oradek

Ciągnik z turem o wysokości do 2,5m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oradek    1

Witam Przymierzam się do zakupu ciągnika,który będzie mi służył do przywożenia pasz wycinakiem i bel turem. Jednak z racji z tego, że wjazd do obory jest dość niski ciągnik musi być niski i nie może on przekroczyć 2,5m wysokości. Jednak chcąc jak najlepiej go wykorzystać a także tur, który mam zamiar do niego zakupić przydałaby się nie co większa moc pomiędzy 70 a 80 km. Tak żebym mógł nim przyciągnąć te dwie przyczepy z belami a jak trzeba to coś nim więcej zrobić, a nie tylko do przywożenia paszy.

I tak znalazłem już kilka możliwości między innymi Johna Deera z Indii ale jakoś nie widzą mi się takie eksperymenty. Może ktoś ma coś podobnego albo umiałby coś doradzić. I ciągnik ma być nowy koszt do 140 tys. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może Case jx 90 ? powinien ci pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Belarus 952 ma ok. 285cm w normalnej wersji. Są podobno na rynku modele z niższą kabiną niż ta standardowa- sam ten otwierany dach ma z 10cm wysokości. Cena ok.80tys..

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Case jx bedzie za wysoki

Proponował bym coś z sdf np. Lamborghini R2 90 wysokość 247cm. moc 85km

 

Tylko niewiem jak z ceną :unsure:

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

No to pomyśl nad John Deere 5M,na Agrofoto cieszą się dobrą opinią,mały zwinny,wsam raz do obory:)Popytaj użytkowników af którzy posiadają serie 5M:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pozostaje lektóra katalogów poszczególnych producentów. Ewentualnie zakup tych troche wyższych z mniejszymi kołami np 20 i 30 cali zamiast 24 i 34 do tego opony o profilu 65 i mozna zyskać około 8 - 10 cm na samych felgach 5 zysukjesz w wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja bym też proponował JD 5M, może na niższych kołach albo jest jakaś specjalna wersja, spytaj dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak88    0

JD 5M jest za wysoki, na pewno by wszedł Deutz-Fahr Agroplus albo New Holland serii T4000, tylko nie wiem czy za taką cenę kupi z ładowaczem

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

ja też bym proponował lamborghini R2 ceny aktualnie nieznam ale pare miesięcy temu R2 80 kosztował 130tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Miałem ten sam problem, tylko ja szukałem ciągnika o trochę mniejszej mocy. Wybierałem między deutz agroplus, ferguson 3625 i nh T4020. Wybór padł na NH tylko dla tego że jest najniższy 2,3 coś tam i będzie się mieścił swobodnie w każdym budynku, a pozostałe wchodziły by na styk. Myślę że jakbyś brał go w podstawowej wersji i z polkskim turem to może z mieściłbyś się w przedziale 120-130 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

No ja wolałbym jednak coś mocniejszego. Mimo że wycinak i przywożenie bel do obory to praca dla niego niemalże na cały rok, ale nie byłby w pełni wykorzystany tur w tym momencie a i nie mam ochoty zakładać kolejnego tura do kolejnego ciągnika.

JD 5M niestety nie wchodzi w rachubę. Nawet jeśli bym zakombinował z kołami to wychodzi niewiele ale jednak ponad 250cm. A 140 tys. to może kosztować sam ciągnik, tur swoją drogą.

Czekam na dalsze propozycje. Interesowałem się McCormickiem (nr serii niestety nie pamiętam) i mają dwa modele które pasowałyby jednak pierwszy to cena ponad 180 tys. a drugi około 130 ale spokojnie można schodzić w dół i kabina w Polsce dorabiana bo normalnie ten model jest bez kabiny.

A może ktoś ma jakiś ciągnik o podobnych parametrach co poszukuję czy też wie kto może mieć gdzie mógłbym się czegoś więcej dowiedzieć bo nie ukrywam,że mało jest takich eksperymentów wśród gospodarzy i trudno kupować coś od tak w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak88    0

Jeszcze możesz zobaczyć JD 5080G napewno wejdzie i chyba w indiach nie jest robiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

mam ursusa c 385, na jaki ciagnik go zamienic zeby byl z napedem i nie wyzszy niz 385 czyli 255cm.

maja 385 jest z turem i wkurzajacy jest tan brak przedniego napedu.

ciagnik bylby uzywany caly rok przy bydle. Myslalem o czyms zachodnim do maks 30tys z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

zmien na 385A i bedziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj