Zaloguj się, aby obserwować  
rzeznik13

Jaki pług do ursusa mido 5524

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rzeznik13    287

Witam,zastanawiam się nad kupnem pługa do ursusa 5524 Mido,ciągnika jeszcze nie ma,za dwa tygodnie ma być.Nie wiem jaki pług wybrać max do 22tysięcy:).Najlepiej obrotowy 3 skibowy,myślę że da rade.Do orania będzie miał 12.75ha dokładnie.Myśle nad Pottingerem Servo 25 i coś z pługów Zetor.Co wy doradzacie?,co wybrać?może macie jakies propozycje?

A ziemia klasy:2,3,4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Chcesz kupić nowy? Weź pod uwagę pług Akpila KM80 bądź KM180. Kolega ciąga tego ostatniego 4 skibowego Fendtem na świętokrzyskich górkach i jest zadowolony. I ewentualnie Ibisa Xl bądź XLS.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Również jestem za akpilem ale z tymi mniejszymi odkładniami km80 3*44cm bo ciągnik nie za duży... Ja ten km180 3*48cm zamierzam brać do ciągnika 92km i taką moc producent zaleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Ale KM180 tez można ustawić na 44cm tylko po co kupować większy i droższy skoro zrobi taką samą pracę jak mniejszy. Moim zdaniem i na 48cm by sobie 5524 poradził. Ale myślę, że jednak KM80 3x44cm będzie lepszy i sporo mniej kosztował.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

zależy jak ma górki to ten mniejszy lepszy bo na górki zapas mocy jest potrzebny a na pola równe już tak nie tyle od mnie :D


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

jak masz mało górek to ten kam80 3x44 by był optymalny do tego ursusa takie moje zdanie większego nie ma sensu kupować zważ też uwagę ile ma mocy ten traktor a on podają zapotrzebowanie mocy na maszyny według mnie na piaskach takie moje zdanie w oborze pługa myślę że pomogłem :D


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Panowie jak chłopach ma uzbieraną kaskę to po co ją marnować na polskie pługi? Lepiej chyba kupić raz a coś porządnego. W takim Pottingerze to lemiesze będą do wymiany za 10-15 lat przy tym areale, po za tym materiał z jakiego jest zrobiony cały pług... Tak więc te pługi nie są porównywalne, Pottinger ma w stosunku do Akpila czy Ibisa jeden minus, wyższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

@KamilW nie uważam aby zakup polskiego sprzętu był marnotrawstwem pieniędzy. Nasze maszyny wcale nie są takie złe. Mówiąc, że są gorsze i kupując sprzęt zagranicznych producentów odbieramy naszym firmom pieniądze na rozwój i co za tym idzie na badania nad nowymi i lepszymi konstrukcjami. I tak na marginesie na tak małym areale nie odczuje się ewentualnych różnic w jakości wykonania polskiego pługa. Za wyższą cenę pługa zagranicznego @rzeznik13 zakupi tyle lemieszy czy innych elementów roboczych, że mu starczy na 30 lat ;p


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Zgadzam się z przedmówcą,co Polskie to nie złe,świadczy o tym BIZON i Ursus,ale nie odbiegamy od tematu.No może złe porównanie zrobiłem pottingera i zetora,ale nic innego do głowy nie przychodzi.No bo cena nie jest aż taka tragiczna pottingera w porównaniu do Akpila,Zetora,czy tam UG.Narazie stawiam na Pottingera,ale w praniu się okaże.Dziękuje wszystkim za pomoc:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

A Vogla nie brałeś pod uwagę, jak z odległością do dealera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Panowie jak chłopach ma uzbieraną kaskę to po co ją marnować na polskie pługi? Lepiej chyba kupić raz a coś porządnego. W takim Pottingerze to lemiesze będą do wymiany za 10-15 lat przy tym areale, po za tym materiał z jakiego jest zrobiony cały pług... Tak więc te pługi nie są porównywalne, Pottinger ma w stosunku do Akpila czy Ibisa jeden minus, wyższą cenę.

 

Kolego a uważasz że pottinger to jest super maszyna??? Bo ja się z tym nie zgodze napewno. Mój znajomy ma ten pług jakieś 4lata i tak się złożyło że orał u mnie po kukurydzy i powiem Cie że pchało sie wszystko jak cholera i jakieś 20% resztek pożniwnych zostaje na wierzchu. Co do lemieszy to wymieniał już w tym roku a wcale nie ma aż tak dużo ziemi, myśle że z 50ha. Dodam że po zbożach i po ważywach kryje ładnie ale nie po kukurydzy. Więc ja tego pługa nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Orka z przedpłużkami słabo pociętej kukurydzy to męka, a co do lemieszy to albo znajomy chciał zaoszczędzić na dłutach i nie obrócił w porę albo orze żwir B) Jakość Pottingera i V&N myślę, że porównywalna, pozostaje kwestia ceny pługa i ceny części roboczych.

Tutaj masz porównanie różnych marek, myślę, że się przyda.

Edytowano przez KamilW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Aha to mnie zmartwiłeś,że nie kryje po QQ,bo będę siał z 5 ha QQ co roku.No to teraz jestem w kropce kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

A gdzie ja napisałem, że nie kryje?

Przykłady: tutaj kukurydza jak widać jest rozdrobniona i założone są ścinacze. To, to i to foto o niczym nie świadczą?

Edytowano przez KamilW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam mtz 952 90km i chce do niego kupić pług napewno będzie to akpil tylko nie wiem jaki i ile skib moje ziemie to 3-4 klasa średnie w obróbce wszytsko płaskie 0 górek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jeżeli już wiesz że będzie to akpil to do ciągnika 90km zdecydowanie polecam km180 3*48 Taką właśnie moc producent zaleca. Jak mi wniosek przejdzie to też będe brał ten sam pług. http://www.akpil.pl/pl/produkt/38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj