RADEK21

Case 1690

Polecane posty

RADEK21    0

witam wszystkich .......mam pytanko posiadam ciagnik case1690 z 82r kupilem go w zeszlym tygodniu biore sie za wymiany olei czy jest moze ktos kto by mi powiedzial co najlepiej zalac w skrzynie biegow i silnik???? jest to 105km. 6 cylindrów bez turbo pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

Cześć kolego Miałem taki ciągniczek przez 5 lat co do oleju to ci nie pomogę bo też tego nie wiedziałem i zalełem hipol (ciągnik i tak był zmęczony) ale jak będziesz mial jakieś pytania co do pompe olejowej znajdującej się z przodu lub remontu silnika to ci powiem wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Według instrukcji obsługi w silniku powinien być 20w/30 lub 40 a w skrzyni 20W/40 SAE 80.W tym którym śmigam zalałem w silniku turdusa a w skrzyni hipol 6(bo we wszystkich ciągnikach mam taki pozalewany).Jeśli to nie tajemnica to ile dałeś? Niech Ci się dodrze sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

do silnika co wlejesz im leprzy tym lepiej ale Turdus będzie jak najbardziej odpowiedni do skrzyni nie zalecam Hipolu jak ma power schift zimą będzie cierpiał jest za gęsty lepiej zalać10w30 lub 40


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

wiesz teoretycznie tak bo nie ma skrzyni hydraulicznej jak pompa da rade ciągnąc tak gęsty olej zimą to myślę że nie powinno zaszkodzić ale z power schiftem nie stosuj hipolu


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie to nie 330 ze można lać hipol

jak stać na ciągnik to i stać na olej

 

agrol to jest minimum które nikomu nie zaszkodzi i czy to bedzie na shifcie czy innym jakimś cudzie na agrolu pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

ździwił byś się kolego co potrafi zrobić czasem agrol w skrzyniach zachodnich ciągników ale zgodzę się z tobą, że hipol nie jest w żaden sposób odpowiednim olejekm jedynie w tych prostych mechanicznych nie zalecam ale na upartego nie powinien zaszkodzić


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodziło mi o to iż agrol będzie o niebo lepszy od hipola

 

mi w MF szykuje się wymiana oleju myślałem o mobil fluid lub bp terrac

ale to jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Od 4 lat jeździ na hipolu i nie zauważyłem by się coś działo ze skrzynią.Nasz egzemplarz nie ma power schift'a.Skoro 4 pozostałe jeżdżą na hipolu to nie widze sensu do jednego zalewać inny olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tak jak pisałem wyżej jak jest mechaniczny to nie powinien zaszkodzić bo w sumie nie ma czemu


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

Panowie panowie precież 1690 z tego roku ma skrzynie najprostrzą mechaniczną z 3 biegami i 2 zakresami więc wiadomoże każdy olej będzie leprzy od hipolu ale hipol krzywdy w tym ciągniku nie zrobi no bynajmniej mi przez tyle lat nie zrobił jedynym faktycznie minusem są ciężko zaskakujące biegi przy mrozach ale to tez przez kilka pierwszych minut.a co do silnika to standard wlejesz słabszy to częściej go wymieniaj

Edytowano przez lolmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RADEK21    0

witam i dziekuje za rade napewno wasze podpowiedzi wykorzystam.........a co do ceny dalem 13.800zl wszystko sprawne cisnienie ok haumulce sa pali na mrozie pez problemu jestem zadowolony z zakupu dzisiaj sie wzielem za remont przodu a dokladniej zwrotnic bo straszne luzy mial ale 3 lozyska do wymiany i po remoncie i oczywiscie nowy olej do mostu mysle ze hipol da rade pozdrawiam

 

panowie mam jeszce jedno pytanko mam problem z wrzuceniem biegow szosowysz tych najszybszych powstaje zgrzyt ciagly ktory nic nie blokuje i tak dalej ale nie moga sie do konca zapiac i ludzie mi podpowiadaja ze to moze byc przyczyna oleju ......hm w co nie wierze mysle ze problemem moze byc mikropompa czy ktos mi jest wstanie cos podpowiedziec z gory dziekuje za wskazuwki i pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

raczej nie ale to wcale nie możesz go włożyć czy po prostu ci zgrzyta przy właczaniu ?olej nie powinien robić takiego problemu nie wiem jak zwykłe biegi wchodzą ale być może nie wysprzęgla do końca albo jest problem z wybierakiem


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Sprawdź czy jest płyn w zbiorniczku wyrównawczym tym pod osłoną przy szybie przedniej.Bardzo atrakcyjna cena.Masz w nim skrzynie 3 biegową z 4 grupami?

Edytowano przez PLis87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RADEK21    0

aha sprawdze to wszystko ale bieg nie da sie wogole wpiac tak jesto 3 stopniowa skrzynia i 4 biegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj