Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

ASZv3    829

Ja może zacznę w środę xD Od Bataji i Lawiny gdzie pójdzie rzepak.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14
2 godziny temu, ASZv3 napisał:

Ja może zacznę w środę xD Od Bataji i Lawiny gdzie pójdzie rzepak.

Polecasz tą bataje na słabsze stanowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 18.09.2020 o 19:29, KlimekPL napisał:

No i zamówiony KWS Emil. Wybór padł na tą odmianę głównie z powodu oglądania Hektara Wiedzy

Miałem, i miał będę fajna pszenica.

Myślę nad jeszcze 1 odmianą: artist, bosporus, bilanz, metronom i nie pamiętam... górny Śląsk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
5 godzin temu, rolnikos25 napisał:

Polecasz tą bataje na słabsze stanowiska?

U siebie sieję pierwszy raz, więc dopiero za rok będę polecał z przekonaniem lub odradzał ;) Natomiast kilku fachowców w temacie chwali, więc próbuję na około 20ha mozaiki.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
6 godzin temu, Mecha napisał:

Miałem, i miał będę fajna pszenica.

Myślę nad jeszcze 1 odmianą: artist, bosporus, bilanz, metronom i nie pamiętam... górny Śląsk 

bilanza znajomy z warmii chwali, ja miałem artista i polecam, bosporus to podejrzewam druga hondia wiec tez powinien byc podobny, kłos chyba tez luźny jak u hondii (Śląsk tez jestem)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
6 godzin temu, Mecha napisał:

Miałem, i miał będę fajna pszenica.

Myślę nad jeszcze 1 odmianą: artist, bosporus, bilanz, metronom i nie pamiętam... górny Śląsk 

W jakiej obsadzie siejesz Emila? Ja bede siał pod koniec września, Mazowsze. Zastanawiam sie jaka obsada będzie najbardziej optymalna. 

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

trzeba znac swoje pola swoje gleby na ile je stac i jak siać ale wiadomo posiłkowac się możesz opiniami innych, u mnie bedzie w tym roku euforia tonnage i kilimanjaro


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Ja Euforia kwalifikat i reszta swoje ziarno rok po kwalifikacje Hondia, mieszanka Metronoma z Kilimanjaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Findusa ciezko dostac.. Mialem zamowiony ale wola pchnac komus kto bierz tony a nie w kilogramach. Jakas opinia o Sy landrich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
10 godzin temu, hardkor113 napisał:

Findusa ciezko dostac.. Mialem zamowiony ale wola pchnac komus kto bierz tony a nie w kilogramach. Jakas opinia o Sy landrich?

Według doradcy syngenta rej. Podlaskie pszenica do późnych zasiewów. 

Co do findusa to twierdzi że potrzebuję najlepszych stanowisk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Nasiona już są to można zaczynać siew. W tym roku Bataja, Euforia na próbę i część swoją Formacją. 

IMG_20200922_111714.jpg

IMG_20200922_111652.jpg

IMG_20200922_112325.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Mój Emil ma 43,5 mtn i 94% kielkowania. Zasieje 175kg czyli 380 sztuk, trochę wyzej niz zaleca producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pytanie do tych co sieją Ostrogę: ile ziaren na m2 w terminie optymalnym na dolnymśląsku? Gleba raczej gliniasta. Hodowca zaleca 380-420, ale to wydaje mi się bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
krzysztofsb napisał:

Ma ktos na sprzedaz pszenice Euforie lub Findusa Biala Podlaska okolice

W białej ciężko ściągnąłem z agrikola Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22

Ma ktoś z Was w Lubelskim pszenicę ARTIST ?? Co powiecie na temat tej odmiany, ja słyszałem same pozytywy i chciałbym sprawdzić u siebie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Centrum polski mogę polecić do siewu Apostel ładna, gruba i dobrze sypała Zeppelin ładny LAN ziarno i Plon i bezproblemowo mi się ją prowadzi pomimo że po centrali siałem ja już 3 odsiewem. Dlatego w tym roku znowu ja zamówiłem u osadkoskiego. Euforia jest git ale osobiście wolę zeppelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj