Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

jajonasz    84

Formacja MTN 36,88  Trochę grubego troche pośladu xD

IMG_20190921_124152.jpg

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

greg91    17
Samsung123321 napisał:

Ja siałem 12 września Hondie i Juliusa i mało co wyszło do tej pory. Jest totalnie sucho. Brył też trochę jest bo mam mocną gline i mega ciężko uprawic. Jak nie będzie deszczu to ciężko będzie z tymi wschodami. 

To tak jak umnie sucho ale pszenica zeszła ale nie równo na jutro zapowiadają deszcz oby był

pep14    14
Dnia 23.09.2019 o 11:24, staszek131415 napisał:

A u mnie na pole nie idzie wjechać taka zupa a tu deszcze nadają

Ale jaka pomidorowa ? Tak na poważnie to chciałbym to widzieć. U mnie na początku miesiąca spadło przez tydzień 75 l i na drugi dzień od deszczu można było normalnie orać i uprawiać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikua    23

Warto siać pszenicę początkiem października  ? Do 5 bo wtedy będzie pole wolne  czy dac sobie spokój 

Ursus932    1079

Nic nadzwyczajnego siać początkiem października

Ja dopiero dziś zacząłem euforie A kończę właśnie początkiem października belissą

20190924_153543.jpg

Oto moja euforia z hr Strzelce

Makq    0

Witam czy ktoś słyszał o pszenicy ozimej ambra??

Proszę o odp.

eddi87    8

Jak sieje swim czyszczonym ziarnem to jak MTN przyjąć? Ważyć ziaren np czy przyjąć jakąś średnią jak ziarno ładne grube np 45g?

Taurus83    356

Jak nie masz swojej wagi to zawieź do sklepu i się uśmiechnij do sklepowej 

kodzi    3

elixer MTN 25.8 zdolność kiełkowania 97% ile polecacie siać na ha. 140kg będzie dobrze?

JozeF84    1

100 kg

1 godzinę temu, kodzi napisał:

elixer MTN 25.8 zdolność kiełkowania 97% ile polecacie siać na ha. 140kg będzie dobrze?

100 kg max

kaj    96

Euforia MTZ 43 siła kiełkowania 95%

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

mraukot    150

Wilejka 34 g. Arkadia 48. Od jednego producenta. Artist 38 od innego, a własny Patras 43g. Jutro zaczynam siewy, mogłoby dziś popadać, co by się tak nie kurzyło 😏

mysza103    19
11 godzin temu, kodzi napisał:

No bez jaj . Jak ta pszenica wygląda .MTN 35 wydaje sie drobniótka , a tu 25. Zaraz sie ktoś wychyli że ma MTN 15 czy 10 , to 30 kilo na hektar

eddi87    8
kodzi napisał:

83 kg przy obsadzie 310 sztuk górna granica dla siewu w optymalnym terminie dla elixer'a.

nie    864

moja ma mtn 28,2, wygląda jak odpad, tak drobnej pszenicy to jeszcze nie widziałem, siew będzie 80kg/ha

90210grzesiu    76

W sierpniu jak będą dobre plony z tych malutkich mtn, to trzeba siać pośladem to sporo taniej wyjdzie;P

• Like 2

U mnie fajne te wschody. Takie mało perspektywiczne. Powschodziło z 30 % ziarna reszta nic.  Jest susza totalna. Oby spadł deszcz to to ruszy bo obecnie dramat 

greg91    17
Samsung123321 napisał:

U mnie fajne te wschody. Takie mało perspektywiczne. Powschodziło z 30 % ziarna reszta nic.  Jest susza totalna. Oby spadł deszcz to to ruszy bo obecnie dramat 

To tak jak umnie ale umnie troszkę w nocy pokropiło to morze się ruszy.

zetorki12    9858
1 minutę temu, greg91 napisał:

to morze się ruszy

🧐    Znaczy falować będzie to morze ? 

ZETOR TEAM

eddi87    8

Pany jeżeli pszenica po pszenicy czyli stanowisko słabe dać górną normę siewu?

jajonasz    84

Ja w pszennisku siałem 400 ziaren 

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

damiandg    16
Dnia 25.09.2019 o 09:06, kodzi napisał:

Sąsiad miał MTN 35g i ta pszenica wyglądała masakrycznie słabo to ja się boję jak wygląda ta twoja. Z czego pociągnie ziarno przy kiełkowaniu jak tam pewnie sama starupina.

Ursus932    1079

Jakoś poślad po kombajnie wschodzi i rośnie więc nie widzę powodu do paniki

Przem00    13

Ja w tym tygodniu zacząłem siew pszenicy. W tym roku Delawar, Euforia i Hondia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie startegie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?
      Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?
      Temat jest kontunuacją rozbitą na wątki z tematu ogólnego o pszenicy: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/80-pszenica-ozima-i-jara/

• Przez adamos012
      Panowie planuję zasiać na wiosnę pszenicę jarą . Ziemia 4 kl. Glina. Ph w miarę uregulowane . Po pszenżycie ozimym (6 ton z hektara) Woj. małopolskie . Możecie coś podpowiedzieć? Z góry dzięki.
    • Przez tomek15h
      Kto z was uprawiał u siebie pszenicę o nazwie bombona ,ile wysiewaliście kg/h i jak plonowała?
    • Przez piotrek1234537
      Witam czy ktoś miał problem z siewem zboża zaprawionego tzn. po zaprawieniu zboże jest wilgotne i nie obsypuje się w siewniku co w efekcie powoduje że nie wysiewa się zadana ilość?! Pierwszy raz coś takiego mnie spotkało . Zboże oczywiście zakupione z centrali pszenica bellisa kilka dni wcześniej trzymane w suchym garażu 
    • Przez pawel7711
      witam poszukuję jakiejś odmiany pszenicy wzamian za arkadię klasa ziemi 1, polecacie coś ciekawego?😃
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj