Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

zonk28    1

Niemożliwe to nie mogła być Batuta. Ta odmiana co prawda nie jest niska, ale słomę ma sztywną. Sztywność słomy na pewno nie zależy od regionu. Musiałeś pomylić odmianę.

Na 100% to batuta,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
W moim regionie wszyscy co siali Batute to bardzo nażekali na nią , przenica plenna ale bardzo wylega , wystarczy wiatr i ja bardzo położy , słoma jak wata , bardzo słaba

 

To dla mnie i tak najmniej istotne bo i tak zawsze dwa razy skracam i pogrubiam słomę (modus+stabilan), żeby niemieć problemów z wyleganiem i żeby mieć mniej słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niestety tez myslałem ze bedzie super, to nie znaczy ze w przyszłym roku nie zbierzesz grubego dorodnego ziarna.Spośród wszystkich odmian jakie kupiłem w tym roku to Bogatka i Potenzial miały najgrubsze ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Kolego @Sauter dziwię Ci się że dałeś się namówić. W innym temacie była dyskusja co najbardziej wpływa na wysokość plonu, koledzy mówili ze nawożenie. To prawda, ale jeśli od lat stosujesz takie samo nawożenie, masz te same pola to czynnikiem który istotnie wpływa na wysokość Twojego plonu jest odmiana!

Ja uważnie śledzę wyniki PDO w moim rejonie a nawet szukam plonu z punktów jak najbliżej mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez śledze badania COBORU i mojego ODRu odnośnie LZO.Problem w tym że nie zawsze mozna dostac ta odmiane która najlepiej plonuje.Miałem zakupić Bamberke bo była w cenie 155z ale nawet nie dojechala do punktu sprzedazy bo pojechała prosto od hodowcy do rolnika i dlateg własnie zakupiłem Bogatke która bardzo dobrze się sprawdza na moich polach.Potenziala kupiłem po na mowie znajomych którzy twierdza że bardzo dobrze sypie a Tigera z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja posiałem kilka ha tigera ziarno miał ładne MTZ też coś ok 44 siła kiełkowania 91% zobaczymy co z tego bedzie.kolega miał w tym roku to mówił że najlepsze parametry miała z tych co siał a zawsze sieje kilka odmian.a posiałem też bogatkę to miała MTZ 52.jedna i druga z Top Farmsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką odmiane pszenicy polecacie po kukurydzy na ziarno?Bogatka się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja zasiałem Brillanta , ponoć bardzo zachwalanego , płaciłem 183 zł za 100kg.Zobaczymy co to będzie :D Jak narazie krzewienie rewelacyjne .Pozanim mam jeszcze Bogatke i Buteo , ale Brilant jak narazie najładniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Noto niedaleko mej pracy.........Muszelka i Bogatka to bardzo plenne przenice , zadbaj o nie a odwdzięcza ci sie.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie która przenica ma grubsze ziarno? , większa masa 1000 ziaren? i która daje lepszy plon? Muszelka czy Tulsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Lepiej plonuje Muszelka, trzyma parametry i ma wyższą MTN, Tulsa czasami parametry ma zbyt słabe i ma drobne ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki21    0

Witam szanownych kolegów! zasiałem w tym roku pszenicę bamberkę i smugę macie jakieś doświadczenie w ich uprawach?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez pierwszy raz mam Bamberke ..i Brijlanta tez pierwszy raz siales go moze??o Bamberce za duzo nikt nie napisze bo ta odmiana z tego co pammietam to nowosc weszla jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Z tego co wiem, to chyba bamberka była już dostępna w tamtym roku jesienią, ale była bardzo mała partia tej odmiany w sprzedaży. Ja też w tym roku pierwszy raz zasiałem bamberke, na jesieni była ładna, zobaczymy jak będzie wiosną i w żniwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja smuge mialem 2 razy i 2 razy mnie zawiodla . nie bylo tragedii ale w porównaniu do np tonacji muszelki bogatki no i acratosa to bylo cienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Miałem Smugę i Bogatkę i ziarno mają obydwie bardzo grube i są wczesne ale jednak lepsza jest Bogatka. Jak byłem na praktykach w Strzelcach to Bamberka była dopiero co zarejestrowana i mieli zasiane tylko 5ha i obok była Tonacja to Bamberka wyglądała dużo lepiej , trzeba poczekać i zobaczyć jak w tym roku będzie z Bamberką bo dopiero wchodzi na rynek ale zapowiada się bardzo dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj