Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

BENNY82    242

Co do mtn to czytanie broszurek jest dla takich co z tatą jeszcze sieją czyli chcieli by sie nauczyć ale ojca też nie wie! U mnie jarka mtn nie odbiega od ozimej a przeważnie cieższa jest bo z reguły wychodzi rzadsza a druga sprawa to nawożenie jak dasz tak masz. Z charakterystyki odmian czytam tylko obsade i plonowanie a w zasadzie jego potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie po bizonie herbicydzie jesienią trzeba robić poprawkę w pszenicy na wiosnę? Stanowisko po pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby kto ma znać odpowiedź na to pytanie.. ? Nostradamus jaki, cy cuś ? 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
mraukot napisał:

Niby kto ma znać odpowiedź na to pytanie.. ? Nostradamus jaki, cy cuś ? 😏

A może ktoś stosował i ma doświadczenie z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet jeśli u kogoś zaszła potrzeba poprawek wiosną, wcale nie znaczy że w innym przypadku też tak będzie.. Tak samo w drugą stronę.. Ale osobiście nie jestem jakoś przekonany do tego herbicydu i wolę inne rozwiązania, np. flufenacet + diflufenikan, chlorotoluron (nie w każdej odmianie pszenicy) + diflufenikan (+ chlorosulfuron w zmianowaniu z rzepakiem), ew. Boxer + diflu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Jego plusem jest to że nie trzeba za bardzo mieszać ale jak kolega wyżej wspomniał da się znaleźć inne rozwiązania. No i to czy nie będzie poprawek na wiosnę tak naprawde dopiero wiosna pokaze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
Dnia 8.10.2019 o 00:11, mraukot napisał:

Nawet jeśli u kogoś zaszła potrzeba poprawek wiosną, wcale nie znaczy że w innym przypadku też tak będzie.. Tak samo w drugą stronę.. Ale osobiście nie jestem jakoś przekonany do tego herbicydu i wolę inne rozwiązania, np. flufenacet + diflufenikan, chlorotoluron (nie w każdej odmianie pszenicy) + diflufenikan (+ chlorosulfuron w zmianowaniu z rzepakiem), ew. Boxer + diflu.

Ale uciekamy od sulfonomoczników, też stosowałem takie mixy, a w tym roku też myślę nad bizonem, tylko trochę mało opini o nim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Posiałem, za jakieś dwa tygodnie się wypowiem o plonie. Po grochu i na gnojowicy, wiosną grzyb był taki, że aż się z niej kurzyło, ale później było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

To z chęcią się przypomnę. Jestem też ciekawy jak wyjdzie nowa Euforia? Niska, duży kłos, ciekawa odmiana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Euforia u mnie z wiosny słabo wyglądała. Grzyb itp. Później się wyrobiła ale teraz pierwsza już do koszenia gdzie inne odmiany jeszcze zielone. Zobaczymy jak plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A jak było w zeszłym roku ? Ja mam 4 ha na próbę i wygląd Całkiem nieźle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Jeśli chodzi o Fenomena, uważam go za odmianę szczególnie nadająca się na suche lata. W naszych okolicach osiągnął najwyższą wydajność - 7t. W zeszłym roku była u nas wybitna susza, a afrykańskie gorączki przerwały nalewanie ziarna. Przypaliło ją, ale jako wąsiatka utrzymała najdłużej zieloność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja ogólnie odszedłem od ościstych (znaczne ograniczenie dzików na moim terenie). Mam teraz wysiane tylko kilkanaście ha w dwóch odmianach, bo po prostu zostały mi nasiona z handlu. Reszta to kilka odmian nieościstych. Przez kilka lat przetestowałem niemalże wszystkie bardziej dostępne odmiany ościste. Na tą chwilę uważam, że Fenomen jest nr 1. U znajomych rekord w okolicach 10 ton. Jeśli będę siał ościste to raczej tą odmianę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś może polecić coś do woj. Łódzkiego? Klasy ziemi 3. W tym roku z nowości mam Euforię i powiem ze wygląda średnio szybciej uschla i z wiosny najbardziej porażona grzybem. Ale zobaczę jak plon. Z odmian polecanych przez coboru myślę nad Opoka i Linusem. Są pszenicę takie jak lg keramik która ma najlepsze plonowanie ale tylko po 3 doświadczenia więc trochę soe boję zarezykowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ościstej ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w okolicy sporo tego posiali ludziska na jesieni, ogólnie to widać że odmiana niska i podatna na choroby liści, ale rzekomo "ma sypać" jak żadna inna (oścista) 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
2 godziny temu, mraukot napisał:

U mnie w okolicy sporo tego posiali ludziska na jesieni, ogólnie to widać że odmiana niska i podatna na choroby liści, ale rzekomo "ma sypać" jak żadna inna (oścista) 😋

Miałem ją w 2011 i 2012, w 2011 sypała lepiej jak muszelka, w 2012 wymarzla :D Fajna odmiana, fakt że lubi chorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
12 godzin temu, ASZv3 napisał:

Ja ogólnie odszedłem od ościstych (znaczne ograniczenie dzików na moim terenie). Mam teraz wysiane tylko kilkanaście ha w dwóch odmianach, bo po prostu zostały mi nasiona z handlu. Reszta to kilka odmian nieościstych. Przez kilka lat przetestowałem niemalże wszystkie bardziej dostępne odmiany ościste. Na tą chwilę uważam, że Fenomen jest nr 1. U znajomych rekord w okolicach 10 ton. Jeśli będę siał ościste to raczej tą odmianę.

Jakie pszenice wymieniłbys w swoich top 3? Rzepaki tez możesz tak podać mino ze nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pasio napisał:

2 godziny temu, mraukot napisał:

U mnie w okolicy sporo tego posiali ludziska na jesieni, ogólnie to widać że odmiana niska i podatna na choroby liści, ale rzekomo "ma sypać" jak żadna inna (oścista) 😋

Miałem ją w 2011 i 2012, w 2011 sypała lepiej jak muszelka, w 2012 wymarzla :D Fajna odmiana, fakt że lubi chorować.

To taki "stary" ten wynalazek ?! myślałem że to jakaś super hiper nowość... 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj