Zaloguj się, aby obserwować  
Jozek18

jak rozebrać kulkę słomy

Polecane posty

Vektor    9

ja to rozcinam skalpelem sznurki wyciągam troche zapoczynam i rozwijam można bele na pół przeciąć wycinakiem do sianokiszonki ale nie próbowałem


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

kiedyś oglądałem reportaż z byłej czechosłowacji, i tam za pomocą dynamitu rozrzucali obornik na polach. na początku zwozili wywrotkami gnój na kupy zakładali ładunki i buch,wszystko rozwalone. pioter zgadzam się z tobą co do tej mody na bele . ja mam obory z wąskimi korytarzami i słomę prasuję w kostkę. mam dwie prasyi nie zamierzam sprzedawać kostkującej , bo co prawda z belami jest mniej roboty w żniwa ale później cały rok trzeba się mordować.u nas niektórzy też tak robią że słoma stoi przed oborą i wiatr ją gania po całym obejściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

@Gorbaczow ma 40 ha i 50 sztuk bydła i kożystam z usług ale w przyszłym roku mam zamiar kupić prasę rolująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
jakie 40 razy?? jak liczyłem na beli to było 13 razy owinięta.

u nas facet w sipmie duzo owija w tym roku 40m i sie rozwaly a w zeszlym 60m sznurka to moglismy kipowac


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
ja to rozcinam skalpelem sznurki wyciągam troche zapoczynam i rozwijam można bele na pół przeciąć wycinakiem do sianokiszonki ale nie próbowałem

link


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
kiedyś oglądałem reportaż z byłej czechosłowacji, i tam za pomocą dynamitu rozrzucali obornik na polach. na początku zwozili wywrotkami gnój na kupy zakładali ładunki i buch,wszystko rozwalone. pioter zgadzam się z tobą co do tej mody na bele . ja mam obory z wąskimi korytarzami i słomę prasuję w kostkę. mam dwie prasyi nie zamierzam sprzedawać kostkującej , bo co prawda z belami jest mniej roboty w żniwa ale później cały rok trzeba się mordować.u nas niektórzy też tak robią że słoma stoi przed oborą i wiatr ją gania po całym obejściu

 

no ale w Polsce to było stosowane już w latach 70 w PGR-ach w uwczesnym województwie koszalińskim - rozrzucano tak nie tylko obornik ale i wapno - sam kiedyś w bibliotece na uczelni przeglądając stare czasopisma związanez techniką rolniczą natknołem sie na artykuł "Pirotechniczna metoda rozsiewu wapna"

 

a tak w temacie to słyszałem kiedyś ze gościu w balotach rozcina sznurki a potem bele rozwala cyklopem - (widłami do nakładania obornika) i tak ciachnie ze 3-4 razy i ma słome luzem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

znalazlem firmę co robi takie maszynki,pisałem już do nich ale cennika mi miepodali.może ktoś z was bedzie miał więcej szcześcia.

link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ta firma nie robi tylko sprzedaje . są to maszynki produkcji włoskiej cena około 3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

za taką cenę to ja będę dalej se odwijał ręcznie B)

:) albo spróbuję pokombinować coś z starą szlifierką i dwoma brzeszczotami od piły do drzewa. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

u nas odwijamy siatke i widłami wybiera sie słomę.kiedys widziłem jak koles ladował balota słomy na rozrzutnik i go rozwalal po oborze. jest jeden problem w tej metodzie troszke sie nawija na adapter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Tniesz sznurki i toczysz w tą i spowrotem.

 

tak jak mówi @MACGYVER tniesz sznurek i pchasz i sam sie rozwija ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Ja mam bele 180x150 i żeby ją rozwalić widłami to kupa roboty, więc rozcinam sznurki i rozrywam ją turem(krokodylem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

ja mam tylko kilka balotów to je biore od wrót stodoły rozwijam to tak koło obory sie kończy i tne słome na mniejsze płaty no i wnosze do chlewni i w gródki


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Rozcinam sznurki rozwalam go widłami i ściele ;)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj