Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

piotrkrk25    79

@ASZv3 Jak chcesz ciągnąć temat zeszłorocznego zamówienia, to zgadza się że dostałem w gratisie nasiona zaprawione Systivą, lecz podsumowując całe zamówienie to wyglądało następująco:

- dwukrotnie byłem informowany że towar już do mnie jedzie, a następnie nie docierał. Dotarł dopiero za trzecim podejściem.

- zamówione były dwie odmiany po 600kg każda w 50kg workach, a dotarły dwa big bagi o ładowności 500kg każdy które zostały wcześniej otwarte i te brakujące 100 kg zostało dosypane do big baga. Etykiety od tych "dosypek" zostały przyszyte zszywaczem biurowym obok oryginalnej etykiety z big baga i co ciekawe MTN i ZK z worków 50 kg było inne od parametrów z big baga, ale to akurat nie jest wielki problem bo wartości mocno się nie różniły, ale jako osoba handlująca materiałem siewnym zapewne wiesz, że aby móc się odwołać od jakości dostarczonego materiału trzeba posiadać min. jedno opakowanie które nie było otwierane, a otwierając worki przed dostarczeniem ich klientowi pozbawiasz go automatycznie możliwości odwołania.

- po tym jak w końcu towar otrzymałem zgłosiłem brak faktury Vat w przesyłce i oczywiście próbowano mi wmawiać że zgubiłem, lecz obiecywano się sprawą zająć. I tak się tą sprawą zajmowano przez ok dwa tygodnie, a przy każdym moim telefonie konsultantka mówiła że nic nie wie o temacie braku faktury i na pewno zgubiłem. Dopiero jak powiedziałem że następny telefon nie będzie ode mnie a z Urzędu Skarbowego to po dosłownie kilku minutach oddzwoniła księgowa i powiedziała że faktury nie dało się wystawić wcześniej bo towaru nie przyjęto na stan magazynowy, jakby nie można było tak od razu powiedzieć tylko ściemniać że zgubiłem fakturę.

Podsumowując Miałem nadzieję że to był jednorazowy incydent, a że byłem zadowolony z jakości samych nasion to zamówienie złożyłem ponownie, lecz jak zobaczyłem, że leci drugi tydzień od zamówienia i brak jest jakiegokolwiek kontaktu zrozumiałem że czeka mnie powtórka z rozrywki i zamówienie anulowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1365

Otwieranie worków i dosypywanie nie wiadomo czego, bez żadnej informacji, grubo.  Nie można było dać tych dosypek w oryginalnych workach? A no pewnie nie można było ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ASZv3 napisał:

3 godziny temu, mraukot napisał: A Ty nie masz bliżej nasion, że z drugiego krańca Polski musisz zamawiać niewiadomo co ?? Zawsze lokalnie wiadomo co? Wsadzasz rękę w każdy worek? 

W każdy nie, ale zawsze przed zakupem obejrzę co w trawie (worku) piszczy 😉 Nie twierdzę że oferujesz kiepski towar, tylko po co aż tak daleko zamawiać i gnać z tym przez cały kraj, jak bliżej pewnie też można to nabyć. Później powstają niedomówienia, pretensje, oskarżenia, takie jak np. tutaj. A tak, na miejscu, zawsze można jakąś flaszkę wspólnie wypić i niedomówienie wyjaśnić 😁 W okolicy jedna hurtownia prowadzona przez znajomego rolnika (w której zaopatruję się w nawozy i ś.o.r) sprowadza mat. siewny od wszelakich producentów, m.in. z kilku central nasiennych, i też u niego nie kupuję, bo ma taki mix że głowa mała ! Kolega w zeszłym roku nabył jakąś pszenicę ostkę, to conajmniej 5% jęczmienia ozimego w niej rosło.. Tak, wiem, siewnika nie wyczyścił 😋 etatowa śpiewka sprzedawców 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Co do tego dosypywania to totalnie nie pamiętamy sytuacji. Wysyłka była bezpośrednio od producenta. Jeśli wystąpiły jakieś dziwne sytuacje to można było to od razu zgłosić / reklamować / nie brać. Przy czym na pewno tu nie było nic lewego w temacie.

Przed chwilą, mraukot napisał:

W każdy nie, ale zawsze przed zakupem obejrzę co w trawie (worku) piszczy 😉 Nie twierdzę że oferujesz kiepski towar, tylko po co aż tak daleko zamawiać i gnać z tym przez cały kraj, jak bliżej pewnie też można to nabyć. Później powstają niedomówienia, pretensje, oskarżenia, takie jak np. tutaj. A tak, na miejscu, zawsze można jakąś flaszkę wspólnie wypić i niedomówienie wyjaśnić 😁 W okolicy jedna hurtownia prowadzona przez znajomego rolnika (w której zaopatruję się w nawozy i ś.o.r) sprowadza mat. siewny od wszelakich producentów, m.in. z kilku central nasiennych, i też u niego nie kupuję, bo ma taki mix że głowa mała ! Kolega w zeszłym roku nabył jakąś pszenicę ostkę, to conajmniej 5% jęczmienia ozimego w niej rosło.. Tak, wiem, siewnika nie wyczyścił 😋 etatowa śpiewka sprzedawców 😎

Masz rację w pewnym sensie, bo akurat masz blisko dobre źródło. Super. Ja tak jak mówię - nikomu pistoletu do głowy nie przykładam, żeby zamawiał u mnie bo jest na pewno lepsze jak gdzie indziej. Lecz po prostu w wielu miejscach w Polsce nie ma określonych odmian lub jest szajs lub jest o wiele drożej. Wysyłka wysyłką ale widzę to chociażby na przykładach ludzi, którzy przyjeżdżają po różne towary po 100+ km bo nie mają bliżej.

Ale, że ta pszenica od nas?

Może i jest taka śpiewka ale ja jej na pewno nie stosuję. Przy czym na setki/tysiące zamówień przez te kilka lat nie miałem takiej reklamacji.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, ta feralna pszenica kupiona właśnie u tego lokalnego sprzedawcy, ale to nie ja, tylko kolega z wioski siał. Pytałem go nawet kto był producentem tego materiału, worki napewno były opisane, ale ludzie nadal nie zwracają uwagi na szczegóły, a potem płacz bo kiepskie nasiona.. a fakturę (oryginalną) zakupu jeden z drugim oddał wraz z wnioskiem DMS 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, piotrkrk25 napisał:

@ASZv3 Jak chcesz ciągnąć temat zeszłorocznego zamówienia, to zgadza się że dostałem w gratisie nasiona zaprawione Systivą, lecz podsumowując całe zamówienie to wyglądało następująco:

- dwukrotnie byłem informowany że towar już do mnie jedzie, a następnie nie docierał. Dotarł dopiero za trzecim podejściem.

- zamówione były dwie odmiany po 600kg każda w 50kg workach, a dotarły dwa big bagi o ładowności 500kg każdy które zostały wcześniej otwarte i te brakujące 100 kg zostało dosypane do big baga. Etykiety od tych "dosypek" zostały przyszyte zszywaczem biurowym obok oryginalnej etykiety z big baga i co ciekawe MTN i ZK z worków 50 kg było inne od parametrów z big baga, ale to akurat nie jest wielki problem bo wartości mocno się nie różniły, ale jako osoba handlująca materiałem siewnym zapewne wiesz, że aby móc się odwołać od jakości dostarczonego materiału trzeba posiadać min. jedno opakowanie które nie było otwierane, a otwierając worki przed dostarczeniem ich klientowi pozbawiasz go automatycznie możliwości odwołania.

- po tym jak w końcu towar otrzymałem zgłosiłem brak faktury Vat w przesyłce i oczywiście próbowano mi wmawiać że zgubiłem, lecz obiecywano się sprawą zająć. I tak się tą sprawą zajmowano przez ok dwa tygodnie, a przy każdym moim telefonie konsultantka mówiła że nic nie wie o temacie braku faktury i na pewno zgubiłem. Dopiero jak powiedziałem że następny telefon nie będzie ode mnie a z Urzędu Skarbowego to po dosłownie kilku minutach oddzwoniła księgowa i powiedziała że faktury nie dało się wystawić wcześniej bo towaru nie przyjęto na stan magazynowy, jakby nie można było tak od razu powiedzieć tylko ściemniać że zgubiłem fakturę.

Podsumowując Miałem nadzieję że to był jednorazowy incydent, a że byłem zadowolony z jakości samych nasion to zamówienie złożyłem ponownie, lecz jak zobaczyłem, że leci drugi tydzień od zamówienia i brak jest jakiegokolwiek kontaktu zrozumiałem że czeka mnie powtórka z rozrywki i zamówienie anulowałem

Ja nie chcę ciągnąć ale widać Ty chcesz... z jednej strony rozumiem, a z drugiej tak "po ludzku" średnio skoro dostałeś jednak dobry towar i w dodatku systivę (może i jej nie chciałeś ale jednak to na te pół tony około 250 zł) ;)

Wspomniana konsultantka już nie pracuje u nas. Natomiast wspomniana księgowa tak i na szybko sprawdziła temat, więc poza sprawdzoną gratisu systivy:

- nasiona zamówiłeś 14 sierpnia, a otrzymałeś je 13 września, więc nie jest to (mam nadzieję) jakaś strata dla Ciebie, bo wcześniej byś nie posiał i tak... stąd chyba nie warto robić z historii dramatu,

- towar jechał bezpośrednio od producenta i tu wystąpiły największe opóźnienia tj po tych informacjach że już będzie...

- faktury nie mogłeś w związku z tym otrzymać w przesyłce, otrzymałeś i otrzymałbyś bez ponagleń w tym samym czasie gdyż czekaliśmy na fakturę od producenta, tak to działa, normalnie i bezproblemowo. Nie wiem po co miałaby być wcześniej swoją drogą... ten sam miesiąc rozliczeniowy itd.

Podsumowując:

- przepraszam za nieprawidłowy kontakt

- przepraszam za nieprawidłowe działanie konsultantki

- przepraszam za zamieszanie z towarem spowodowane działaniem producenta

Proszę o: więcej rozsądku i zrozumienia, gdy nie dzieje się jakiś dramat, a jakby nie było wyszedłeś troszkę na plus :)

Tyle. Mam nadzieję, że zamyka to sprawę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Wysiew pszenicy zazwyczaj planuję w okolicy 15-20 września, ale nasiona chcę mieć odpowiednio wcześniej, aby mieć czas na ich sprawdzenie, ewentualną reklamację i ogarnięcie nowych nasion. Jakbym reklamował nasiona z roku ubiegłego ze względu na jakość ich zapakowania to bym został bez nasion a termin siewu by dawno miną zanim dojechałyby nowe. I właśnie dla tego mam taką sraczkę aby nasiona mieć odpowiednio wcześniej. Co do pozostałych rzeczy to to nie było by tematu jakby był jakikolwiek kontakt ze strony sklepu że np. będzie opóźnienie w dostawie i podana została przewidywana data dostawy, czy też że faktura dotrze z poślizgiem, ale wszystkie te informacje praktycznie musiałem sobie wywalczyć. Żyjemy w XXI wieku i sory ale obsługa klienta już nie powinna tak wyglądać i jeśli sprzedajesz towar którego nie masz na stanie to wypada odgórnie informować o tym klienta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Findus czy kws feonem czy kws julius czy artist?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Ludzie załatwiajcie sobie takie sprawy na PW!  A nie główna stronę zaśmiecacie... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Dobra koniec tematu, jednemu się nie udało. Trudno, trza iść coś robić a nie czytać tu te forum bo można ogłupieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Z ościstych co polecacie na 3,4klase po kukurydzy. Spirelle miał ktoś wiecej niż tylko w zeszłym roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

 Co się stało z pszenicą Alexander? Siałem 2 sezony i super odmiana, teraz widzę, że jest wszędzie niedostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
40 minut temu, Broody napisał:

Z ościstych co polecacie na 3,4klase po kukurydzy. Spirelle miał ktoś wiecej niż tylko w zeszłym roku? 

Fenomen. Zrobisz nią 8+, a Spirellą 5-6, więc szkoda sobie zawracać głowę.

1 godzinę temu, Junak19 napisał:

Ludzie załatwiajcie sobie takie sprawy na PW!  A nie główna stronę zaśmiecacie... 

Również jestem tego zdania, zwłaszcza że praktycznie zawsze w takich przypadkach da radę się ze mną dogadać do kilka osób tutaj może potwierdzić i kontynuujemy współpracę.

44 minuty temu, Gerard123 napisał:

Jaką pszenicę polecacie na dobre ziemie?Arkadia,delawar,emil czy julis?

Delawar

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Wie ktoś gdzie można dostać jeszcze pszenice Avenue, bo Osadowski nie prowadzi wysyłek, a musiałbym pół Polski przejechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
4 godziny temu, piotrkrk25 napisał:

Wysiew pszenicy zazwyczaj planuję w okolicy 15-20 września, ale nasiona chcę mieć odpowiednio wcześniej, aby mieć czas na ich sprawdzenie, ewentualną reklamację i ogarnięcie nowych nasion. Jakbym reklamował nasiona z roku ubiegłego ze względu na jakość ich zapakowania to bym został bez nasion a termin siewu by dawno miną zanim dojechałyby nowe. I właśnie dla tego mam taką sraczkę aby nasiona mieć odpowiednio wcześniej. Co do pozostałych rzeczy to to nie było by tematu jakby był jakikolwiek kontakt ze strony sklepu że np. będzie opóźnienie w dostawie i podana została przewidywana data dostawy, czy też że faktura dotrze z poślizgiem, ale wszystkie te informacje praktycznie musiałem sobie wywalczyć. Żyjemy w XXI wieku i sory ale obsługa klienta już nie powinna tak wyglądać i jeśli sprzedajesz towar którego nie masz na stanie to wypada odgórnie informować o tym klienta.

Rozumiem kwestię złego kontaktu w przypadku Twojego zamówienia akurat i tych nazwijmy to opóźnień... i mogę dodać tylko tyle, że nikt na złość Ci nie opóźniał dostawy czy też po prostu nie olał sprawy.

Podsumowując jeszcze tylko rok ubiegły - rozumiem, że w efekcie co do nasion nie masz zastrzeżeń. Nie reklamowałeś, dostałeś Systivę. Ja bym się umiarkowanie cieszył lub pozostał neutralny... i nie drążył teraz tej sprawy publicznie. Ale cóż, widocznie musiałeś ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Publiczna reklama więc trzeba liczyć się z publiczną krytyką. Osobiście też nie wyobrażam sobie zamawiać przez pół kraju nasion zbóż, wolę mieć podgląd w to co będę miał w gospodarstwie i wiedzieć kiedy będzie dostarczone. To nie jest temat jednego sprzedawcy żeby każdy musiał się podporządkować


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

@ASZv3 publicznie chwalę cię za jakość dostarczonych nasion.Publicznie się reklamujesz więc i publiczne są reklamacje. Nie mam powodu siać tu jakieś gównoburzy. Jedyny powód publicznego wylewania pomyj polega na tym, że po doświadczeniach z roku ubiegłego jakakolwiek inna forma kontaktu jest po prostu nieosiągalna. Jeśli weźmiesz do siebie uwagi które dotychczas opisałem to nie wykluczam zamówienia nasion u Ciebie w przyszłym roku. Warunek jest taki że nie zwalamy winy na nie pracujących pracowników, a to co jest na stronie jako dostępne jest faktycznie dostępne w sprzedaży i dojedzie do klienta w ciągu tygodnia od zamówienia. Nie sztuką jest publiczne kopanie się po jajach a publiczne przybicie piątki po wyjaśnieniu zwady, weź do siebie co dotychczas napisałem, popraw co trzeba a jeśli zobaczę że inni użytkownicy potwierdzą poprawę obsługi nie wykluczam dalszej współpracy. Wywaliłem brudy publicznie bo miałem wrażenie że żadna inna forma nie przyniesie skutku popraw co jest do poprawienia i nie będzie potrzeby dalszego wałkowania tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823
3 godziny temu, ASZv3 napisał:

Fenomen. Zrobisz nią 8+, a Spirellą 5-6, więc szkoda sobie zawracać głowę.

Również jestem tego zdania, zwłaszcza że praktycznie zawsze w takich przypadkach da radę się ze mną dogadać do kilka osób tutaj może potwierdzić i kontynuujemy współpracę.

Delawar

Jak można brać na poważnie gościa , który mówi że między odmianami na tym samym stanowisku przy tej samej agrotechnice mogą być 3 tony różnicy? W żadnych badaniach Coboru nie ma takich różnic. Mógłbyś podać metodykę dzięki której doszedłeś do tak spektakularnych wniosków?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
5 godzin temu, Jano7711 napisał:

 Co się stało z pszenicą Alexander? Siałem 2 sezony i super odmiana, teraz widzę, że jest wszędzie niedostępna.

U mnie również dwa sezony i odmiana daje radę, ale na polu po kukurydzy to jednak ma problemy z fuzarioza 😏 CN Kielce jeszcze miała nasiona jak pytałem w sklepie 

1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Jak można brać na poważnie gościa , który mówi że między odmianami na tym samym stanowisku przy tej samej agrotechnice mogą być 3 tony różnicy? W żadnych badaniach Coboru nie ma takich różnic. Mógłbyś podać metodykę dzięki której doszedłeś do tak spektakularnych wniosków?

Nie demonizujmy wypowiedzi, bo może po prostu specjalnie tak ubarwił, aby pokazać, że jednak lepszy fenomen 😏 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert01    1

panowie lepiej zasiac pszenice po kukurydzy pazdziernik listopad czy lepiej byl rzepak w tym roku pszenica i znowu zasiac pszenice klasa ziemi 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    403

Jeśli chodzi o Fenomena, jak najbardziej 8+ da się radę wyciągnąć. Spirella to odmiana na bardzo słabe gleby. Wydaje mi się, że pszenica znosząca tak niekorzystne stanowiska, graniczne dla tego gatunku, musi w jakimś aspekcie ustępować innym odmianą. Genotypu nie da się aż tak zmienić, oszukać, by "mieć ciastko i zjeść ciastko". Każda modyfikacja jakiejś cechy, może wpływać na inną. Prawdopodobnie, w przypadku w/w odmian właśnie taki efekt powstał. Mogę potwierdzić, że na 5 klasie Spirella spisała się lepiej niż Fenomen.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Czyli spirella na gorszej klasy gleby i piachy, fenomen na lepsze , ok dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj