grzesiekxy

Karencja na mleko

Polecane posty

grzesiekxy    134

Witam. Mam pytanie czy jesli dajecie antybiotyk w jeden strzyk to z pozostałych oddajecie mleko do mleczarni czy w nich równiez wykaże antybiotyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Takie triki to były dawno temu ;) teraz wykaże i od razu tel będzie z mleczarni za antybiotyk :D

A tak przy okazji zawsze dostosowujecie sie do karencji napisanej na antybiotyku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

U mnie po podaniu w jedną - dwie ćwiartki nigdy w pozostałych nie wykazało obecności antybiotyku .Mimo to dla pewności zawsze daje mleko do zbadania z ćwiartek nie leczonych . Być może ma wpływ rodzaj antybiotyku . Po upływie karencji mleko również daję do zbadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Do tej pory też nie oddawałem mleka z pozostałych ćwiartek ale ostatnio badałem dwie krowy i okazało się że antybiotyk nie przechodzi w zdrowe ćwiartki. dawałem synulox i cobactan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A jakie u ciebie sa dobre antybiotyki?? a ile najdłużej wykazywało antybiotyk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Ja jak daję antybiotyk w jeden strzyk to od pozostałych oddaję mleko i nic nie wykazuje w laboratorium żadnych antybiotyków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Dobra teraz podaje antybiotyk w jwdną cwiartke i z reszty daje do sprawdzenia :D zobaczymy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Mi nie tyle chodzi żeby wcześniej, a o to czy u was zdarza sie ze antybiotyk wykazuje nawet po zakończeniu karencji podanej na antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja całe życie jak daję w jedną ćwiartke to reszte doje i oddaje bez żadnego badania. Robię tak z wszystkimi lekami które podaje do wymion bez względu na karencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Jak dam antybiotyk w jedną ćwiartkę to to mleko idzie do cieląt lub do świń ale nigdy do chłodni...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kiedyś po podaniu antybiotyku w jedną ćwiartkę wszystko szło dla cielaków, ale odkąd weterynarz powiedział mi, że można na luzie oddawać do mleczarni są olbrzymie oszczędności :) Pierwszy raz sprawdzałem :) oddałem próbkę z pozostałych ćwiartek do mleczarni (powiedziałem ze krowa się wycieliła przed terminem i boję się o antybiotyk) i wyszło czyste mleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Może to jest i prawda, ale ktoś kiedyś przeprowadził jakieś badania i musiało wykazać w pozostałych ćwiartkach antybiotyk bo jak by go nie było to na opakowaniu antybiotyku by pisało nie podawać z tej ćwiartki przez np 3 dni. Dla mnie to jest tak jakby trucie ludzi i później dzieci są chore i antybiotyki nie działają bo się na nie uodproniły pijąc wasze mleko. Mam do was jeszcze jedno pytanie na potwierdzenie mojego punktu widzenia, że nie powinno się dawać takiego mleka do mleczarni, czy napiliście byscie się mleka z tych trzech ćwaiartek niby bez antybiotyku bo ja nie i ktoś pożniej kto kupuje karton z mlekiem też napewno by nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

Ja nigdy nie oddaje do mleczarni z pozostałych ćwiartek, a jak mija karencja to bada się jeszcze dla pewności mleko. Mleko się nie marnuje, najczęsciej idzie dla świń albo dla byczków, nigdy nie dajemy mleka z zapaleniem/antybiotykiem dla jałoszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Bardziej Ci zaszkodzi ta chemia dodana do kartonu w postaci konserwantów i stabilizatorów niż rzekomy antybiotyk z pozostałych ćwiartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Może to jest i prawda, ale ktoś kiedyś przeprowadził jakieś badania i musiało wykazać w pozostałych ćwiartkach antybiotyk bo jak by go nie było to na opakowaniu antybiotyku by pisało nie podawać z tej ćwiartki przez np 3 dni. Dla mnie to jest tak jakby trucie ludzi i później dzieci są chore i antybiotyki nie działają bo się na nie uodproniły pijąc wasze mleko. Mam do was jeszcze jedno pytanie na potwierdzenie mojego punktu widzenia, że nie powinno się dawać takiego mleka do mleczarni, czy napiliście byscie się mleka z tych trzech ćwaiartek niby bez antybiotyku bo ja nie i ktoś pożniej kto kupuje karton z mlekiem też napewno by nie chciał.

tester którym bada mleczarnia mleko jest tak czuły że wykrywa minimalne ilości antybiotyku, więc jeśli go nie wykrywa znaczy że go tam nie ma :P A czy na ulotce od antybiotyku jest napisane konkretnie że nie nie można oddawać mleka z innych ćwiartek? :P Nie jest napisane :) Co niektórzy rolnicy maja taki zwyczaj, że dla siebie doją mleko oddzielnie ;[ i to jest dla mnie powód do zastanowienia, co oni doją do mleczarni??? Jaki syf tam leci??? U mnie mleko do domu zawsze bierze się bezpośrednio z chłodni, bo wiem że dojone jest czysto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze daję na badanie jak karencja się skończy czy mleko ma antybiotyk zdarzyło się i tak że antybiotyk się trzymał jeszcze przez 5 dni napewno


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaReK    0

witam:] z tego co się orientuje to karencja na antybiotyki jest obliczana z jednym udojem więcej więc nie ma prawa być już jeżeli przestrzega się tego co jest na opakowaniu napisane. gorzej wygląda sprawa gdy zasuszamy krowę antybiotykami i się wcześniej wycieli tzn przed terminem wtedy po skończeniu karencji najlepiej jest przebadać mleko gdyż to są antybiotyki działające dość długo i mogą być wykrywalne w mleku. pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A ja powiem ze mam 2 rekordzistki u których antybiotyk wykazuje przez 30dni!!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam!

Mnie też uświadomił nowy weterynarz,że można podawać mleko z pozostałych ćwiartek. Sprawdziłem i nic złego nie wykazało, a leczyłem kilka sztuk jednocześnie i od wszystkich oddawałem mleko do mleczarni, skoro od kilku razem nie wykazało, tzn ni mniej ni więcej, jak to,ze można. Mega oszczędności. Stosowałem Synergal LC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

krowa dostaje w jedną cwiartke mastijet fort, z pozostałych cwiartek moge oddawac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

tak, przy czym ta w ktora dales mozna profilaktycznie o 12-24h dluzej poczekac niz karencja, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj