Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

koczas    80

To ja pochwalę pszenicę Arkadia. Jak dla mnie rewelacja. Przy nawożeniu 150 kg N, 3 razy fungicydy(tilt-mirage,soligor,orius), skracana medaxem z 1 hektara naleciało ok 9,1-9,2 tony z hektara. Dodam, że na tym polu najlepszy plon w historii gospodarstwa to było ok. 7 ton. Na badziewiastej ziemi, gdzie nie powinno się praktycznie siać pszenicy wyszło mi 5 ton z hektara, przy średnim dbaniu o plantację. Nie polecam natomiast odmiany Barryton-dużo wymarzło i mimo intensywniejszego niż w przypadku Arkadii nawożenia plon w granicach 7-7,5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie Agil + - 8.0t/ha

KWS Ozon 7.6t/ha

 

Agil to jak dotad najlepsza pszenica jaką miałem.

To szału nie miałeś przy Twojej ochronie u mnie Muszelka 9 ton 150 N dwa zabiegi Wirtuoz i Yamato B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jak byś miał taką ziemie jak ja to z takim nawożeniem i z twoją ochroną jak ty miałeś to nie wiem czy byś 6 ton uzyskał. :rolleyes:

Po za tym Muszelka to pszenica która daje największe plony.

 

Kolego KULAWA_KOZA stosowałeś jakąś ochrone?, skracałeś?, jakie nawozy ? pod tego Agila

3 ochrony

Wirtuoz,Soligor,Amistar/Menara.

2x po 270kg saletry/ha.

Skracałem 1 raz ,

Agil stoi cały a KWS Ozon mi położyło kawałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

 

To szału nie miałeś przy Twojej ochronie u mnie Muszelka 9 ton 150 N dwa zabiegi Wirtuoz i Yamato B)

 

Najpierw zwarz, a potem podaj plon bo muszelka ma to do siebie ze sypie objetosciowo a z waga juz gorzej przez liche mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Przez tą cholerną dywersyfikację część areału muszę obsiać czymś innym niż kukurydza. Więc chciałbym się spytać jakie odmiany sprawdzają się Wam po kukurydzy ,siew pewno ok. 15.10. ,klasa gleby IIIa-IVa, zależy mi na odmianach które dobrze znoszą uprawę bezorkową. Parametry jakościowe nie są dla mnie najważniejsze , ważny jest plon i zimotrwałość. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Miałem po kukurydzy Sailora - bardzo ładna pszenica ale boi się mrozów. Polecam Juliusa - trochę za rzadko posiany i sucho było jesienią, na wiosnę bieda ale pięknie się pokrzewił. Gdybym posiał 30kg na ha więcej byłoby ponad 8t a tak jest 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Na stronie Ampol Merol nie widzę jej, ale może nie jest aktualna. A jeszcze jedno pytanie. Zwierzyna faktycznie omija tego Lukullusa?

 

Tak. Moge potwierdzić że faktycznie zwierzyny nie a kosząc nie widziałem nawet jednej ścieżki.

 

U mnie Agil + - 8.0t/ha

KWS Ozon 7.6t/ha

 

Agil to jak dotad najlepsza pszenica jaką miałem.

 

 

A badałeś już Agila pod względem zawartości białka i glutenu? Bo chce go posiac ale nie mam porównania jak trzyma parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nie badam bo do niczego mi to nie jest potrzebne.....ja sprzedaje do siewu a na to ludzie nie patrzą tylko by ziarno było grube, i pszenica miała dobre opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Na stronie Ampol Merol nie widzę jej, ale może nie jest aktualna. A jeszcze jedno pytanie. Zwierzyna faktycznie omija tego Lukullusa?

Szkody w pszenicy ościstej zależą też od tego co posieją sąsiedzi i ile masz dzików na swoim terenie. Jak sąsiad posieje zwykłą pszenice to pójdą do niego, a twoją zostawia. U mnie sianie ostki nic nie daje bo mam w niektórych miejscach odłogi przez miedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

jaką odmianę pszenicy ościstej polecacie?? miałem mewe ale to już stara odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Polecam Ostrogę piękna odmiana oścista niczym nie ustępuje Ozonowi jeśli jesteś z Buczku to mogę Ci sprzedać do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ma ktos natule?jak u was wypadła w tym roku i co sadzicie o pszenicy agil

U mnie jak dotąd najlepsza pszenica , o największym plonie i najgrubszym ziarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kars3    0

ja sieje bogatkę w tym roku dała plon ok 5 t ha

Edytowano przez kars3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Linus, bardzo fajna odmiana. Niska, dobrze się krzewi, z chorobami raczej standardowo, jest trochę problem z parametrami, lecz plon na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Ja polecam odmiany ostroga tegoroczny plon ok 9,5-10 :) Jak również Bochemię która pomimo tego że wyłożyło ją ponieważ jest ona wysoka to i tak dała 9 t/ha i osiągnęła bardzo dobre parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Jakie odmiany polecacie do uprawy w pszenicy w monokulturze ? Chcę zasiać pszenicę 3x na tym samym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj