanych potrzebne są np. według Fenda oleje 80w90 to dlaczego ktoś w innej marce i podobnej mocowo maszynie podaje 10w40?

U mnie w Farmerze wszelkie problemy z wyciem skrzyni i spadkiem ciśnienia zakończyły się po zalaniu skrzyni Dynatrans 80W90 LS Totala.

Najlepiej gdyby odezwał się KOSTI bo chyba tylko on wie "kto z kim sypia" w tym koncernie i dlaczego zaleca to a nie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArrasQ    0

OK, ale LS to nie MPV. Pod żadnym pozorem nie powinno się wlewać 80w90 do vario (info. Serwis Korbanek oraz serwisówka Fendt'a) Wiec LS90 odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozekkkk    0

witam wie ktoś morze jaki olej do skrzyni biegów i ile trzeba do Fendt farmer 310 98rok i jakie parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagi91    0

Witam,

 

Do fendt 411 VARIO

Patrząc w "materiały eksploatatycjne" z instrukcji i tam wyraźnie pisze np "przekładnia i mechanizm różnicowy - 30 l. Stou SAE 10 W-40 lub 15 W-40

Co o tym sądzicie? czy marka też jest ważna? czy tylko patrzeć na parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja leje neste. tylko skrzynia chodzi dalej na fushu. w mostach i przekładniach ważne jest żeby byl GL5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Witam.Przymierzam się do kompleksowej wymiany olei w moim 310 LSA,czyli silnik,skrzynia,zwolnice,most,piasty.Wiecie może ile wchodzi oleju do poszczególnych podzespołów oprócz silnika?I może jakie proponujecie oleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

witam orientuje się ktoś może jak sprawdzic stan poziomu oleju hydraulicznego w Fendzie 312 farmer 95r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

dzięki za informacje juz się zorientowałem bo w instrukcji mam tylko napisane że to jest odpowietrznik

Edytowano przez Tomek34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9

Witam jaki olej silnikowy do fendta 105ls turbomatik 79r.może być Turdus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9

a jeśli wcześniej zalany był superolem np milvusem nie zaszkodzi to silnikowi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Wejdźcie sobie np na strone orlenu w zakładce DOBIERZ OLEJ wybierzcie swój model i tam bedziecie mieli określone parametry do każdego podzespołu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou123    1

Jak sprawdzić olej w mechanizmie różnicowym w fendt 312?Czy mechanizm ze skrzynią jest połączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Jak mówimy o tylnim moście to naturalnie, że jest razem ze skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou123    1

No ok jest połączony.Sprawdzałem na stronie fuchsa i powinno wejść 34.5l do różnicowego i skrzyni a zlałem 21l i tyle samo wlałem świeżego.Czy coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

312 ma całkiem inną skrzynie niż 311(311 ma smarowanie rozbryzgowe a 312 ciśnieniowe stąd mała ilośc oleju, która wynosi dokładnie 21l), w katalogach są błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj