Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

ASZv3    829
20 minut temu, iron napisał:

je bede siał Kilimandżaro, Mewe, Toras, mam Belisse i może Metronom

W miejsce Mewy polecam Wilejkę. Czy już próbowałeś?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Też chciałem euforie w tym roku dołożyć bo u nas miało dwuch i była oki.A tak zostaje przy formacji i belissie,a dalej zobacze.myślałem jeszcze na te lata suche o spirelli,ciekawe czy dala by rade

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Ja jeszcze raz spróbuje Skagen zasiać, jak na ten rok ziarno w mirę okej i jest ciężka ale trzeba pilnować skracania bo ciężko ją w pionie utrzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
20 minut temu, iron napisał:

je bede siał Kilimandżaro, Mewe, Toras, mam Belisse i może Metronom

Mam metronom na 3 kl to wygląda rewelacyjnie. Ale póki co czeka na pogodę. Mewa trochę słabo. Na razie skosilem z 5 h i szału nie ma. Ale tez byla na najgorszej ziemi. Obok rośnie bohemia to bede miec porownanie. Mam Jeszce z 9 z czego 1.5 po pszenicy i tam już się robią czarne kłosy. Bohemia na razie skoszone z pół ha i zapowiada się rewelacyjnie 

5 minut temu, ASZv3 napisał:

W miejsce Mewy polecam Wilejkę. Czy już próbowałeś?

A wilejka schodzi z pola później czy wcześniej od mewy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, nexeqadore napisał:

Dodam jeszcze że się je zawsze w terminie i rzadko koło 160 kg na hektar dodam że miałem jeszcze na dwóch kawałkach słabszych medalistka bardzo fajne ziarno też dała 7 ton też oprysk raz na grzyba

Jaka klasa ziemi gdzie była medalistka??

36 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Belissa i Metronom też ciekawe odmiany , sam nie wiem już mam mętlik w głowie . W tym roku Jantarke miałem to super zadowolony jestem , i tak mniej więcej pod kątem niej podobną odmiane wybierał bym . 

Jaki plon Jantarki? Ogólnie fajna odmiana na słabiutkie ziemie , siałem ją dwa sezony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do Euforii to jak narazie są dwie opinie na Af , @KULAWA_KOZA pisze że nędza A z kolei @alfa w temacie nawożenie pszenicy 2019 mówi że na drugiej klasie dała ponad 11 ton . i w co k**wa wierzyć?

1 minutę temu, SawekBraczyk napisał:

Jantarka 7,3t/ha .

Jaka ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
16 minut temu, Taurus83 napisał:

Mam metronom na 3 kl to wygląda rewelacyjnie. Ale póki co czeka na pogodę. Mewa trochę słabo. Na razie skosilem z 5 h i szału nie ma. Ale tez byla na najgorszej ziemi. Obok rośnie bohemia to bede miec porownanie. Mam Jeszce z 9 z czego 1.5 po pszenicy i tam już się robią czarne kłosy. Bohemia na razie skoszone z pół ha i zapowiada się rewelacyjnie 

A wilejka schodzi z pola później czy wcześniej od mewy ?

Dawno nie siałem mewy, więc dokładnie nie pamiętam jak wygląda jej "wcześność" w praktyce ale Wilejka przy równie wysokiej zimotrwałości, większym plonie i jakości będzie wg mnie lepszym rozwiązaniem. Przykładowo u mnie w tym roku była gotowa około 1,5 tygodnia po ultrawczesnej Spirelli, mniej więcej na równo z Solehio i Fenomenem, wcześniejsza od Emilio i znacznie wcześniejsza od Ostrogi.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W coboru za poprzednie lata artist, euforia i kilimanjaro plonowaly najwyzej  na obu poziowach agrotechniki. Ciekawe co w tym roku pokaza i pewnie wstrzymam sie z wyborem odmiany do czasu publikacji wyników 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
18 godzin temu, KULAWA_KOZA napisał:

I po żniwach :) w końcu.W tym roku najlepiej plonował Linus , za nim ciutke słabiej Patras.Plon powyżej 8t/ha Ziarno jak na susze piękne :)

Co powiesz o Patrasie? Ma ochotę w tym roku ją zasiać, chodź znajomy mi odradza,mówi ze u Ciebie to będzie 100% leżeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Skagen 7 ton rowne mi dal w tym roku na srednim poziomie agro. , kilimanjaro niby podobne a mniej podatne na wyleganie, mialem zasiane na podobnym stanowisku obie odmiany jedna obok drugiej i kilimanjaro slabiej sypalo. Sasiad juz troche odmian przerobil i z zadnych nie byl do konca zadowolony ale slabe porownanie bo co roku inaczej nawozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

skagen na słabszej glebie da lepiej jak kilimandzaro, za to kilimandzaro jak jej wody nie zabraknie i ma dobrą glebę i nawożenie to skagena przebija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rgt metronom zasiany na klasie gleby 2  tego roczny plon 8,5tony z hektara

DSC_0211.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

To w tym roku chyba największy urodzaj do wielu lat bo większość ponizej 8 ton nie schodzi co tu narzekac na ceny nawet po 500 daje niezły dochod

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ASZv3 napisał:

20 minut temu, iron napisał:

je bede siał Kilimandżaro, Mewe, Toras, mam Belisse i może Metronom

W miejsce Mewy polecam Wilejkę. Czy już próbowałeś?

mi ze kupię coś na próbę, ale u nas nigdzie nie ma . najlepsze jest to że mewa w tym roku u nas miała gęstość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
43 minuty temu, AleksanderX napisał:

To w tym roku chyba największy urodzaj do wielu lat bo większość ponizej 8 ton nie schodzi co tu narzekac na ceny nawet po 500 daje niezły dochod

No z tym dochodem to bym nie przesadzał, a biorąc pod uwagę, że koszta rosną, a za rok może nie być urodzaju to w ogóle nie ma co mówić pozytywnie o takich cenach.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
7 minut temu, iron napisał:

mi ze kupię coś na próbę, ale u nas nigdzie nie ma . najlepsze jest to że mewa w tym roku u nas miała gęstość

Poczciwa Mewa ;) Znajomy Somsiad będzie miał Wilejkę w trzech opcjach zapraw, materiał górna półka (+nawóz i stymulator Silver Leaf), więc polecam wypróbować (wysyłka od 300kg). Myślę, że będzie co najmniej tona więcej jak Mewy i parametry również dobre.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
41 minut temu, soltys48 napisał:

po co odpowiadasz 

nie kazdy jest takim d jak ty

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote na tą odmiane Wilejka. Ładnie się to krzewi? Godna polecenia odmiana? Z ościstych miałem tylko Ostroge. Dała 6 ton... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
9 godzin temu, AleksanderX napisał:

To w tym roku chyba największy urodzaj do wielu lat bo większość ponizej 8 ton nie schodzi co tu narzekac na ceny nawet po 500 daje niezły dochod

No ciekawe to, pewno jeszcze i tak zgłoszą suszowe... W opolskim mieliśmy plony na poziomie 4-5 ton tak dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
9 godzin temu, ASZv3 napisał:

Poczciwa Mewa ;) Znajomy Somsiad będzie miał Wilejkę w trzech opcjach zapraw, materiał górna półka (+nawóz i stymulator Silver Leaf), więc polecam wypróbować (wysyłka od 300kg). Myślę, że będzie co najmniej tona więcej jak Mewy i parametry również dobre.

Wiela ta wilejka przy 1000kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Z tymi plonami to chyba tylko w gębie . Woziłem na skup pszenice i długo stałem w kolejce to ci rolnicy ci specjalnie nie dbają tam chwast i jedna dawka azotu 7 t bez niczego ale ci co już naprawdę mają opanowana agrotechnika perfekt mowa że plon w przedziale 7-8 ton i tym akurat wierzę . U mnie średnia wyszła 7700 . Z nowych odmian miałem kerubino Aleksander i Delawar . W tym roku chce zasiać rotax i belissa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
26 minut temu, Taurus83 napisał:

Wiela ta wilejka przy 1000kg ?

W zależności od zapraw od 1790 do 1960 brutto.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj