Zaloguj się, aby obserwować  
matus951

Samochodem od 14 lat.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matus951    6

Co myślicie o nowej ustawie naszego rządu, który przewiduje że 14 latkowie zasiądą za kierownice samochodów??

http://wyborcza.pl/1,76842,7638428,Gimnazjalisci_za_kolkiem.html

Jak dla mnie to jest porażająca głupota naszych władz :blink: Walczą z bezpieczeństwem na drogach a tu takie rzeczy wymyślają ;[ Dzieciaki będą podrasowywały se samochodziki tak jak to się robi ze skuterami i będą nie 45km/h a 145km/h jeździły ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Mam motorower i lata 80-90km i na taki mały samochód nigdy bym się nie przesiadł bo one kosztują 17-30tys jakieś z niestarego rocznika. A poza tym to po polskich drogach jeżdżą takie już samochodziki

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Pytanie:

 

Jaka jest różnica gdy pieszego na pasach potrąci 14latek skuterem, a 30latek motocyklem?

 

Większość przepisów jest poniżej krytyki.

 

Pytanie:

 

Jaka jest różnica gdy pieszego na pasach potrąci 14latek skuterem, a 30latek motocyklem?

 

Większość przepisów jest poniżej krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Najgorsze że takie dzieci będą jeździć miedzy "normalnymi" kierowcami i stwarzać zagrożenie. taki delikwent głosować nie może ale dawać mu prawo do spowodowania wypadku to dają ;[ Przecież to nie wiadomo co taki młody człowiek zrobi w trakcie jazdy już nie mówiąc jak się zachowa w (odpukać) wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Pytanie:

 

Jaka jest różnica gdy pieszego na pasach potrąci 14latek skuterem, a 30latek motocyklem?

 

Większość przepisów jest poniżej krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Taka jest różnica że 30 latek odpowiada KARNIE za swoje winy, a 14 latek ma tylko kuratora ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Moim zdaniem to bezsens. W tym wieku czyli dwa lata wcześniej pomyślał bym okej, ale teraz nie. Sam widzie jak koledzy mają po 16 lat i jakie głupie pomysły im przychodzą to co jak byli dwa lata młodsi. :( Tak po za tym to na takie samochody skutery i quady nie będzie stać np. dzieciaka ze wsi który od dziecka jeździ z tatą na traktorze ma wpojoną ostrożność jak się zachowywać, ale będą je kupowali dzieci z miasta które cały czas grały w gry to teraz chcą tak pojeździć w realu, pójdą na kurs rodzice dadzą 10 tysięcy i proszę dziecko ma samochód nie mając zielonego pojęcia o jeździ i nie wie jak poważne zadanie ma przed sobą. No to trochę się rozpisałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Jak w pieszego wyrżnie na 50km/h czy to skuter, czy motor, efekt może być ten sam. Ale głupota ustawodawcy nie zna granic, cóż począć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No tak bo nagrają sie w NFS i będzie od wewnętrznej do zewnętrznej. A ja sobie poczekam już te pawre miesięcy do normalnego prawka


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Tak jak nasze władze kombinują z prawem jazdy i służbą zdrowia to z niczym innym i w żadnym innym kraju na całym świecie. Plac manewrowy bym zamienił na testy na trolejach czy macie poślizgowej. Zamiast uczyć się na pamięć świateł w samochodzie na egzamin uczyć jak działają systemy ABS TC ESP w samochodzie jak się nimi wspomagać i im nie przeszkadzać w działaniu itp.

Druga sprawa to nasza Polaków mentalność i podejście do prowadzenia pojazdów. Jak w Niemczech jest 50km/h w terenie zabudowanym to WSZYSCY a przynajmniej 99% kierowców tyle jedzie a u nas? Zaraz trąbią, wyzywają, wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Uważam, że zarówno władze jak i kierowcy powinni myśleć nad bezpieczeństwem.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to bezsensowny pomysł żeby 14 latkowie zasiadali za kierownicą samochodów bo mam prawko inaczej bym podchodził do tematu mając mniej niż 14 lat.

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Co zrobić żeby polskie drogi spełniały unijne normy?.....zmienić unijne normy :D

 

Ciekawe byłoby ograniczenie typu: przez np. 2-4 lata od uzyskania prawa jazdy można kierować samochód, motocykl, tylko do określonej mocy silnika. Hmm?

 

W Czechach jest chyba ograniczenie mówiące o tym, że od jakiejś pojemnośći motocykl można prowadzić po ukończeniu 24lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak dla mnie totalna głupota przecież to są dzieci, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, czy to jest pewne że wejdą te przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

O ile się nie mylę to prezydent podpisał już tą ustawę wejdzie chyba w życie 2014r


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Teraz to można sobie iść jak sie ma 16 lat na A1 B1 i T. Ale podobno mają to znieść a szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wielu 14 latków to nawet do pedałów dostawać nie będzie. Myśle, że to raczej nie przejdzie.

Co do nauki działania abs czy esp nie wiem po co tego uczyć. W wielu autach nawet się tego wyłączyc nie da więc po co komu wiedziec jak działają. Bezsens.

Co do mat poślizgowych nie wiem czy w jakims kraju jest to obowiązkowe. Wyprowadzenia auta z poslizgu w najbardziej niespodziewanej sytuacji wymaga maksymalnej koncentracji. Praktycznie nikt w codziennej eksploatacji nie koncentruje się na prowadzeniu auta w 100% zawsze jest jeszcze coś innego. Uczyć trzeba myślenia, przewidywania i zdrowego rozsądku. Z jazdą samochodem jest jak z malarstwem, graniem, spiewaniem itd. Nie każdy będzie dobrym kierowcą malarzem piłkarzem itd. Ale każdy może sobie samochodu urzywać, kopać piłkę czy śpiewać. Mówię oczywiście o tych którzy przejdą stosowne badania i kursy jeśłi chodzi o samochód.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Wielu 14 latków to nawet do pedałów dostawać nie będzie. Myśle, że to raczej nie przejdzie.

Co do nauki działania abs czy esp nie wiem po co tego uczyć. W wielu autach nawet się tego wyłączyc nie da więc po co komu wiedziec jak działają. Bezsens.

Co do mat poślizgowych nie wiem czy w jakims kraju jest to obowiązkowe. Wyprowadzenia auta z poslizgu w najbardziej niespodziewanej sytuacji wymaga maksymalnej koncentracji. Praktycznie nikt w codziennej eksploatacji nie koncentruje się na prowadzeniu auta w 100% zawsze jest jeszcze coś innego. Uczyć trzeba myślenia, przewidywania i zdrowego rozsądku. Z jazdą samochodem jest jak z malarstwem, graniem, spiewaniem itd. Nie każdy będzie dobrym kierowcą malarzem piłkarzem itd. Ale każdy może sobie samochodu urzywać, kopać piłkę czy śpiewać. Mówię oczywiście o tych którzy przejdą stosowne badania i kursy jeśłi chodzi o samochód.

Co do ABS i ESP to powinni tego uczyć bo na pewno połowa zadających nie ma zielonego pojęcia o co chodzi w tych systemach które powinny działać zgodnie z zasadami i pomagać w jeździe. Ale na pewno nie będzie pomagać jak ktoś nie wie na czym polega ich działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

dla mnie fajnie mam 15 lat i chciałbym żeby tak zrobili przynajmniej będę mógł po drodze ciągnikiem jeżdzić i tacie pomagać nie ch tak zrobią ja jestem za

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Oby to nigdy w życie nie weszło poroniony pomysł posłów, którzy dorosłym nie umieją wybić z głowy jazdy po pijanemu, a co tu dopiero utrzymać w ryzach dzieci za kierownicą fakt sam z siebie jakiegoś wielce dojrzałego człowieka nie robię, ale swoje w życiu widziałem na drodze choćby i z racji wykonywanego poza rolnictwem zawodu ;[ ;[ ;[


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po to one są, żeby nie wiedziec jak działają. Normalny zjadacz chleba nie musi uczyć się pulsacyjnego hamowania itd. Ma nacisnąć hamulec i kręcić kierą aby ominąć przeszkode. Reszte robi elektornika i tak powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

@hubertuss problem jest z tym że wiele osób zasłyszało gdzieś o hamowaniu pulsacyjnym i używają tego w aucie z ABS myśląc że to bezpieczniej. Wystarczy popatrzeć w zimowe dni, nie trzeba długo szukać. Natomiast to w jaki sposób działają te systemy w kwestii technicznej nie są kierowcy do niczego potrzebne i w tym jak najbardziej masz rację.

 

Te auta dla 14 latków mają moc 5,5 KM, ale jest blokowana i po niewielkich przeróbkach można wykrzesać 27 KM (nawet w TV już o tym mówili, więc dla młodego hakera nie będzie problemu znaleźć instrukcji), można też odchudzić Smarta który ma już mocniejsze silniczki i jest sporo tańszy od typowych aut na B1 czy tą zapowiadaną BN.

 

Nie jestem pewien ale czy Policja może ukarać niepełnoletniego kierowcę mandatem i pkt karnymi? Coś obiło mi się o uszy że jest ulgowo traktowany.

Edytowano przez Spitz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej takiemu nic nie zrobią bo jest nie letni ale rodzicom mogą założyć sprawę w sądzie grodzkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

dla mnie fajnie mam 15 lat i chciałbym żeby tak zrobili przynajmniej będę mógł po drodze ciągnikiem jeżdzić i tacie pomagać nie ch tak zrobią ja jestem za

Ja też mam 15 i za rok mam zamiar iść na A1 i T bo można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Jak dla mnie to także Prawo Jazdy kat. B1 to jakaś porażka. Nie powiedziałbym, czy jazda CC lub Tico jest bezpieczniejsza ponieważ ma mniejszą wagę. Sam miałem okazję kilka razy jechać CC i mogłem go porównać z Golfem II i szczerze to jeśli już mieliby jeździć od 16 lat to wolałbym dać takiemu Golfa, który o niebo lepiej się prowadzi i trzyma się drogi niż te CC którym na byle dziurze rzuca i trzęsie we wszystkie strony. Jedyne co to myślę, że powinno być ograniczenie pojemności silnika, ale nie do 18 lat ale np. do 20 aby młodzi kierowcy nauczyli się jeździć najpierw słabszym samochodem a potem przesiadali na mocniejsze.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj