Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    637
eddi87 napisał:

Pany jeżeli pszenica po pszenicy czyli stanowisko słabe dać górną normę siewu?

średnia i po pszenicy nie jest jeszcze takie najgorsze stanowisko po jeczmieniu gorsze

jesli pomoglem kliknij fajne

masa24    135

Mam zagadkę. Fo siewnika wchodzi na stykjeden pełen big bag pszenicy o mtn 33 g. 

Big bag  pszenicy o mtn 44 wejdzie czy nie wejdzie?

dwdx1906    18

To chyba zależy od gęstości, a nie o od mtn. Weź wiadro tej i wiadro tej i zobacz które cięższe.

Wiadomość z agroFakt.pl

skoczmen    4
2 godziny temu, masa24 napisał:

Mam zagadkę. Fo siewnika wchodzi na stykjeden pełen big bag pszenicy o mtn 33 g. 

Big bag  pszenicy o mtn 44 wejdzie czy nie wejdzie?

Wg mnie nie powinno być różnicy, oczywiście jeżeli jeden i drugi big bag waży tyle samo. Na tą samo wagę musisz mieć nasion o mtn 33 g więcej sztuk o 25 % od tej o mtn 44 g. I dlatego myślę, że objętościowo będzie podobnie.

Kobek    66
Napisano (edytowany)

Przecież jak wsypiecie do tego samego big baga cokolwiek to i tak się zmieści do siewnika, bo objętość będzie taka sama. 

Edytowano przez Kobek

masa24    135

A właśnie nie jest . Ja obstawiam zaniżona wagę w big bagu. O jakieś 50 kg. Grubsze ziarno a ta sama waga zajmuje mniej objętości . Coś nie tak

agroplon producent. Z kolei centrala nasienna Kielce pisze mtn 44 a ziarno chudsze niż 33 g hondii i metronomu z topfarmu. Cuda 

z odmiana euforia mam takie problemy

Kobek    66

Wagowo na pewno będzie jakaś różnica ale Ty pytałeś czy zmieści Ci się do siewnika, a jeżeli zmieściła się taka i taka odmiana do big baga to powinno wejść do siewnika. Co innego masa ale to nie problem trzeba zważyć worki i będziesz widział. 

sawka71    5

Jak myślicie? został  mi z zeszłego roku materiał siewny , trzy odmiany pszenicy tak po 150 kg i zastanawiam czy istnieje inne mądre rozwiązanie prócz tego gdzie ustawiam pod każda siewnik.

masa24    135

Jeżeli big bag wazy 500 kg. To które ziarno zajmie więcej miejsca w siewniku? Drobne czy grubsze? Chyba logiczne ze grubsze o tej samej wadze powinno zająć więcej miejsca. A zajęło dużo mniej .

Nie chodzi czy się zmieści . Chodzi o to ze coś z tym workiem. Jeżeli drobne ziarno wchodziło na styk to grube powinno nie wejść a weszło z dużym luzem. A worka nie zwaze bo był jeden. 

Namnozylo się materiału od jakiś producentów piwnicznych. Ostatni raz brałem nie markowe ziarno

jajonasz    84

@masa24 nie zawsze chude ziarno ma niską mtn 

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Kobek    66
10 minut temu, masa24 napisał:

Jeżeli big bag wazy 500 kg. To które ziarno zajmie więcej miejsca w siewniku? Drobne czy grubsze? Chyba logiczne ze grubsze o tej samej wadze powinno zająć więcej miejsca. A zajęło dużo mniej .

Nie chodzi czy się zmieści . Chodzi o to ze coś z tym workiem. Jeżeli drobne ziarno wchodziło na styk to grube powinno nie wejść a weszło z dużym luzem. A worka nie zwaze bo był jeden. 

Namnozylo się materiału od jakiś producentów piwnicznych. Ostatni raz brałem nie markowe ziarno

Oczywiście masz rację ale mi bardziej chodziło objętość, że jak jest tyle samo w takim samym big bagu to powinno wejść. 

masa24    135

Nie wiem czy podobne ilości były w bigbagu. Poprostu zastanowiło mnie czemu mtn 43 wchodzi z dużym luzem a mtn 32 ledwo

Kobek    66

No na pewno jest coś nie tak. Szkoda, że nie możesz teraz już zważyć worków to by dużo wyjaśniło. 

skoczmen    4
32 minuty temu, masa24 napisał:

Bez określenia gęstości ziarna, nie będziesz wiedział, które będzie miało większą objętość. Może tak być, że grube ziarno ma większą gęstość od drobnego. Duży wpływ na gęstość ma nawożenie, opady potrzebne do wzrostu, jeżeli jest grube, ładne ziarno, to można założyć, że ma wysoką gęstość.

Ziarno grube i drobne o różnym mtn będzie zajmować mniej więcej tyle samo miejsca , jeżeli ma taką samą gęstość. Dodatkowo poszczególne odmiany pszenicy różnią się gęstością.

Wniosek taki, że ta pszenica o wyższym mtn może zajmować mniej miejsca w siewniku.

Taurus83    356
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Zrób próbę kręconą i jedź siać to będziesz wiedzieć czy wałek czy nie

mysza103    20
9 godzin temu, skoczmen napisał:

Bez określenia gęstości ziarna, nie będziesz wiedział, które będzie miało większą objętość. Może tak być, że grube ziarno ma większą gęstość od drobnego. Duży wpływ na gęstość ma nawożenie, opady potrzebne do wzrostu, jeżeli jest grube, ładne ziarno, to można założyć, że ma wysoką gęstość.

Ziarno grube i drobne o różnym mtn będzie zajmować mniej więcej tyle samo miejsca , jeżeli ma taką samą gęstość. Dodatkowo poszczególne odmiany pszenicy różnią się gęstością.

Wniosek taki, że ta pszenica o wyższym mtn może zajmować mniej miejsca w siewniku.

gęstość nasypowa , i jeszcze raz gęstość. Wystarczy porównać pszenice jarą  która jest na ogół sporo drobniejsza od ozimej a worek jarej waży sporo więcej od ozimej

masa24    135

Skąd takie głupoty ze jara jest drobniejsza od ozimej?

Mikua    23

Jaka polecacie odmianę aby teraz początkiem października zasiać?

mraukot    151
Mikua napisał:

Początkiem października wszystkie. Chyba że będziesz siał na Litwie, to Wilejka 😝

• Like 1

asmodan28    37
Dnia 27.09.2019 o 10:26, masa24 napisał:

Nie wiem czy podobne ilości były w bigbagu. Poprostu zastanowiło mnie czemu mtn 43 wchodzi z dużym luzem a mtn 32 ledwo

Kolego objętość była inna...mimo ze waga mogła być taka sama

weź kamień który wazy 10 kg i zmieścisz go w wiadro...  weź go pokrusz to może się nie zmieścić ...a waga taka sama

ro samo żwir w stosunku do piasku.. i to samo MTN ziarna 

ASZv3    411
10 godzin temu, Mikua napisał:

Ja sieję Rotaxa, Belissę, Delawara, Formację.

Zwykle mam tu pełną skrzynkę, więc w razie potrzeby zapraszam do kontaktu poprzez Facebook'a - Armand. Łatwo znajdziecie ;) Wrzucam tam również na bieżąco moje prace w gospodarstwie  :) Chętnie doradzam zwłaszcza w temacie użytków zielonych. Na tyle na ile umiem :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie startegie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?
      Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?
      Temat jest kontunuacją rozbitą na wątki z tematu ogólnego o pszenicy: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/80-pszenica-ozima-i-jara/

• Przez adamos012
      Panowie planuję zasiać na wiosnę pszenicę jarą . Ziemia 4 kl. Glina. Ph w miarę uregulowane . Po pszenżycie ozimym (6 ton z hektara) Woj. małopolskie . Możecie coś podpowiedzieć? Z góry dzięki.
    • Przez tomek15h
      Kto z was uprawiał u siebie pszenicę o nazwie bombona ,ile wysiewaliście kg/h i jak plonowała?
    • Przez piotrek1234537
      Witam czy ktoś miał problem z siewem zboża zaprawionego tzn. po zaprawieniu zboże jest wilgotne i nie obsypuje się w siewniku co w efekcie powoduje że nie wysiewa się zadana ilość?! Pierwszy raz coś takiego mnie spotkało . Zboże oczywiście zakupione z centrali pszenica bellisa kilka dni wcześniej trzymane w suchym garażu 
    • Przez pawel7711
      witam poszukuję jakiejś odmiany pszenicy wzamian za arkadię klasa ziemi 1, polecacie coś ciekawego?😃
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj