duszekl

sianie nawozu pod rzepak 16.02.2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
duszekl    4

sąsiad zaczął siać nawóz na rzepak czy ma to sens żeby teraz siać nawóz wszyscy się z nich ,,śmieją'' otóż ja rzepaku nie sieję i chciał bym wiedzieć czy ma to sens a jesli ma to dlaczego i jaki to nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

ja też rzepaku nie sieje ale sianie nawozu o tej porze na jakiekolwiek uprawy to głupota

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jakoś w tamtym roku był podobny temat, no i pamiętam że ktoś napisał że można tak siać bo to będzie miało podobne działanie a jak jest lekki mróz to się chociaż kolei nie narobi i się wszędzie wjedzie;) nie wiem jak to jest naprawdę bo sam tego nie praktykuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

rami    18

sąsiad zaczoł siać nawóz na rzepak czy ma to sens żeby teraz siać nawóz wszyscy się z nich ,,śmieją'' otuz ja rzepaku nie sieję i chciał bym wiedzieć czy ma to sens a jesli ma to dlaczego i jaki to nawóz

unas dzisiaj zaczeli siac nawoz pod rzepak to jest na warmi sieja głownie mocznik a nie którzy to siarczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Koło mnie dwóch też wyjechało. Ja jeszcze poczekam.

Siew mocznika teraz to jest nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja niestety muszę czekać do 1 marca bo jestem na osn. Ale jak tylko chwyci lekki mróz po 1 jadę na wszystkie oziminy wczesny azot to podstawa.

Edytowano przez Grześ

The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

ja wczoraj i dzisiaj siałem saletrę na rzepak i zboża ozime we wszystkich tych miejscach, gdzie już jest mokro, albo może być mokro wiosną.Głupotą byłoby czekanie, aż pole wyschnie, co przy mokrej wiośnie może potrwać i do maja.Ruszy wegetacja i rośliny muszą mieć azot, inaczej o plonie można zapomnieć.Oczywiście jest ryzyko, że część nawozu się zmarnuje, ale większą szkodą byłoby zagłodzenie roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

u nas ludzie którzy mają po kilkaset ha zaczęli siać, ale ja myślę że najlepiej gdyby mrozik był w ostatnie dni lutego wtedy nawóz nie spłynie z pola przed rozpoczęciem wegetacji;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

ale ma padać śnieg, na śnieg nawozu nie posiejesz, a jak już stopnieje, zrobi się mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

W kalendarzu Rolnika na rok 2011 piszę,że nazwozy można siać od 15 lutego.U Nas tez sieje tylko spółka rolnicza i nawet już po pszenicach,dla mnie to głupota,bo rzepak ruszy i jak mróz przyjdzie to go zetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja wczoraj posiałem na rzepak i pszenicę ozimą saletrę amonową. Ziemia zamarznięta i elegancko można się utrzymac na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Mocznik o ile sie nie myle zawiera N w formie amidowej przejscie do postaci amonowej i nastepnie do azotanowej zajmie duzo czasu i na pewno rzepak wystartuje predzej niz N z mocznika bedzie dostepny wiec moim zdaniem ten nawoz na pierwsza dawke jest bez sensu.Siarczan amonu,saletra to juz moim zdaniem kwestia wyboru i podjecia jakiegos ryzyka.Ja posialem po rzepaku,pszenicy i zycie 16-go.N nie ucieknie moze wniknac zbyt gleboko i rosliny go nie siegna,forma azotanowa moze rozhartowac rosliny,zwlaszcza rzepak z drugiej strony to wszystko jest teraz biedne i glodne N.Rzepak slaby,pszenica niedokrzewiona-jakas decyzje trzeba podjac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

a ja kupiłem pod rzepak siarczan amonu i saletre , i tu powstaje pytanie , co wysiać pierwsze i w jakiej dawce , żeby nie przypalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

z tego co mi wiadomo to do konca lutego nie mozna siac nawozow ani wywozic obornika ( nie tylko na osn-ach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A juto już 1 marzec i jadę z siarczanem na rzepak.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Widze po datach ze niektorzy w polowie lutego sypali nawozy i co dalo to cos? W zeszlym tygodniu mrozilo po -15 i nadal sa mrozy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ja również jutro startuje z saletrą na rzepak.

W pszenicy jeszcze poczekam z tydzień może półtora.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja cierpliwie czekam.Pózna Wielkanoc rzadko kiedy wróży szybkie nadejście wiosny.Nawozy są drogie, pogoda niepewna, a pośpiech, ten jest wskazany przy łapaniu pcheł.

Jutro idę na pole wykopać trochę rzepaku by sprawdzić czy w ogóle będę siał na niego azot i to wydaje mi się najlepszym pomysłem na teraz w rzepaku B)

Mam jakieś dziwne przeczucie ze jeszcze tej zimy wróci zima i to taka po wuju.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzis probowalem siac Wigor S na rzepak ale bloto bylo i jutro rano pojade na zamarznieta ziemie a z saletra jeszcze czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie wczoraj sloneczko swiecilo cieplo bylo ze szok nawet grila ze sasiadem zrobilem :lol: zeby wiosne pospieszyc a dzisiaj tak samo od rana slonce i temp na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

i sie zaczelo wigor wysiany , sasiedzi dzis saletre siali ja jutro rano dam po 200 kg na ha i za tydzien nastepne 200 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy i to stare przysłowie też ma zastosowanie w nawożeniu.Mam sąsiada co najchętniej siał by saletrę już po Sylwestrze i jakoś nie widać po plonowaniu tego efektu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj