Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

Marcin34    141

Ja bym poprosił o informacje gdzie w Lublinie bądź w okolicach Zamościa dostanę kwalifikat odmiany hondia :D

 

agricola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie bierz z tej j**anej agrikoli bo inaczej nie da sie powiedziec o niej, gorszy poslad w C1 niż to co masz w sąsieku. Jak okolice zamościa to podjedź do Wysokiego koło zamościa jest z KWS bodajże punkt gdzie rozne pszenice na zamowienie ciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ziemię klasy 4 i 5, muślałem o jakiejs odmianie oscistej,chyba mają mniejsze wymagania i monokulturze lepiej sobie poradza? nie wiem jaka odmiane jest też ta pilgrim pzo,nie wiem co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AF_Joanna   
Gość AF_Joanna

mam ziemię klasy 4 i 5, muślałem o jakiejs odmianie oscistej,chyba mają mniejsze wymagania i monokulturze lepiej sobie poradza? nie wiem jaka odmiane jest też ta pilgrim pzo,nie wiem co wybrać?

Może pomyśl o Ostrodze: https://www.agrofakt.pl/ostroga-mroz-dziki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

wszystko fajnie tylko koszt transportu drogi 180zł :*(

wezmę któryś metr od nich sprawdzę ich :)

Jak na razie brałem z Strzelina i HBP Kraków też mieli ładne zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Legenda strasznie wysoka, kłos długi ale ziarniaki oddalone od siebie, z daleka wygląda na 10 ton a jak da 6 to wszystko. Jesli ustoi to mozesz mowic o cudzie. Julius przezimował w tym roku bardzo dobrze, i dał plon w rzepaczysku ponad 9 t/ha w buraczysku w granicach 8,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, co sądzicie o odmianach Julius, Arkadia i Legenda? która z nich najlepiej waszym zdaniem nadaje się do siewu na IV klasie?

Legenda odpuść wyleganie i słaby plon arkadia w zależności od roku i presji chorób julius ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy użytkownicy,

z pszenicy ozimej w najbliższym sezonie polecamy (pierwsze 3 odmiany to pszenica oścista):

Materiał siewny zaprawiony, dostępny w opakowaniach 25-50 kg (worki) lub 500 kg (big-bag).

 

Pozostałą ofertę zbóż ozimych na najbliższy sezon znajdziecie tutaj: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/zboza/

 

Oferta głównie skierowana jest do osób z okolic Kętrzyna (w całym powiecie kętrzyńskim i ościennych dostawa gratis przy zakupie minimum 3 tony nasion). Oczywiście zamawiać można w całym kraju - koszt dostawy w całym kraju to 170 zł brutto/paleta do 1000 kg. Płatność gotówką przy dostawie lub przedpłata (dla stałych klientów termin płatności 30 dni).

 

Zamówienia realizujemy od 2 do 7 dni roboczych.

 

Jeżeli chodzi o większe zamówienia bądź inne odmiany, prosimy kontaktować się bezpośrednio ze sklepem (telefonicznie lub e-mailowo).

 

Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

witam.

Gdzie w centrum mazowsza głownie gdzieś okolice sochaczewa można kupić odmianę na słabsze ziemie głównie zależało by mi na juliusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Drodzy użytkownicy,

z pszenicy ozimej w najbliższym sezonie polecamy (pierwsze 3 odmiany to pszenica oścista):

 

Ceny Hondi i Ostrogi o 100zł większe jak w centralach co sie zaopatruje.

Chcecie zabłysnąć na forum to podyktujcie ceny takie by rolnicy zakupili u was.

Jak to sie mówi

małym garnuszkiem a stale"

nie sztuka sie jest najeść raz a porzadnie ......lepiej stale a małym garnuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Ceny Hondi i Ostrogi o 100zł większe jak w centralach co sie zaopatruje.

Chcecie zabłysnąć na forum to podyktujcie ceny takie by rolnicy zakupili u was.

Jak to sie mówi

małym garnuszkiem a stale"

nie sztuka sie jest najeść raz a porzadnie ......lepiej stale a małym garnuszkiem.

 

W każdym regionie są różne ceny. Nie jesteśmy w stanie zaoferować najniższych cen wszystkich produktów, gdyż nie jesteśmy fundacją charytatywną i w wielu sytuacjach musielibyśmy dokładać, gdy słyszymy, że coś u Was jest x zł taniej :)

 

Pozdrawiamy


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Też handluje i też wiem o tym "dokładaniu " cos :lol:

też tak mówię jak sprzedaje ciągniki a zarabiam spoko kase........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Dzwoniłem do 3 central nasiennych i w żadnej nie popieprzyło ich tj was... Skąd Wy te ceny bierzecie? blisko 100 zł taniej można dostać każdą z wymienionych odmian przez Wasza firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Dokładnie Piotrek .

Chcą tutaj zabłysnąć i myślą że rolnik nie zna cen pszenic i ze kupi u nich :)

 

No widzisz kolego, jakoś kupują i nie narzekają... 

a nawet się cieszą, że taniej niż u innych w regionie :)


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Agrolok dzwonił dzisiaj
Hondia 2280brutto przy przynajmniej 500kg a jak chce sie mniej to 2480 brutto.
No normalnie uszy mi zwiedly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Agrolok dzwonił dzisiaj

Hondia 2280brutto przy przynajmniej 500kg a jak chce sie mniej to 2480 brutto.

No normalnie uszy mi zwiedly.

Widzę specjalna oferta dla hardkora ;) oczywiście z przymrużeniem oka. Nie widzę wielu wad tej odmiany ale to już dużo, nawet dla rolnika który jest nakręcony na tą odmianę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj