Zaloguj się, aby obserwować  
jozef3

MF-Wymiana opon 13.6/38 na 480/70/38

Polecane posty

jozef3    0

Mam ciągnik MF do tej pory były założone opony 13.6/38. Jest to ciągnik bez przedniego napędu. Czy orientuje się ktoś czy na te felgi mógłbym założyć opony 480/70/38? Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Jeżeli masz opony 13.6/38 to na tą felgę możesz założyć tylko rozmiar 38 a nie 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

480/70/38 to 18.4-38 jeśli nie masz przedniego napędu spokojnie pod błotnikiem powinny wejść tylko licznik musisz przestawić. na felgę wejdą będą tylko wyższe

Edytowano przez ariss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozef3    0

Dzięki za informacje. Mam takie opony i nie byłem pewien czy da je się wcisnąć. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Chwila, chwila, gdzie z 13,6calowych opon zamiana na 18,4cali szerokości :blink:

 

Dla 13,6R38 powinna być felga W12, dopuszczalne są felgi o szerokościach W11, DW11, DW12

 

Dla 18,4R38 powinna być felga o rozmiarze W16L, natomiast dopuszczalne są felgi W15L, DW15L, DW16L

 

Więc zamontowanie opony 18,4R38 [czyli inaczej 460/85R38], bo 480/70R38 to zamiennik niskoprofilowy opony 16,9R38 [która potrzebuje felgi W15L, bądź dopuszczalnych W14L, DW14L, DW15L] graniczy z cudem, jeśli uda się zamontować taką oponę to narażona jest ona na uszkodzenie, niewłaściwą eksploatację bądź nierównomierne zużywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Kris ma rację ja zamieniłem oponę13.6/38 na 16.9/38 na bliźniaki i wyglądają jak gruszki co prawda to tylko bliźniaki ale już rozglądam się za szerszymi felgami.W twoim przypadku operacja nie da się wykonać.Możesz max.założyć opony jeden rozmiar szersze np.14.9/38 jeśli takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkowie    0

I ja mam pytanie odnosnie opon.Mam w fendzie 18,4R38 to czy mogę wsadzić opony 520/70/38? i czy zgrają się z przodem bo jest 14,9R 26?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj