Skocz do zawartości
Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    290

Agrolok dzwonił dzisiaj

Hondia 2280brutto przy przynajmniej 500kg a jak chce sie mniej to 2480 brutto.

No normalnie uszy mi zwiedly.

Widzę specjalna oferta dla hardkora ;) oczywiście z przymrużeniem oka. Nie widzę wielu wad tej odmiany ale to już dużo, nawet dla rolnika który jest nakręcony na tą odmianę.

piotrb14    187

widzą że będzie nią zainteresowanie że ma dobrą zimotrwałość na ktora po tym roku porwią sie ludzie i dają cene dobrą... a znając życie teraz bedzie taka zima że te wszystkie po 1,5 - 2 zimotrwałości dadza rade

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Nie zdziwię się kolego, średnio pszenica w Polsce wymarza raz na 8-10 lat, to było drugie wymrożenie w ciągu 4 lat więc nie zdziwię się jak zima będzie delikatna. W tym roku znowu przeczuwam presje wirusa żółtej karłowatości.

kamils    4

nie bierz z tej j**anej agrikoli bo inaczej nie da sie powiedziec o niej, gorszy poslad w C1 niż to co masz w sąsieku. Jak okolice zamościa to podjedź do Wysokiego koło zamościa jest z KWS bodajże punkt gdzie rozne pszenice na zamowienie ciągną

Ja kupiłem w aglicoli hondie bo nigdzie indziej nie mieli ( oczywiście w rozsondnej okolicy) Nasiona są z topfarms mtm czyba coś koło 48 kielkowanie 97% cena 205 zł !!!

piotrb14    187

Nie zdziwię się kolego, średnio pszenica w Polsce wymarza raz na 8-10 lat, to było drugie wymrożenie w ciągu 4 lat więc nie zdziwię się jak zima będzie delikatna. W tym roku znowu przeczuwam presje wirusa żółtej karłowatości.

dlatego warto zasiać pod koniec wrzesnia a nawet pozniej bo zwykle plantacje siane po burakach nie miały tego problemu z karłowatościa co te siane terminowo. Bo upilnować tych mszyc w racjonalny sposób żeby to dało efekt nie da rady

wilhelm    401

Ciekawe na ile Top Farms wyceni sobie Ostroge w tym roku, u siebie na miejscu w Bogdanowicach... Tak czy inaczej, mamy najdroższy mat. siewny w całej EU, a kasa z Top Farms i tak trafia do brytyjskiej kasy..

jasiu12347    0

wszystko fajnie tylko koszt transportu drogi 180zł :*(

wezmę któryś metr od nich sprawdzę ich :)

Jak na razie brałem z Strzelina i HBP Kraków też mieli ładne zboże.

W Szczekocinach też masz u Sobczyka chyba niedaleko od Ciebie albo WiaLan

Raptus902    30

Ciekawe na ile Top Farms wyceni sobie Ostroge w tym roku, u siebie na miejscu w Bogdanowicach... Tak czy inaczej, mamy najdroższy mat. siewny w całej EU, a kasa z Top Farms i tak trafia do brytyjskiej kasy..

U mnie w okolicznym punkcie 1950 zł/tone Ostroga z Top Farms

zuber    3

Witam , proszę o informacje o odmianie HR  Strzelce - Belissa . Wszystko co jest w broszurach czytałem  ale opinia praktyków bezcenna .

krystian1982    39

koledzy siejemy kwalifikat x lat róznych firm i gospodarstw ale tak jak materiał ma przyszykowany top farms to nr 1 cena droższy ale nie  ma tematu 

Ksawery    26

koledzy siejemy kwalifikat x lat róznych firm i gospodarstw ale tak jak materiał ma przyszykowany top farms to nr 1 cena droższy ale nie ma tematu

Podzielam tę opinie, ze materiał dobrej jakości. najgorsze juz od kilku lat są nasiona saatbau i to ostatnio jestem zawiedziony pszenica, kukurydza i rzepakiem. Kiepsko odsiane przede wszystkim, a nie raz to taki syf, ze nie wiem za co place lepsze ziarno na pasze daje..

BIGAGRO    11

Drodzy rolnicy!

Oferta zbóż ozimych jest ciągle aktualna. Hondia - 1984,50 zł | Julius, Sailor, Arkadia - 1722,00 zł. Podane ceny zawierają podatek VAT.

Pełna oferta zbóż ozimych: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/zboza/

Pełna oferta sklepu: http://big-agro.pl/sklep/

Większe (lub nietypowe) zamówienia - wycena indywidualna. Kontakt: kontakt@agrivision.pl bądź kontakt@big-agro.pl

Piechu    43

Wczoraj zamowilem hondie po 1940 brutto z dowozem na gospodarstwo. Taniej nie znalazlem.

nie    571

witam   wiecie gdzie mozna dostać pszenice ozima zeppelin kwalifikat w kujawsko pomorskim?

zapytaj w ampol-merol

hondia dobra bo polska :)

tomekZ058    75

@KULAWA_KOZA mam dwa pytania jeśli dobrze pamiętam siałeś wcześniej Agila jakie masz zdanie o tej odmianie i odnośnie tej Hondii gdzie będziesz ja zamawiał ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Sems
      WItam  Mam pytanie : 
      co to za chwast w pszenicy ? 
    • Przez claas4
      Witam Chciałem sie poradzić was co zrobić gdy po 20 minutach od opryski lancetem spadł deszcz ? Czy gdy po tygodniu nie zobaczę żadnych efektów mogę jeszcze raz wpaść z lancetem ?  
    • Przez Lucjan92
      Cześć AGROFOTOWICZE,
      Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:
      Boggie x pro 1,5l/ha
      Nutrimix complete 1kg/ha
      Basfoliar aktiv 1l/ha
      Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)
      Mocznik 10 kg/ha (N46%)
      Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)
      Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie
      pozdrawiam
      Lucjan
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????