karolllllll

który z nich najlepszy??

Polecane posty

krzysiu    5

o tej wiosce co tyle Belarusów to ktoś prawde powiedział nie dokońca bo te 4 co niby jako tako chodzą to muszą poprostu bardzo mało pracować bo jak by tylko troche popracowały to by były takie jak reszta to trzeba mieć dostęp do 200l banieczek z Hydrolem LHL 46 żeby tanio było i może na rok styknie u mie ledwie na rok i znowu druga nawet nie mówie ile awarii i jakie przecieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
o tej wiosce co tyle Belarusów to ktoś prawde powiedział nie dokońca bo te 4 co niby jako tako chodzą to muszą poprostu bardzo mało pracować bo jak by tylko troche popracowały to by były takie jak reszta to trzeba mieć dostęp do 200l banieczek z Hydrolem LHL 46 żeby tanio było i może na rok styknie u mie ledwie na rok i znowu druga nawet nie mówie ile awarii i jakie przecieki

ja wam mowie ze to tylko slayszlaem od kogos wiec moze byc klamosto (ale od tego czlowieka raczej nie) i wcale nie twierdze ze belarus to zlom, tylko czekam na opinie innych uzytkownikow :):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Najlepszy zetor, farmtrack ,farmer, reszta poza podium. Zetor pierwszy bo odjechał konkurentom z jakością :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Zetor nie ma lepszego ciągnika MTZ mialem kiedyś ciagniczek dobry nie powiem słowa na niego tylko co ma słabą pompe, silnik nie do zajechania niedawno widziałem jak jeden gostek przyprowadził na przegląd zrobiłnim 450 mtg to jak podeszłem doniego i zobaczyłem te wycieki na silniku i skrzyni to aż mnie zatkało że po 450 mtg może się tak lać z niego a reszta wymienionych ciagników u mnie odpada


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja mam farmtracka i nienarzekam, wójek ma belarusa i co raz serwis stoi na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Ja mam farmtracka i nienarzekam, wójek ma belarusa i co raz serwis stoi na podwórku.

a ile masz farmtracka a ile wójek ile masz mtg a ile wójek mi wydaje sie ze belarus jest lepszy od farmtracka


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie belarus bez większych problemów chodzi, a wszystko zależy od operatora moim zdaniem! Mój chodził codziennie, a od początku grudnia odpalany jest co 2 dzień do pracy z turem. Zero przecieków, spalanie w porównaniu do mocy to małe moim zdaniem! Każdy chwali to co ma, rozumiem. Ale nie rozumiem jak ktoś nie ma, tylko słucha ludzi którzy nie maja a wypowiadają się jakby najwięcej o tym czymś wiedzieli. Śmiech na sali.


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
a ile masz farmtracka a ile wójek ile masz mtg a ile wójek mi wydaje sie ze belarus jest lepszy od farmtracka

taa 20 lat temu każdy tak mówił o mf 255 że c360 jest o niebo lepsze bo masywniejsze bo sprawdzone bo części są itd itd, śmiali się jak ojciec kupił mf 255 że za 2 lata będzie w pokrzywach stał i co? ta sprawdzon 60tka to gówno i z tego rocznika za bezcen est teraz sprzedawana a na mf 255 trzeba 2 c360 i ludzie po kolei przesiadają się na mf 255 3512 itp, po każdych dopłatach przybywa kilka fergusonów a ja tylko pytam się dlaczego 20 lat temu nie braliście mf 255 tylko c360 c330 t25 itp. a dlatego że się bali i słuchali takich mądrych doradców że co sprawdzone to sprawdzone, no i co z tego że ponad 30 lat jest w polsce mtz i co teraz ma ktoś kupowac ciągnik technicznie sięgajacy lat 50tych? nowy to nawet foton kilka lat pochodzi, nie oszukujcie się ze te belarusy sa tak zdrowe jak stare mtz, z tych samych części obiony jest pronar i po krótkich przebiegach się wypracowuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ta sprawdzon 60tka to gówno i z tego rocznika za bezcen est teraz sprzedawana a na mf 255 trzeba 2 c360 i ludzie po kolei przesiadają się na mf 255 3512

Fajnie że masz MF, ale takie opinie lepiej zatrzymaj dla siebie. Przyjdzie czas że nikt nie będzie chciał robić Mf 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Fajnie że masz MF, ale takie opinie lepiej zatrzymaj dla siebie. Przyjdzie czas że nikt nie będzie chciał robić Mf 255.

A to niby dlaczego? Ja nie zamierzam sie pozbywać swojego, tym bardziej na rzecz C360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Fajnie że masz MF, ale takie opinie lepiej zatrzymaj dla siebie. Przyjdzie czas że nikt nie będzie chciał robić Mf 255.

Zgoda, ale ten czas dopiero przyjdzie kiedyś tam w przyszłości! ;) A czas że nikt nie chce robić c360, c330, t25, czy startmi belarusami już teraz nastał :D , tylko że nie każdego stać na nowegp zetora farmtraca czy pronara i kupuje używanego wymażonego - uwaga!!!

mf 255 lub zetora 5211!!! ;) Przychodzą do mnie radzą się ludzie na co patrzeć przy kupnie, w tym roku 3 w okolicy zapowiedziało że kupi używnego fergusona, B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1. Chodzi o to, że takie opinie typu c 330 czy 360 to g**no nic nie wnoszą.

2.Poczekamy 10-15 lat, wtedy MFy będą miały tyle samo lat co 360 teraz, to zobaczymy jak będą chodzić, i jak będą się prezentować w porównaniu z nowszymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
2.Poczekamy 10-15 lat, wtedy MFy będą miały tyle samo lat co 360 teraz, to zobaczymy jak będą chodzić, i jak będą się prezentować w porównaniu z nowszymi ciągnikami.

MF 255 i C360 były przecierz produkowane w podobnym okresie, i nie chodzi tu o to jak sie prezentują tylko o walory (ekonomiczność, zwrotność, niska awaryjność). Myśle że za 10 lat MF nie będzie wyglądał gorzej jak współczesne chińskie kitajce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No, tak Ferdek07 wszyscy przychodza ogladac twojego zadbanego MF-a. Ja mam teraz C-360 i C-330 M i co jak co, ale mniej skomplikowanych ciagników nie widziałem. Zacząłem remont Ciapka, a C-360 zawiozłem do zakładu i mam pewnosc, że te ciągniki pochodzą co najmniej 10 lat. Chociaż Ciapek i tak jest już tak wypracowany, że aż szok. A MF 255, fakt, że ciągnikiem jest dobrym i napewno lepszym od C-360, ale jego budowa jest już bardziej pokręcona. A to klucze o dziwnych wymiarach itp. Zależy czy ktoś lubi majsterkowac przy ciagnikach, bo ja nie nawidzę robic napraw i dla mnie bardzo liczy się prostota konstrukcji.

 

A co do tematu ja z tych ciągników jestem za Farmerem, którego z resztą zamówiłem ( na finansowanie fabryczne ). Wpłacam kilka procent ciągnika reszta na raty, a później mogę wziąśc na PROW jako używanego. A co do Farmera to jest to ciągnik najlepiej wyposażony z tej trójki ( tutaj mam na myśli stosunek ceny do wyposażenia ). Silnik co prawda sprawdzony, ale skonstrukcja nie najnowsza, tutaj jestem za Farmtrackiem, który jednak wydaje mi się za mało masywny jak na tą moc. Proxima, sprawdzona konstrukcja, ale jak dla mnie za dużo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
No, tak Ferdek07 wszyscy przychodza ogladac twojego zadbanego MF-a. Ja mam teraz C-360 i C-330 M i co jak co, ale mniej skomplikowanych ciagników nie widziałem. Zacząłem remont Ciapka, a C-360 zawiozłem do zakładu i mam pewnosc, że te ciągniki pochodzą co najmniej 10 lat. Chociaż Ciapek i tak jest już tak wypracowany, że aż szok. A MF 255, fakt, że ciągnikiem jest dobrym i napewno lepszym od C-360, ale jego budowa jest już bardziej pokręcona. A to klucze o dziwnych wymiarach itp. Zależy czy ktoś lubi majsterkowac przy ciagnikach, bo ja nie nawidzę robic napraw i dla mnie bardzo liczy się prostota konstrukcji.

 

A co do tematu ja z tych ciągników jestem za Farmerem, którego z resztą zamówiłem ( na finansowanie fabryczne ). Wpłacam kilka procent ciągnika reszta na raty, a później mogę wziąśc na PROW jako używanego. A co do Farmera to jest to ciągnik najlepiej wyposażony z tej trójki ( tutaj mam na myśli stosunek ceny do wyposażenia ). Silnik co prawda sprawdzony, ale skonstrukcja nie najnowsza, tutaj jestem za Farmtrackiem, który jednak wydaje mi się za mało masywny jak na tą moc. Proxima, sprawdzona konstrukcja, ale jak dla mnie za dużo pali.

Dobrze gadasz abuk tylko czy te finansowanie fabryczne to za drogo nie yjdzie, dlaczego nie na kredyt preferencyjny jakiś? co do c360 i mf 255 to jazda czy przesiadka na mf 255 to nebo a ziemia i mówią to wcześniejsi przeciwnicy mf-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Na Farmera jest chyba opcja kredytu 1% do spłacenia przez 7 lat ;) Tylko dochodzi do tego obowiązkowe AC przez ten okres (kredytodawca musi sie przecierz zabezpieczyć) i jak to zwykle bywa pewnie jakieś ukryte koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Tzn. to finansowanie fasbryczne jest takim jakby leasingiem i ciągnik mogę później wrzucic na PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Rozumiem, czyli do 5-ciu lat właścicielem ciągnika którym pracujesz jest firma a potem Ty odkupujesz go na PROW za 40% ceny rynkowej netto + VAT (tylko kto ustala tą cene rynkową?), jednak chyba musisz mieć wtedy całość kwoty bo zwrot nastąpi później. Nie lepiej wziąć go odrazu na PROW skoro masz takie możliwości?

 

Jak sprawa ma sie z ubezpieczeniem ciągnika wziętego na finansowanie fabryczne? Kto pokrywa koszty? Tak samo z ewentualnymi naprawami? Pytam bo nie orientuje sie w tym temacie i chciałbym wiedzieć co i jak ;)

 

Jaką masz powierzchnie gospodarstwa i jakiej mocy ciągnik to będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Zbyt dobrych przykładów nie podałeś. Żaden z nich nie jest dobry!!!. No Zetor ok, reszta szajs.


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj