Polecane posty

nemezis    19

Ja kładłem eurofalę , pod blachę trzeba dać folię i niech ktoś mi powie czy myszy jej nie zjedzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W żadną blahę bym się nie pchał. Położyć eurofalę i nie ma problemu z skraplaniem, łaty co 115 cm przy eurofali 250 cm i na pewno wytrzyma z 2 razy dłużej niż blacha. I nie stuka w czasie deszczu.

Ja teraz kładę na stajni to dałem 8360 za coś koło 250 metrów w kolorze z gąsiorami i śrubami.Raczej taniej wyjdzie niż blacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAATRYKK5    1

Ja kładłem eurofalę , pod blachę trzeba dać folię i niech ktoś mi powie czy myszy jej nie zjedzą ?

jeżeli będzie to tylko stodoła to żadnej foli bym nie kładł bo miedzy stodołą a dworem są nieduże różnice temperatur i skraplanie jest małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Eurofala to inaczej ondulina czy to coś innego? Bo unas każdy inaczej to nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Ondulina jest poszyciem bitumicznym , eurofala to dawny eternit tylko zamiast azbestu zawiera celulozę chyba

Pod blachą musi być folia bo nawet pod wiatą będzie się skraplać - wiem z doświadczenia wystarczą różnice temperatury dzień-noc

Edytowano przez nemezis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dlaczego blache??

Też myśle co położyć na dachu zyby sie nie skraplało??

Słyszałem że jest blacha trapezowa pod którą jest fliselina-chyba i problem skraplania znika-słyszał ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A ja mam pytanie do użytkowników eurofali? Jak z wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne (np. GRAD)? Podobnie jak eternit? słabsze - mocniejsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja to bym na twoim miejscu położyłbym słomę zero problemu ze skraplaniem i wytrzyma trochę tylko znajdź teraz człowieka który to zrobi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

znajomy co przykrywał eurofalą, mówi, że sporo mocniejsze to jest od eternitu,

O grad ja bym się nie bał, jak dotąd wszystkie gradobicia, nawet to 2 lata temu co przeszło i ma polach zostawiło sieczkę, to dach jaki był taki stoi, a na autach wgniotki zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wcale nie jest tak bardzo ciążka. W dzień położyliśmy 120 metrów w 4 osoby.

Teściu ma z 3 lata i w tym 5 płyt przezroczystych i nic się nie dzieję.Jest dość elastyczna i na pewno dużo mocniejsza od eternitu.

Kolega dzisiaj oglądał u mnie bo ma położoną ondulinę, 5 lat i jedna strona zgniła.

Co do blachy z flizowiną to jest droga i nie opłaca się ją dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

raczej to izopolu, ale to pierwsze też będzie raczej to samo, tyle, że producent pewnie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

znajomy co przykrywał eurofalą, mówi, że sporo mocniejsze to jest od eternitu,

O grad ja bym się nie bał, jak dotąd wszystkie gradobicia, nawet to 2 lata temu co przeszło i ma polach zostawiło sieczkę, to dach jaki był taki stoi, a na autach wgniotki zrobił

 

No ja się obawiam bo ten grad co u nas był w 2008 i 2009 to eternit na domu skasował całkowicie. W autach powybijane szyby i światła.

Ale wracając do tematu za jakiś tydzień będziemy stawiać garaż na traktor i chyba jednak postawimy na blache. A dlaczego mówicie że eurofala wtrzyma 2 x dłużej niż blacha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

potwierdzam u sąsiada grad w dachu powybijał ponad 100 dziur dobrze że miał jeszcze na gwarancji to dostał kilka arkuszy rozcinał i podkładał pod dziury na jesieni kładłem blachę na stodole ponad 200 m2 koszt 4 tyś blacha ocynk dożo lżejsza i woda się nie skrapla bo niema różnicy temperatur

Edytowano przez andrzej207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bo blacha zwłaszcza ocynk po 3-4 latach zaczyna rdzewieć. Ocynk to raczej gwarancji nie ma alucynk to 3-4 lata ma, a powlekana teściu ma na domu to 11lat i zaczyna rdzewieć.Gość co był u mnie to mówił że blacha powlekana po 15 latach przegniwa pod śrubami i po blasze.

Kuzyn ma blachę na garażu który przylega do budynku i się sople robią w środku.

Sternit jest kruchy i to bardzo, jak go mocniej podniosłem to pękał a po eurofali na podwórku chodziłem i nic a ważę 95 kg. Jest dość elastyczna, to jest jakiś plastyk a betonem.

andrzej207 na eurofali porobił grad dziury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

grad był średnicy 3-4 cm ja mam położoną blachę na domu około 15 lat i jeszcze nie rdzewieje sople robią się z powodu pary może ma ogrzewanie w garażu lub wentylację z domu do garażu u mnie w stodole sople wiszą tyko tam gdzie jest rura wentylacyjna ze stajni alucynk jest za krótko w użyciu żeby wiedziec jak się będzie zachowywał po dłuższym czasie (stwierdzenie sprzedawcy blachy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj