Grzesio07

Podłaczenie ładowacza

Polecane posty

Grzesio07    1

Witam serdecznie

Potrzebuję pomocy w podłączeniu ładowacza Faucheux F100 do ciągnika.

Nabyłem takie oto cudo i przyszedł czas na podłączenie go do ciągnika.

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Z tego co widzę potrzebuję joysticka do niego z czterema sekcjami.

Gdzie coś takiego mogę zakupić? Cewki sprawdzone wszystkie działają.

Czy oprócz joya brakuje czegoś jeszcze? Na moje oko żadnych dodatkowych rozdzielaczy nie potrzebuję. Z tura wychodzą tylko 2 przewody hydrauliczne i kabel do sterowania zaworami.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim ładowaczem?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Edytowano przez Grzesio07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wszystko to są dzielniki, więc brakuje jakiegoś zaworu. Przynajmniej to co sfotografowałeś. A dzielnik jak sama nazwa wskazuje dzieli, nie zamyka. Mogę się mylić - przydało by się zdjęcie z dalsza, by rozkminić jak te węże są poprowadzone.

 

Ale na moje oko, ładowacz był podpięty do jednego z tylnych wyjść hydraulicznych (dzięki temu było sterowanie olejem tam/z powrotem - np: podnoszenie/docisk) natomiast, to która sekcja aktualnie działała było wybierane przyciskami, stąd te dzielniki.

 

Raczej na bank nie jest to oryginalne rozwiązanie, choć kto wie. Dodaj kilka zdjęć więcej i się wymyśli jak to podpiąć by hulało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesio07    1

Na jakieś garażowe grzebanie mi to nie wygląda. Całość dosyć profesjonalnie zrobione ale kto to może wiedzieć :)

Na dziś mam jeszcze takie foto:

Nowe Foto

Jutro spróbuje podłączyć go pod tylną hydraulikę w C-360 i pobawię się tymi dzielnikami może faktycznie to będzie działało.

Pozdrawiam i jutro zdam relację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze takiego ładowacza z takim rozwiązaniem hydrauliki. Wszystkie łączenia są wykonane na kolankach, które kupimy w sklepie - myślę że jest to porządna garażowa robota.

 

Niemniej jeśli się nie mylę, to podpinając do wyjścia hydrauliki tego tura bez podłączania dzielników powinno chodzić podnoszenie i opuszczanie, natomiast pierwszy dzielnik (ten blisko kabiny) będzie odpowiedzialny za to by przestawić strumień na pozostałe 2 dzielniki. Podejrzewam, że wystarczy podpiąć tylko ten pierwszy dzielnik pod 12v by działało otwieranie i zamykanie szufli. Pozostałe dzielniki, gdy są nie podpięte przepuszczają olej właśnie na tą sekcje (przynajmniej tak mi się wydaje) dopiero jak je podepniemy realizowane są dodatkowe 2 sekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesio07    1

Witam

Wbrew pozorom jest to bardzo proste rozwiązanie.

Potrzebuję do tego jeszcze rodzielacz 1-sekcyjny lub podpięcia do gniazd hydrauliki z tyłu ciągnika (rozdzialacz 2 sekcyjny z joyem dostałem w zestawie od innego ładowacza więc go wykorzystam).

Sprawa sterowanai wygląda nastepująco:

1. Wszystkie dzielniki zasilanie na 0 więc wtedy Joyem podnosimy i opuszczamy ładowacz

2. Pierwszy dzielnik zasielanie na 1 wtedy Joyem sterujemy łyżką

3. Pierwszy i Drugi dzielnik zasilanie na 1 wtedy Joyem sterujemy 3 sekcją

4. Pierwszy, Drugi i Trzeci dzielnik zasilanie na 1 wtedy Joyem sterujemy 4 sekcją

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Za parę dni będe potrzebował jeszcze pomocy przy wpięciu rodzielacza w instalację hydrauliczną ciągnika ale do tego załaożę nowy temat.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz rozdzielacz dwu-sekcyjny to wywal ten pierwszy dzielnik i po sprawie. Tura podłączysz 4 wężami do rozdzielacza a pozostałe 2 dzielniki będziesz miał do 3 i 4 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesio07    1

Jednak pozostanę przy 3 dzielnikach ponieważ mam joysticka z 3 przyciskami i nie chcę już grzebać w hydraulice od ładowacza.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Też nabyłem podobny ładowacz. Podłączam go pod gniazda hydrauliczne. Aczkolwiek chciałem zapytać o następującą rzecz. Czy jest możliwość przy takim podłączeniu, że będę podnosił ładowacz i jednocześnie sterował łyżką góra lub dół. Bądź opuszczanie ładowacza i sterowanie łyżką góra lub dół? Czy przy takim podłączeniu najpierw należy podnieść lub opuścić ładowacz, a dopiero sterować łyżką. Chodzi mi o to czy można dwie czynności na raz wykonywać.

 

Joystick mam na 4 guziki i 3 elektrozawory przy ładowaczu.

Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesio07    1

Witam!

 

Też nabyłem podobny ładowacz. Podłączam go pod gniazda hydrauliczne. Aczkolwiek chciałem zapytać o następującą rzecz. Czy jest możliwość przy takim podłączeniu, że będę podnosił ładowacz i jednocześnie sterował łyżką góra lub dół. Bądź opuszczanie ładowacza i sterowanie łyżką góra lub dół? Czy przy takim podłączeniu najpierw należy podnieść lub opuścić ładowacz, a dopiero sterować łyżką. Chodzi mi o to czy można dwie czynności na raz wykonywać.

 

Joystick mam na 4 guziki i 3 elektrozawory przy ładowaczu.

Proszę o radę.

 

Witam

Niestety nie ma możliwości robienia dwóch rzeczy na raz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

witam mam też taki ładowacz faucheux F30 też mam taki rozdzielacz z trzema elektrozaworami. Działa to u mnie tak że jest założone do ciągnika na dwa węże pod parę wyjść hydraulicznych i podnosząc tura gdy wduszam guzik nabieram łyżkę żeby wysypać łyżkę muszę dźwignią przy ciągniku zmienić obieg oleju. Chciałbym żeby działało to w ten sposób żeby podnosząc ładowacz i wciskając jeden guzik bym nabierał, a wduszając drugi guzik bym wysypywał (bez zmiany obiegu oleju). Da się takie coś zrobić?

post-64765-0-88165000-1458836646_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj