Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

zastanawiam się nad ozonem lub jeszcze były myśli nad arkadia, jaka normę wysiewu proponujesz ?  zalecają siać ozonu 150 kg na hektar tylko nie wiem czy trochę nie za mało i planuje zasiać 180kg ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Możesz sprawdzic Delawar. Bardzo zdrowa odmiana która u mnie fajnie w tym roku plonowała.

 

 

Delawar to jak Pamier identyczna jak siostra bliźniaczka miałem  w tym roku te odmiany na jednym polu gdyby nie ścieżka między nimi nie odróżnił bym ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

zastanawiam się nad ozonem lub jeszcze były myśli nad arkadia, jaka normę wysiewu proponujesz ?  zalecają siać ozonu 150 kg na hektar tylko nie wiem czy trochę nie za mało i planuje zasiać 180kg ,

Masz dostępne różne kalkulatory normy wysiewu, np: http://www.kws-zboza.pl/serwis/kalkulator-ilosci-wysiewu.html

Wpisz swoje wartości i zobaczysz ile ma być kg/ha. W tym sezonie sieliśmy w terminie opóźnionym Desamo 150 kg/ha i wychodziło i 10t/ha.

To co zrobisz to już twoja wola, możesz i 300kg wysiać. Kolega sieje pszenicę 100 kg/ha i przy intensywnej technologii też ma po 10 t/ha konsumpcyjnej

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz sprawdzic Delawar. Bardzo zdrowa odmiana która u mnie fajnie w tym roku plonowała.

 

 

Jaki powiat, bo na wysokości Łuków Garwolin delawar ładnie rósł i oddał delikatnie lepszy plon od arkadii mimo bardzo późnego siewu po kukurydzy gdzie arkadia powinna wziąć górę w takim przypadku. Oczywiście pole to samo w ten sam dzień siane.

 

A co powiecie o Julius, warto tego spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Możesz sprawdzic Delawar. Bardzo zdrowa odmiana która u mnie fajnie w tym roku plonowała.

 

 

U mnie wydała rekordowo .Polecam tę odmianę.+Julius.

U teścia zaś Kilimanjaro wydało NAJ.

A ludzie zaś chwalą i szukają Patrasa i Belisse :lol:

Ciort wie co w 2018 wyda najlepiej :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: zima wszystko zweryfikuje.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

ktoś pytał o KILIMANDŻARO: (proszę wcześniej uzgodnić telefonicznie tel:  24 252 11 34)

 

Agroplon Chojnacka-Zygowska U. 

dystrybutor Agreo

Sójki-Parcel 3a
99-307 Strzelce

 to tam można ją nabyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy miał ktoś z was z kws emil lub ragt MATCHBALL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

niskie MTZ - poślad.Sąsiad ja miał.

Delawar tez nie ma wysokiego MTZ, a nawet jedno z najnizszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Może być poślad ważne aby plenny bo patrząc na różnice cen między konsumpcją a paszą to u mnie w lubelskim jest 50zł na tonie , wolałbym żeby paszy było o 1-2 t więcej na hektarze . Nie mówię żeby odrazu obsiewać wszystkie kawałki paszą ale tak pare ha na spróbowanie czemu nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Delawar tez nie ma wysokiego MTZ, a nawet jedno z najnizszych

 

Dlaczego tak sądzisz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie mam do wyboru dwie pszenice Hondia i Siegfried. W którą wg was lepiej zainwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Dlaczego tak sądzisz?

 

Wiekszosc badan, jak i syngenta mowi ze mtz delawara wynosi 40-42 g, na worku mialem 39 i 41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiekszosc badan, jak i syngenta mowi ze mtz delawara wynosi 40-42 g, na worku mialem 39 i 41

 

Faktycznie, sprawdziłem notatki z siewu jesień 2016 i mój miał na etykiecie MTZ 41,42.

A teraz po żniwach go nie badałem jest jedna partia na przyczepie i sobie go oglądałem parę razy. Ziarno wydaje się być bardzo grube i przypuszczałem że jest wysoka MTZ (pierwszy raz mam tą odmianę i nie pamiętałem z pamięci jakie MTZ przewiduje dla niej właściciel).

Czyżby gęstości nie miało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj