Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

Gość   
Gość

Ta hondia to hyba bez nakładu z palcem w du... daje z 10t skoro tak za nią cenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

widzą że będzie nią zainteresowanie że ma dobrą zimotrwałość na ktora po tym roku porwią sie ludzie i dają cene dobrą... a znając życie teraz bedzie taka zima że te wszystkie po 1,5 - 2 zimotrwałości dadza rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie zdziwię się kolego, średnio pszenica w Polsce wymarza raz na 8-10 lat, to było drugie wymrożenie w ciągu 4 lat więc nie zdziwię się jak zima będzie delikatna. W tym roku znowu przeczuwam presje wirusa żółtej karłowatości.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

nie bierz z tej j**anej agrikoli bo inaczej nie da sie powiedziec o niej, gorszy poslad w C1 niż to co masz w sąsieku. Jak okolice zamościa to podjedź do Wysokiego koło zamościa jest z KWS bodajże punkt gdzie rozne pszenice na zamowienie ciągną

 

Ja kupiłem w aglicoli hondie bo nigdzie indziej nie mieli ( oczywiście w rozsondnej okolicy) Nasiona są z topfarms mtm czyba coś koło 48 kielkowanie 97% cena 205 zł !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Nie zdziwię się kolego, średnio pszenica w Polsce wymarza raz na 8-10 lat, to było drugie wymrożenie w ciągu 4 lat więc nie zdziwię się jak zima będzie delikatna. W tym roku znowu przeczuwam presje wirusa żółtej karłowatości.

 

dlatego warto zasiać pod koniec wrzesnia a nawet pozniej bo zwykle plantacje siane po burakach nie miały tego problemu z karłowatościa co te siane terminowo. Bo upilnować tych mszyc w racjonalny sposób żeby to dało efekt nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ciekawe na ile Top Farms wyceni sobie Ostroge w tym roku, u siebie na miejscu w Bogdanowicach... Tak czy inaczej, mamy najdroższy mat. siewny w całej EU, a kasa z Top Farms i tak trafia do brytyjskiej kasy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12347    0

wszystko fajnie tylko koszt transportu drogi 180zł :*(

wezmę któryś metr od nich sprawdzę ich :)

Jak na razie brałem z Strzelina i HBP Kraków też mieli ładne zboże.

 

W Szczekocinach też masz u Sobczyka chyba niedaleko od Ciebie albo WiaLan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ciekawe na ile Top Farms wyceni sobie Ostroge w tym roku, u siebie na miejscu w Bogdanowicach... Tak czy inaczej, mamy najdroższy mat. siewny w całej EU, a kasa z Top Farms i tak trafia do brytyjskiej kasy..

 

U mnie w okolicznym punkcie 1950 zł/tone Ostroga z Top Farms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Witam , proszę o informacje o odmianie HR  Strzelce - Belissa . Wszystko co jest w broszurach czytałem  ale opinia praktyków bezcenna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

koledzy siejemy kwalifikat x lat róznych firm i gospodarstw ale tak jak materiał ma przyszykowany top farms to nr 1 cena droższy ale nie  ma tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

koledzy siejemy kwalifikat x lat róznych firm i gospodarstw ale tak jak materiał ma przyszykowany top farms to nr 1 cena droższy ale nie ma tematu

Podzielam tę opinie, ze materiał dobrej jakości. najgorsze juz od kilku lat są nasiona saatbau i to ostatnio jestem zawiedziony pszenica, kukurydza i rzepakiem. Kiepsko odsiane przede wszystkim, a nie raz to taki syf, ze nie wiem za co place lepsze ziarno na pasze daje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W Szczekocinach też masz u Sobczyka chyba niedaleko od Ciebie albo WiaLan

 

ano mam ale jest 200zł droższyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy rolnicy!

Oferta zbóż ozimych jest ciągle aktualna. Hondia - 1984,50 zł | Julius, Sailor, Arkadia - 1722,00 zł. Podane ceny zawierają podatek VAT.

 

Pełna oferta zbóż ozimych: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/zboza/

Pełna oferta sklepu: http://big-agro.pl/sklep/

 

Większe (lub nietypowe) zamówienia - wycena indywidualna. Kontakt: kontakt@agrivision.pl bądź kontakt@big-agro.pl


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Wczoraj zamowilem hondie po 1940 brutto z dowozem na gospodarstwo. Taniej nie znalazlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Dwie nowe odmiany pszenicy ozimej pojawiły się w naszym sklepie internetowym!

 

Artist i Patras - hodowla SAATEN UNION

 

1670 PLN/netto za tonę! 

 

Artist: http://big-agro.pl/produkt/pszenica-ozima-artist/

Patras: http://big-agro.pl/produkt/pszenica-ozima-patras/

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dużo tu szumu o rewelacyjnej Hondi a mało mówi się o Kilimanjaro , to która lepsza wg Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja po niedzieli zamawiam.

Hondie

Juliusa i Delawar.

Miała być Ostroga ale na jej rzecz postawiłem na Delawar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

 

witam   wiecie gdzie mozna dostać pszenice ozima zeppelin kwalifikat w kujawsko pomorskim?

zapytaj w ampol-merol

 

hondia dobra bo polska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@KULAWA_KOZA mam dwa pytania jeśli dobrze pamiętam siałeś wcześniej Agila jakie masz zdanie o tej odmianie i odnośnie tej Hondii gdzie będziesz ja zamawiał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marot10    1

 

Witam, Zakupiłem wczoraj materiał siewny pszenicy ozimej odmiana Hondia (MTN 42,38 g, zdol. kiełkowania 96%). Zalecana ilość wysiewu dla tej odmiany to 320-350 nasion kielujących ( 170-190 kg/ha). Z moich wyliczeń norma wysiewu wynosi dla tych parametrów 141 - 154 kg/ha. (MTN tej odmiany wszędzie czytam że wysoka a a tu tylko 42,38g)

 

Czy ktoś siał już w tamtym roku tą odmianę? Jaką normę wysiewu zastosować w tym roku bo czytając posty na forum widzę duże zainteresowanie tą odmianą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj