Zaloguj się, aby obserwować  
danielek24

montaż bron do kultywatora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielek24    30

witam.interesuje mnie,czy warto się w to bawić tzn.czy pole by lepiej wyglądało i miało mniej grud niz po przejezdzie samym kultywatorem.

mam kultywator unia2,7 i brony 3 których juz nie używam i tak se myśle,zamiastrobic jakies ramy do zamocowania samych krat czy nie lepiej za kultywatorem,który ma na tyle łapy zaczepic całe brony?

Tylko nie wiem jak rozwiązać sprawe łącznika czy dać długi łańcuch albo linę i podpiąć za łącznikiem do ciągnika czy dać krótko bo na końcu ramy są też takie 2małe uchwyty :unsure:

Doradzcie czy wogóle warto,i jak to zrobić żeby się nie rozpadło :) ,ciągał by to zetor 4340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Moim zdaniem lepiej zagreguj ten kultywator z wałem. Efekt bez porównania. Dawno dawno temu mieliśmy kultywator z bronami więc wiem co mówie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: poszukaj w dziale "wynalazki i udoskonalenia " takie rzeczy ciekawe znajdziesz, że zobaczysz, będziesz zadowolony. :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

1)nie będe narazie inwestował w wał bo jeśli wypali prow... będzie nowy agregat

2)wynalazki juz widziałem i sie właśnie zastanawiam czy łańcuch albo lina wytrzyma na dołkach przy transporcie bo pod czas pracy zawsze to lepiej by sie do terenu przystosowywał niż na sztywnym cięgle

 

brony i tak stoją a kultywator potrzebny więc jeśli za darmo byłby lepszy efekt to warto sprubować,chyba,że nie ma sensu wiec dla tego pytam bo jak ma mi sie to ciągle urywać to szkoda zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luke371    42

Kup Gwintowany pręt o dobranej średnicy i zrób z niego sobie łącznik :) znajomy tak zrobił i już 3 lata i nie urwał nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Też chce zrobić takie coś, tyle, że ja mam kultywator 2,4 m. Ramę do bron już mam brakuje tylko samych bron i łącznika. Tylko nie wiem czy trzy brony będą pasować może ktoś wie ile ma szerokości jedna brona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ja też mam kultywator z bronami, a łącznik to mam dany ze zwykłego agregatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Brony są na łańcuszkach prawda? Jak byś zamocował ramę na sztywno i zostawił luz na tych łańcuszkach(ewentualnie można by je było jeszcze ciut przedłużyć) to tak samo kopiowały by ci teren. Ja jak miałem brony za kultywatorem to właśnie miałem ramę połączoną na sztywno(gruby płaskownik) a brony były na łańcuszkach i fajnie kopiowały teren.

 

Łącznik też bardzo prosty do wykonania a co najważniejsze nie drogi...Nie wiem czy więcej nie

kosztował by płaskownik czy rura do mocowania na sztywnowink.gifbiggrin.gif

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

ja mam kultywator z wałkiem i bronami w mojej galeri jest zdjęcie. Taki zestaw uprawia super, wschody zboża są równe. Brony służą do wyrównania powierzchni i do rozkruszenia brył jakíe zostały. Brony jakie użyłem to konne ponieważ są one lekkie, jakbym założył normalne to musiałbym robić mocne ramiona a tak mam wyprowadzone ramiona od ramy wałka. Łącznik jaki łączy brony z wałkiem to łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak będziesz miał trochę perzu to ci wszystko będą spychać lepiej zainwestuj w wał strunowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a jak by tak jak u większości widziałem uczepić na łańcuch jakiś gruby zamiast robić łącznik to zle by było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Byłoby dobrze. Sami mamy na łańcuchu i jest super.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zawsze się dziwiłem ludziom w mojej okolicy co najpierw kultywatorują o potem jeżdżą jeszcze raz z bronami-przecież można jechać jeden raz,prawda że ciut ciężej lecz i tak wychodzi lepiej(w paliwie i uprawie).brona za kultywatorem zapobiegnie nadmiernemu przesuszeniu,rozbije świeże bryły,wyciągnie korzenie chwastów,wyrówna powierzchnie.

montuj i wcale się nad tym nie zastanawiaj(metodami jak wyżej koledzy radzili)to ci się opłaci.

ja mam zestaw:kultywator+brony+podwójne wałki strunowe,po przejeździe takim zestawem pole wygląda jakbym grabkami to miał zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

zawsze się dziwiłem ludziom w mojej okolicy co najpierw kultywatorują o potem jeżdżą jeszcze raz z bronami-przecież można jechać jeden raz,prawda że ciut ciężej lecz i tak wychodzi lepiej(w paliwie i uprawie)

 

Heh to ja tak m.in. robilem w zeszlym roku ;) (a najezdzilem sie ze ho ho za nim to jakos wygladalo)

Ale na wiosne zakladam juz brony za kultywator, moze jakos to pojdzie.

 

Mialem tez pozyczony kultywator z walem ale ten wal jakos niewiele pomagal, wiec i tak musialem potem jechac bronami...

Taka jakas ziemie mamy ze tworza sie po orce zbite skiby i ciezko to potem rozdrobnic...

 

A moze wynieram zla pore na ta robote, tzn. jest np. za sucho - nie wiem.

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj