Skocz do zawartości
maciek09

Saletra jaką wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Saletra

maciek09    1

Witam mam problem bo nie wiem jaką saletrę wybrać Kędzierzyńską czy Tarnowska bo z Puławską trudno dostać?

Lukaszjarm    4

ja bym polecil z tarnowa bo jest taka sama jak z pulaw i wedlug mnie szybciej i lepiej dziala niz ta z kedziezyna

Wiadomość z agroFakt.pl

rzeznik13    282

A ja bym na Twoim miejscu RUSKĄ kupił,tańsza od Polskiej,a podobno ma nawet więcej azotu,mój agrotechnik tak mówił.I sam czekam ąz mi Ruską przywiozą.Popytaj o Ruską saletre,naprawde warto:))

Lukaszjarm    4

ta z Kendzierzyna jaki ma skład? czemu twierdzisz ze szybciej działa?

ta z kedzierzyna ma 2% mniej azotu , zawiera trochw wapna ale budowa granulek jest taka jak w saletrzaku i dluzej sie rozklada i widac roznice jak sie sypie ze ta drobna np pulawy tarnow i woclawek dziala szybciej

beret1990    24

@rzeznik13 życzę powodzenia z tą ruska;] kiedyś ojciec wziął na próbę i zrobiliśmy test, na tym samym polu połę pod buraki daliśmy ruską a połowę polską i gołym okiem było widać ze ta ruska słabiej działa , plon był o około 30%niższy

szczewko    31

Ja stosuje Can z Yary, zawiera 27%N troche Mg i wapna. Wg mnie na moich ziemiach i w moich warunkach sprawdza sie lepiej niz amonowa 34%.

maxiben    14

Ja stosuje Can z Yary, zawiera 27%N troche Mg i wapna. Wg mnie na moich ziemiach i w moich warunkach sprawdza sie lepiej niz amonowa 34%.

[/quot lepiej to znaczy lepsza przysfajalnosc? bo sie zastanawiam co kupic saletre czy CAN ?

rami    6

saletrę to najlepiej magnezową albo z innymi dodatkami bo wtedy zapewniasz lepszy start roślinom tak miałem ruską nie ma różnicy na plonach tylko w cenie teraz kupiłem ruski mocznik tańszy był od naszego i tak się pyli bo lepiej pudrują

miało być nie pyli wiesz jak masz okazje to kup ruskie to samo tylko taniej

tomek73    188

W tamtym roku miałem Węgierski mocznik. Pylił się bardzo i znalazłem w nim jakby mąkę, parę kilo. Saletra ruska ma taki azot jak piszę ale wolniej działa.

Lee001    0

Podpowie mi ktoś czy saletra CAN z Yary będzie lepsza od moczniku doglebowo pod zboża? Wziąłem kilka ha w dzierżawę i planuję posiać tam zboże, nie wiem jak przedstawia się zasobność oraz pH gleby ale sądzę, że nie jest za ciekawie najbardziej martwi mnie że ziemia ta może być zakwaszona jak większość ziem w mojej okolicy. Czekam na jakieś rady.

kissmy...    57

moim zdaniem warto zaoszczędzić na azocie decydując się na mocznik a za zaoszczędzone środki rozsiać przedsiewnie dobre wapno węglanowe

POL1    28

Moim zdaniem najlepsza saletra jest z Yara Mila , potem Anwil i Kędzierzyńska.

PawelWlkp    333

Od świeże trochę. Która saletra będzie lepsza. Ceny zbliżone a np ta ruda ma 32%, za to sprzedawca mówi że ma lepszą przyswajalność. Jest w tym coś prawdy, czy kupić 34 z anwila i nie słuchać teorii sprzedawcy bo może poprostu lepiej zarabia na 32% i dlatego wciska ją ludziom. Jest w tym na tyle skuteczny, że już w terenie słychac takie opinie że niby z kędzieżyna lepsza.

Slawek96    1

Mam ten sam problem, którą saletrę wybrać mam dobrą ofertę na Kędzierzyńską ale boli mnie te 2% mniej azotu, zawsze miałem z Puław, co sądzicie o jednej i drugiej? 

jaro86    6

Saletry posiadają dwie te same formy azotu, więc chyba szybkość każdej z nich bedzie podobny patrząc od strony chemii. Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi

yelp    1

wiec która lepsza Kędzierzyńska 32% czy z Puław (Pulan 34%)?

Zależy do czego...

Różnica polega na granulacji, Kędzierzyńska jest większa i z założenia ma dalej latać ( ścieżki 42 m ) 

A tak na marginesie - Kup lepiej saletrosan,albo coś innego z "szybkim" azotem i siarką :) 

macio9554    19

wiec która lepsza Kędzierzyńska 32% czy z Puław (Pulan 34%)?

To jest prawie to samo, oba nawozy zawierają te same formy azotu. Różnica polega na tym o czym mówi @yelp że te nawozy różnią się granulacją. Ja bym jednak szedł w stronę Pulan'u 

himen    6

Ja używam saletre z Anwilu 34N z dodatkiem magnezu , szybko widać efekt.

Armand    24

Zawartość Mg w saletrach jest stosunkowo śladowa więc to nie jest żaden efekt saletry z Włocławka :)

JozB    22

W anwilowskiej magnezu jest powyżej 2 procent, więc wcale nie tak mało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.