Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

wlkpmder    6

marekfarmer ........bardzo dobra będzie Arkadia

 

Miałes ją może w tym roku jeśli tak to napisz coś o niej. W tym roku kupuję arkadie, ozon zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

co myślicie o tych odmianach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

mam do wyboru zeby zasiac pszenice akteur lukulus muszelka stanowisko po pszenicy jaka bedzie najlepsza?

zastanawiam sie czy orac pod pszenice czy drugi raz talerzowka w tamtym roku na prob tak zrobilem i bylo bardzo dobrze ale w tym roku bardzo sucho a mam zamiar zrobic tak po rzepaku myslicie ze wypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

zamówiłem 2 t tego ozona zobaczymy co dobrego z tego wyjdzie cena ok 1800 zł t ,na tą chwilę zaoruję rzepaczyska jakoś idzie najgorzej na ścieżkach może popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ozon już czeka na siew. Cena 1750 zł/netto/tona.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja zamówiłem to MTN 45 g. to przy tej masie by wyszło ok. 450 szt/m2.

 

http://www.kws-locho...q-pszenica.html

U mnie MTN-50.2 KWS OZON.

 

zamówiłem 2 t tego ozona zobaczymy co dobrego z tego wyjdzie cena ok 1800 zł t ,na tą chwilę zaoruję rzepaczyska jakoś idzie najgorzej na ścieżkach może popada

No widzisz a ja bym Ci swojego nowego Ozona po 90zł/100kg sprzedał.

Jak byś zagadał wcześniej.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nasiona jeżeli wyczyszczone to : 90 zł*1,5= 135 zł + zaprawa 30 zł co daje 165 zł/ha

 

Kwalifikat 183,5 *1,5 = 275zł/ha - dopłata 100 zł/ha = 175 zł Co daje nam 10 zł różnicy na hektarze.

 

 

U nas MTN 48 g CNKielce.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie mocno chwalicie arkadię a ta pszenica jest mocno przereklamowana. obok mnie sieje małopolska hodowla roślin i powiem tak arkadia porażka sam poślad plon mieli 4t/ha natula 4/ha tonacja ponad 6t/ha i ozon ponad7t/ha dodam że wszystko siane na 1 i 2 klasie gleby. pszenica w tym roku ogólnie lipa na moim terenie. ja osobiście sieje ozona, tonację, rainera, domówiłem jantarkę i zastanawiam się nad sailor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

u mnie tez arkadie chwalą ale ogladalem plantaacje z arkadia to szału nie bylo... bogatka,baderola o niebo lepsze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a moze ktos cos powie na temat torasa jak sypala jak zimuje ile kg siane na ha itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

u mnie w tym roku najlepiej sypnęła muszelka i ozon ,więc pewnie obsieję tymi odmianami , muszelka niby niepozorna a sypała na ha o tonę lepiej jak inne odmiany , a miałem jej w tym roku już nie siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

ja miałem w tym roku arkadie i sailora. Szału nie było z plonem dodatkowo strasznie grzyb je zaatakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Ja w tym roku miałem Brillianta, Legende i Bohemie. Najlepiej u mnie Brilliant na poziomie ok 8 t/ha, Legenda ok 7,2 t/ha a Bohemia ok 5,8 t/ha. W tym roku sieje Brilliant, Legende i Opal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Kwalifikat 183,5 *1,5 = 275zł/ha - dopłata 100 zł/ha = 175 zł Co daje nam 10 zł różnicy na hektarze.

Ciekawe czy dopłata zostanie utrzymana? - http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/doplaty-do-materialu-siewnego-w-ramach-de-minimis-do-konca-roku,45834.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ludzie ja mam tą pszenicę po 155 zł u was drogawo, a pszenżyto zaprawiane po 140 do małej negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Widzę że wiele osób będzie ją siać. Chyba też się w nią zaopatrzę. Ile kg polecacie zasiać tej odmiany oraz w jakim terminie najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ludzie ja mam tą pszenicę po 155 zł u was drogawo, a pszenżyto zaprawiane po 140 do małej negocjacji.

 

 

Kolego podaj namiary i na przyszły rok (wiosnę) pohandlujemy jak będziesz miał korzystne ceny jęczmienia bo pszenica jak i pszenżyto już w magazynie czeka na siew.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja nie handluję tylko kupuje niewielkie ilości a wczoraj kupiłem pszenżyto 1,5 tony zaprawiane na fakturę i z możliwością dopłaty z ARR po 130 zł, tak więc ja wymieniam w tym roku, bo taniej to juz moze nie będzie. Kupuje w powiecie piotrkowskim, z gospodarstwa które tym sie zajmuje, jestem stałym klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja w tym roku sieję Sailora, Muszelkę i Banderole. Banderolę miałem w tym roku i byłem z niej zadowolony pod względem plonu, parametrów i jest w miarę niska.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Jaką odmianę pszenicy ozimej paszowej polecacie ?

elipsa podobnież jest niezła z paszowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

panowie a kws ozon nadaje sie na gleby kwaśe i słabsze? ???

raczej nie.

Na takie ziemie jak masz to siej żyto i owies, a nie pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

bogatka jest bardzo dobrą odmianą

niby nie pokażna w kłosach ale czekać trzeba do zniw ma ukryty plon

w tedy pokazuje co robi w niej odpowiedni cięzar ziarna

dała 7,5t\ha na IIIb VIa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a ja miałem ją ostatni raz.

Trzy latka z rzędu obok mewy. Podobnie sypała, zero problemów ale czas na wymianę i zastąpił ją magic i sailor, zobaczymy który się spisze lepiej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam kupiłem pszenice arkadie i pszenżyto borwo z centrali ile mam tego siać na ha ??? doradzicie koledzy ? dodam że sieje poznaniakiem ziemia kl. IIIa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj