Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7973
7 minut temu, masa24 napisał:

Gdzie i co?

pszenicy do siewu w agroloku ale już mi  Bartek odpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Przestan, profesjonalisci w temacie to potwierdzaja. Kupujcie jak najwiecej 😂

Są fakty i doświadczenia, a są ludzie co jak widać wolą na starcie śmieszkować ;) Dla jasności nic nikomu tu nie wciskałem tylko opisałem m.in. swoje doświadczenia. Czekam na Twoje :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrolok ceny niektórych na plus? Tam ceny to tragedia. Euforia chyba bo 220 a u nas w lokalnym sklepie 195. Pszenżyto meloman Agrolok 200 lokalny sklep 185.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
michal_xs napisał:

Agrolok ceny niektórych na plus? Tam ceny to tragedia. Euforia chyba bo 220 a u nas w lokalnym sklepie 195. Pszenżyto meloman Agrolok 200 lokalny sklep 185.... 

Jak mi pani konsultantka odpowiedziala u nas sa podwojnie zaprawiane nasiona.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
1 godzinę temu, ASZv3 napisał:

Są fakty i doświadczenia, a są ludzie co jak widać wolą na starcie śmieszkować ;) Dla jasności nic nikomu tu nie wciskałem tylko opisałem m.in. swoje doświadczenia. Czekam na Twoje :)

Jeśli chodzi o specyfiki podnoszące jakość ziarna, to jednak rozsądniejszym wyborem wydaje się siarczan potasu. ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
5 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Jeśli chodzi o specyfiki podnoszące jakość ziarna, to jednak rozsądniejszym wyborem wydaje się siarczan potasu. ;) 

Phhiii jeden już ma nawet potrójnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

@ASZv3 piszę tu bo widzę, że bardziej udzielasz się na forum niż działasz w handlu. W poprzednim roku zamówiłem u Ciebie nasiona pszenicy na które czekałem cały miesiąc. Mając nadzieję, że to pojedyncza obsuwa zamówiłem też nasiona w tym roku i widzę że od mego zamówienia tj od 24.08.2020 brak jest jakiejkolwiek reakcji więc nie mam zamiaru czekać na towar tak jak w roku ubiegłym. W związku z powyższym puściłem Ci odstąpienie od umowy na formularz kontaktowy, lecz mam wrażenie że nikt tam u was nie pilnuje systemu informatycznego ponieważ moje zamówienie z poprzedniego roku w dalszym ciągu ma status "w trakcie realizacji" dlatego piszę też tutaj. Uwagę mam też taką abyście zaczęli stosować własny regulamin, a w szczególności § 5 pkt 5 "W przypadku braku towaru w magazynie, na który Klient złożył zamówienie, Sklep Internetowy informuje o tym fakcie Klienta, przesyłając mu wiadomość e-mail, wskazując wydłużony czas oczekiwania na wysyłkę towaru."

Edytowano przez piotrkrk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
8 godzin temu, mariez napisał:

A na której działce byś polecał z tych co mam do wyboru?

Co masz do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16
mariez napisał:

Panowie chcę posiać pszenicę ozimą. do wyboru mam działkę klasy 4b ph 4,3 lub 4b ph 4,9 lub klasa 5 i trochę 4 z najlepszym ph 5,5 wszędzie zasobności niskie.do użycia mam ok 20 ton obornika bydlęcego.co o tym myślicie czy to ma szansę powodzenia? myślałem nad odmianami Arkadia lub metronom podobno mają wysoką tolerancję na niskie ph.
Panowie chcę posiać pszenicę ozimą. do wyboru mam działkę klasy 4b ph 4,3 lub 4b ph 4,9 lub klasa 5 i trochę 4 z najlepszym ph 5,5 wszędzie zasobności niskie.do użycia mam ok 20 ton obornika bydlęcego.co o tym myślicie czy to ma szansę powodzenia? myślałem nad odmianami Arkadia lub metronom podobno mają wysoką tolerancję na niskie ph.

To mój post z poprzedniej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Prosta sprawa, wszedzie metronom. Jedyna pszenica jaka znam ktora rzexzywiscie niskie ph toleruje. Zasiej gesto  400_450 roslin na metrze. Saletea 250 250_300 i 100 kg na klos ewentualnie, wywal ccc ze skracania, nie pozalujesz. Nie s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
19 godzin temu, Kondziu1832 napisał:

@KULAWA_KOZA Findusa będziesz siał pierwszy rok czy możesz coś już o nim powiedzieć? 

siałem rok temu.I teraz też sieje , brałem z Procam.Najplenniejsza pszenica jaką miałem.Z 1.5ha wydała prawie 13t ,Stanowisko mieszane po ziemniakach i owsie .Full nawożenie i 2 x ochrona  itd itp.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

A ja sobie przed chwilą zamówiłem nasiona Euforia, a tu czytam że ktoś nie doczekał się na dostawę. I co teraz, mam nadzieję Armand że będzie wmiare szybko. Ostatnio miałem problem z rzepakiem, ale po krótkiej rozmowie rzepak na drugi dzień już był. Ale z mojej winy było zrobione źle zamówionie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Ty nie masz bliżej nasion, że z drugiego krańca Polski musisz zamawiać niewiadomo co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Popieram. Naprawdę macie taką drożyznę w okolicy, że tak się Wam opłaca zamówić z internetu? Ceny bez szału, a z wysyłką totalnie przestaje się opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ależ wy sapiecie. Kuźwa to nie można se raz zamówić z drugiego końca z Polski? Będzie źle to będę u siebie znowu kupował z Centrali Nasiennej Kielce, są nasiona u mnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Moje doswiadczenia sa takie :

2 krotnie pytalem o cene ultra 8 24 ton. Dwukrotnie poproszono mnie o lokalizacje a potem pozostawiono bez odpowiedzi mimo ze mam blisko

bralem euforie w tamtym roku , jakies 2 tony, nie pamietam dokladnie.  w tych 2 tonach  bylo chyba 2 albo 3 producentow i kazde mtn i sila kielkowania rozna

jak mowi sie o platnosci na przelew a nie gotowka bo ciezko w tych czasach nosic po 4-5 tys patrza sie jak na oszusta  i naciagacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego wolę kupić mat. siewny od lokalnych "rozmnożycieli", bo przynajmniej dana odmiana jest z tej samej partii nasion, najczęściej z tego samego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie kojarzę Ciebie totalnie "na żywo" czy też z nazwiska (jak już piszesz konkretne "zarzuty" to można by się przedstawić, bo z lekka anonimowo można różne bzdury opowiadać. Kojarzę, że normalnie "rozmawialiśmy" w temacie "ceny nawozów", gdzie wielokrotnie podawałem Ci ceny, a Ty się "chwaliłeś" że kupujesz gdzieś drożej... i na tym się kończyło.

W kwestii wyceny Ultra to nie kojarzę... może coś się zagubiło, a może po prostu nie mieliśmy w tym czasie towaru, więc nie poszła oferta. Jak tak to nasz "błąd", można było powiadomić, że niedostępny akurat teraz.

Co do zakupu Euforii to nie ma opcji, że zamówiłeś 2 tony i bez jakichkolwiek ustaleń pojechały 3 rodzaje towaru... Jeśli były rzeczywiście te 3 "rodzaje" to musiała być to już jakaś końcówka ogólnie lub akurat w pewnym momencie końcówki różnych dostaw. Nie pamiętam jak to było dokładnie rok temu ale na pewno był boom na tą odmianę i rzeczywiście brakowało, więc później dobieraliśmy z różnych źródeł.

Co do płatności "na przelew" no to sorry ale nie znam aktualnie firmy, która daje cokolwiek na przelew osobie robiącej pierwszy czy trzeci raz zamówienie. Bez historii czy też zrobienia "papierów"/ ubezpieczenia transakcji itp. Co do "patrzenia jak na naciągacza" to chętnie poznam rozwinięcie tego, bo niezbyt rozumiem skąd takie odczucia. Jeśli jakiś pracownik coś takiego w jakiś dziwny sposób insynuował no to mogę to wyjaśnić.

4 godziny temu, masa24 napisał:

Prosta sprawa, wszedzie metronom. Jedyna pszenica jaka znam ktora rzexzywiscie niskie ph toleruje. Zasiej gesto  400_450 roslin na metrze. Saletea 250 250_300 i 100 kg na klos ewentualnie, wywal ccc ze skracania, nie pozalujesz. Nie s

 

Czyli jakie pH, jaki konkretnie plon na tym N ponad 200? Jakie inne odmiany porównane?

5 godzin temu, piotrkrk25 napisał:

@ASZv3 piszę tu bo widzę, że bardziej udzielasz się na forum niż działasz w handlu. W poprzednim roku zamówiłem u Ciebie nasiona pszenicy na które czekałem cały miesiąc. Mając nadzieję, że to pojedyncza obsuwa zamówiłem też nasiona w tym roku i widzę że od mego zamówienia tj od 24.08.2020 brak jest jakiejkolwiek reakcji więc nie mam zamiaru czekać na towar tak jak w roku ubiegłym. W związku z powyższym puściłem Ci odstąpienie od umowy na formularz kontaktowy, lecz mam wrażenie że nikt tam u was nie pilnuje systemu informatycznego ponieważ moje zamówienie z poprzedniego roku w dalszym ciągu ma status "w trakcie realizacji" dlatego piszę też tutaj. Uwagę mam też taką abyście zaczęli stosować własny regulamin, a w szczególności § 5 pkt 5 "W przypadku braku towaru w magazynie, na który Klient złożył zamówienie, Sklep Internetowy informuje o tym fakcie Klienta, przesyłając mu wiadomość e-mail, wskazując wydłużony czas oczekiwania na wysyłkę towaru."

Spojrzałem teraz na sprawę to rzeczywiście nie było kontaktu. Przepraszam. Osoba pilnująca tego nie ogarnęła. Wtedy mieliśmy jeszcze mega młyn rzepakowy... no ale to tak na uboczu... bo ostatnio widziałem tu Twój wpis nt że zamówiłeś mimo, że czekałeś, więc nawet napisałem notkę żeby zrobić Ci jakiś rabat... jutro sprawdzę dlaczego nie poszedł znów kontakt akurat z tym. Natomiast co do dostępności pszenic na koniec sierpnia to jest to zwykle przy materiale z danego roku nierealne co większość osób rozumie... bo nikt nie sieje chociażby nawet 3 września pszenicy... więc nie wiem po co takie ciśnienia. Swoją drogą... możesz tu wspomnieć, że rok temu dostałeś w gratisie Systivę na 600kg pszenicy, bo akurat to było najszybciej dostępne ;)

@masa24 Namierzyłem pewne informacje ;) Ogólnie uważam za zupełnie bezsensowne "wyjaśnianie" takich spraw na forum no ale skoro mówisz jednak nieprawdę to warto to sprostować... 1. Zgodziłeś się rok temu na tą Euforię. 2. Przecież dostawałeś faktury przelewowe, a co do wizyty w sobotę to akurat był na miejscu tylko nowy pracownik i dosłownie minutę spóźniłem się aby wystawić Ci kolejną fakturę przelewową... Nie wiem po co ta spina tutaj...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
3 godziny temu, KULAWA_KOZA napisał:

siałem rok temu.I teraz też sieje , brałem z Procam.Najplenniejsza pszenica jaką miałem.Z 1.5ha wydała prawie 13t ,Stanowisko mieszane po ziemniakach i owsie .Full nawożenie i 2 x ochrona  itd itp.

Czyli Agila pozamiatał? Wiesz może jak sobie radzi w monokulturze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Popieram. Naprawdę macie taką drożyznę w okolicy, że tak się Wam opłaca zamówić z internetu? Ceny bez szału, a z wysyłką totalnie przestaje się opłacać.

Nikt nikogo nie zmusza xD Czasem nie ma dostępności poszczególnych odmian, a tu można zrobić sporego mixa. Czasem nie ma jakości na miejscu. Czasem nie ma i lepszej ceny. Często jest po prostu wygodniej.

3 godziny temu, mraukot napisał:

A Ty nie masz bliżej nasion, że z drugiego krańca Polski musisz zamawiać niewiadomo co ??

Zawsze lokalnie wiadomo co? Wsadzasz rękę w każdy worek? ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj