daras77

Klimatyzacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daras77    1

Panowie mam pytanie,dla wielu może wydać się naiwne,ale...Jak w temacie,mam zamiar zmienić auto,jaki jest najłatwiejszy sposób żeby o tej porze roku sprawdzić czy klima jest sprawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,dla wielu może wydać się naiwne,ale...Jak w temacie,mam zamiar zmienić auto,jaki jest najłatwiejszy sposób żeby o tej porze roku sprawdzić czy klima jest sprawna?

Wsiąść do auta nachuchać na szyby i sprawdzić czy się szybko odparowują ;) Taki najszybszy i najprostszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zdecydowanie pomysł z zaparowaniem szyb i po właczeniu klimy momentalnym odparowaniu jest dobry :)

 

 

Nasłuchuj czy załacza się sprężarka.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Sprawna klimatyzacja musisz mieć szczelny układ, gaz w odpowiedniej ilości (ciśnieniu), sprawną sprężarkę. Jeśli jest gaz to układ szczelny (uważaj z tym zaworkiem bo może pomrozić palce), na wolnych obrotach silnika włącz klimatyzacje jeżeli usłyszysz delikatny spadek obrotów ( tak jak przy włączeniu dużej liczby odbiorników elektrycznych) to sprężarka powinna być sprawna ponieważ tłoczy gaz pod obciążeniem i obciąża silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Chyba w większości układów sprężarka nie ruszy jeżeli temp. zewnętrzna jest mniejsza niż kilka stopni pow. zera ;)

 

edit: no właśnie, jak wyżej :)

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

To dlaczego każą w instrukcjach przynajmniej raz w miesiącu uruchomić klimatyzację? Żeby się układ przesmarował. A co przy naszej zimie? Moim zdaniem sprężarka powinna się załączyć przy każdej temperaturze. Bynajmniej ja jeszcze się nie spotkałem z autem ani traktorem w którym by klima nie działała w mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

No dokładnie z tym włączaniem klimy raz na miesiąc dla jej przesmarowania słyszałam.

A co zimą?

Jedni mówią że im działa bez problemu, inni że nie da rady.

Wychodzi na to że zależy to od marki samochodu, rodzaju klimy(manual, automat) i ustawień na panelu wentylacji(nawiew na szybę). A i użytkownika.

Co do uruchomienia samej klimy zimą to po wcześniejszym rozgrzaniu silnika jednocześnie komory silnika, gdzie znajduje się sprężarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To czy zimą się włączy zależy od klimy jak to sobie konstruktor założył. W wielu nowszych autach włącza się bez problemu. Co do wciskania zaworków nie wiem czy wam właściciel pozwoli ja bym nie pozwolił, aby każdy tak sobie gmerał tu i tam. Co do chuchania na szyby parowania itd to można sobie pochuchać na lusterko w łazience. To klimy nie zweryfikuje ponieważ wystarczy, że zasyfiony będzie filtr kabinowy i para będzie długo schodziła.

Klimatyzacja nie jest jak dla mnie jakimś najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze auta. Chodzi mi o jej sprawność. Awarie kompresorów zdarzają się dość rzadko a napełnienie to max 200 zł. Zwróć bardziej uwagę na inne elementy, których ewentualna naprawa może być znacznie droższa.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

ja kupywalem 3 lata temu samochod i wlasciciel zapewnial ze klima dziala jest nabita i wogole... no ale w zime co tu sprawdzac a pozniej w lato okazalo sie ze byla dziurawa chlodnica wiec tego tak sie nie da przeskanowac . Jezeli kupujesz uzywany samochod to po mojemu trzeba sie liczyc z tym ze troche bd trzeba w niego wlozyc :unsure:

PZdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się kupując używany samochód, ciągnik itd trzeba byc przygotowanym na wydatki. Czy to dotyczące napraw czy bieżącej eksploatacji.

Co do sprawdzania ciśnienia w układzie na ucho. No cóż psyknąć może co nie znaczy, że w układzie jest takie ciśnienie, przy którym presostat pozowli na włączenie kompresora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Dzięki panowie za odpowiedzi,zdaję sobie sprawę z tego że kupują używany samochód trzeba się liczyć z wydatkami,ale klima to jest jeszcze wciąż taki gadżet że na pewno sprzedający będzie podkreślałże jest i to na 100% sprawna,jednym słowem jest to jakaś tam moneta przetargowa.Atak przy okazji,wybór padł na Cryslera Neona,może ktoś z forumowiczów miał jakieś doświadczenia z tym autem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do chuchania na szyby parowania itd to można sobie pochuchać na lusterko w łazience. To klimy nie zweryfikuje ponieważ wystarczy, że zasyfiony będzie filtr kabinowy i para będzie długo schodziła.

Dlatego uruchamiamy obieg wewnętrzny, wtedy na parowaczu wkrapla się wilgoć i para z szyb bardzo ładnie schodzi. Włączając nawiew na przednią szybę klima powinna się włączyć zawsze niezależnie od temperatury na zewnątrz. Filtr kabinowy jedynie zmniejsza intensywność nawiewu, ważne jest osuszenie powietrza a to zapewni tylko sprawna klimatyzacja.

 

To jest najprostszy i najłatwiejszy sposób na sprawdzenie czy klima jako tako działa (zimą).

Edytowano przez JohnTheBulletTeacher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

szybciej i pewniej jest sprawdzić rurki od klimy pod maską. Rurka wysokiego ciśnienia będzie przy pracującej klimatyzacji robić się gorąca, a niskiego ciśnienia zimna (chociaż tego w zimie można nie odczuć). Ot i cała historyja.

A jeśli jest gaz to nie znaczy, że sprężarka będzie pracować ;)

Edytowano przez strd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Niektorych układów klimy nie da sie właczyc zima bo maja czujniki temp zewnetrznej. Jezeli czujnik zarejestruje temp. ponizej np. 5 stopni to jej nie właczycz. A o jakie auto badz ciagnik chodzi??


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Niektorych układów klimy nie da sie właczyc zima bo maja czujniki temp zewnetrznej. Jezeli czujnik zarejestruje temp. ponizej np. 5 stopni to jej nie właczycz. A o jakie auto badz ciagnik chodzi??

 

No właśnie, dokładnie tak jest jak kolega pisze, Ja mam Tak w Passacie że jeżeli jest temp poniżej 5 stopni to sprężarka nie chce się włączyć i nie da się jej w zimie sprawdzić.

Klima to jest można powiedzieć że bajer dla tych którzy nie maja w swoim aucie klimy. Ja samochodem robię rocznie około 30 tyś km i teraz jak bym miał zmieniać auto to bez klimy nigdy w życiu bym nie kupił dlatego że w upalnie dni kierowca nie czuje zmęczenia, nie jest taki "osowiały" lepiej reaguje i poprawia się samopoczucie kierowcy jak i pasażerów ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Portfela?? Co masz dokładnie na myśli?? Jeżeli chodzi o spalanie no to zgodzę się, 0.5l na 100 km więcej pali samochód. No ale komfort jest znacznie lepszy, nawet bym powiedział że to niebo a ziemia. Ale jeżeli otworzymy szyby to opory powietrza stają się większe no i spalanie też wzrasta, także wychodzi na to samo a z klimą człowiek inaczej się czuje ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Chodziło mi o koszty utrzymania klimatyzacji,za byle pierdołe trzeba bulić i to zdrowo.

Prawie każda naprawa wiąże się z napełnieniem klimatyzacji a to koszt minimum 200zł,a gdzie inne części.

W aucie powyżej 5 lat to już się wszystkiego można spodziewać.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No kolego za wygodę trzeba płacić, a jeśli nie chcesz to nie musisz tego przecież naprawiać, bez tego samochód będzie jeździł. Są ludzie co wolą bez klimy jeździć. Ale ja jednak preferuję samochody z klimą, a jeżeli jakiś ciągnik będę kupował to też tylko z klimą. Wiadomą sprawą jest że coś może się popsuć, ale już nie przesadzaj że po 5 latach wszystko się sypie :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Klima to sprężarka skraplacz chłodnica przewody. Sprężarka ok 200zł do 300zł oczywiscie rynek wtórny i reszta też szału nie robi :D najdrozsze to nabijanie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nabicie wcale nie jest takie drogie, w granicach 150-250 zł, zależy od układu i od tego ile gazu potrzeba do nabicia ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj