Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

masa24    2344

Mam zagadkę. Fo siewnika wchodzi na stykjeden pełen big bag pszenicy o mtn 33 g. 

Big bag  pszenicy o mtn 44 wejdzie czy nie wejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

To chyba zależy od gęstości, a nie o od mtn. Weź wiadro tej i wiadro tej i zobacz które cięższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5
2 godziny temu, masa24 napisał:

Mam zagadkę. Fo siewnika wchodzi na stykjeden pełen big bag pszenicy o mtn 33 g. 

Big bag  pszenicy o mtn 44 wejdzie czy nie wejdzie?

Wg mnie nie powinno być różnicy, oczywiście jeżeli jeden i drugi big bag waży tyle samo. Na tą samo wagę musisz mieć nasion o mtn 33 g więcej sztuk o 25 % od tej o mtn 44 g. I dlatego myślę, że objętościowo będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Przecież jak wsypiecie do tego samego big baga cokolwiek to i tak się zmieści do siewnika, bo objętość będzie taka sama. 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

A właśnie nie jest . Ja obstawiam zaniżona wagę w big bagu. O jakieś 50 kg. Grubsze ziarno a ta sama waga zajmuje mniej objętości . Coś nie tak

agroplon producent. Z kolei centrala nasienna Kielce pisze mtn 44 a ziarno chudsze niż 33 g hondii i metronomu z topfarmu. Cuda 

z odmiana euforia mam takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Wagowo na pewno będzie jakaś różnica ale Ty pytałeś czy zmieści Ci się do siewnika, a jeżeli zmieściła się taka i taka odmiana do big baga to powinno wejść do siewnika. Co innego masa ale to nie problem trzeba zważyć worki i będziesz widział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Jak myślicie? został  mi z zeszłego roku materiał siewny , trzy odmiany pszenicy tak po 150 kg i zastanawiam czy istnieje inne mądre rozwiązanie prócz tego gdzie ustawiam pod każda siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Jeżeli big bag wazy 500 kg. To które ziarno zajmie więcej miejsca w siewniku? Drobne czy grubsze? Chyba logiczne ze grubsze o tej samej wadze powinno zająć więcej miejsca. A zajęło dużo mniej .

Nie chodzi czy się zmieści . Chodzi o to ze coś z tym workiem. Jeżeli drobne ziarno wchodziło na styk to grube powinno nie wejść a weszło z dużym luzem. A worka nie zwaze bo był jeden. 

Namnozylo się materiału od jakiś producentów piwnicznych. Ostatni raz brałem nie markowe ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
10 minut temu, masa24 napisał:

Jeżeli big bag wazy 500 kg. To które ziarno zajmie więcej miejsca w siewniku? Drobne czy grubsze? Chyba logiczne ze grubsze o tej samej wadze powinno zająć więcej miejsca. A zajęło dużo mniej .

Nie chodzi czy się zmieści . Chodzi o to ze coś z tym workiem. Jeżeli drobne ziarno wchodziło na styk to grube powinno nie wejść a weszło z dużym luzem. A worka nie zwaze bo był jeden. 

Namnozylo się materiału od jakiś producentów piwnicznych. Ostatni raz brałem nie markowe ziarno

Oczywiście masz rację ale mi bardziej chodziło objętość, że jak jest tyle samo w takim samym big bagu to powinno wejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie wiem czy podobne ilości były w bigbagu. Poprostu zastanowiło mnie czemu mtn 43 wchodzi z dużym luzem a mtn 32 ledwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

No na pewno jest coś nie tak. Szkoda, że nie możesz teraz już zważyć worków to by dużo wyjaśniło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5
32 minuty temu, masa24 napisał:

Jeżeli big bag wazy 500 kg. To które ziarno zajmie więcej miejsca w siewniku? Drobne czy grubsze? Chyba logiczne ze grubsze o tej samej wadze powinno zająć więcej miejsca. A zajęło dużo mniej .

Nie chodzi czy się zmieści . Chodzi o to ze coś z tym workiem. Jeżeli drobne ziarno wchodziło na styk to grube powinno nie wejść a weszło z dużym luzem. A worka nie zwaze bo był jeden. 

Namnozylo się materiału od jakiś producentów piwnicznych. Ostatni raz brałem nie markowe ziarno

Bez określenia gęstości ziarna, nie będziesz wiedział, które będzie miało większą objętość. Może tak być, że grube ziarno ma większą gęstość od drobnego. Duży wpływ na gęstość ma nawożenie, opady potrzebne do wzrostu, jeżeli jest grube, ładne ziarno, to można założyć, że ma wysoką gęstość.

Ziarno grube i drobne o różnym mtn będzie zajmować mniej więcej tyle samo miejsca , jeżeli ma taką samą gęstość. Dodatkowo poszczególne odmiany pszenicy różnią się gęstością.

Wniosek taki, że ta pszenica o wyższym mtn może zajmować mniej miejsca w siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Jeżeli big bag wazy 500 kg. To które ziarno zajmie więcej miejsca w siewniku? Drobne czy grubsze? Chyba logiczne ze grubsze o tej samej wadze powinno zająć więcej miejsca. A zajęło dużo mniej .

Nie chodzi czy się zmieści . Chodzi o to ze coś z tym workiem. Jeżeli drobne ziarno wchodziło na styk to grube powinno nie wejść a weszło z dużym luzem. A worka nie zwaze bo był jeden. 

Namnozylo się materiału od jakiś producentów piwnicznych. Ostatni raz brałem nie markowe ziarno

Zrób próbę kręconą i jedź siać to będziesz wiedzieć czy wałek czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
9 godzin temu, skoczmen napisał:

Bez określenia gęstości ziarna, nie będziesz wiedział, które będzie miało większą objętość. Może tak być, że grube ziarno ma większą gęstość od drobnego. Duży wpływ na gęstość ma nawożenie, opady potrzebne do wzrostu, jeżeli jest grube, ładne ziarno, to można założyć, że ma wysoką gęstość.

Ziarno grube i drobne o różnym mtn będzie zajmować mniej więcej tyle samo miejsca , jeżeli ma taką samą gęstość. Dodatkowo poszczególne odmiany pszenicy różnią się gęstością.

Wniosek taki, że ta pszenica o wyższym mtn może zajmować mniej miejsca w siewniku.

gęstość nasypowa , i jeszcze raz gęstość. Wystarczy porównać pszenice jarą  która jest na ogół sporo drobniejsza od ozimej a worek jarej waży sporo więcej od ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jaka polecacie odmianę aby teraz początkiem października zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po kukurydzy to która będzie lepsza belissa czy ostroga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Mikua napisał:

Jaka polecacie odmianę aby teraz początkiem października zasiać?

Początkiem października wszystkie. Chyba że będziesz siał na Litwie, to Wilejka 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 27.09.2019 o 10:26, masa24 napisał:

Nie wiem czy podobne ilości były w bigbagu. Poprostu zastanowiło mnie czemu mtn 43 wchodzi z dużym luzem a mtn 32 ledwo

Kolego objętość była inna...mimo ze waga mogła być taka sama

weź kamień który wazy 10 kg i zmieścisz go w wiadro...  weź go pokrusz to może się nie zmieścić ...a waga taka sama

ro samo żwir w stosunku do piasku.. i to samo MTN ziarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
10 godzin temu, Mikua napisał:

Jaka polecacie odmianę aby teraz początkiem października zasiać?

Ja sieję Rotaxa, Belissę, Delawara, Formację.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
Dnia 30.09.2019 o 19:35, masa24 napisał:

Skąd takie głupoty ze jara jest drobniejsza od ozimej?

Wejdz sobie w opis odmian i wybierz 5 odmian pszenicy ozimej z największa MTN i 5 odmian pszenicy jarej z największą MTN  i będziesz wiedział skąd takie głupoty .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj