Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lesiu19911    25

Ciag dalszy problemow z podnosnikiem. Po zlozenie wszystkiego do kupy podnosnik dobrze trzyma nie opada. Dzisiaj wkoncu zabralem sie za orke plugiem 3 obrotowy 1060kg. Problem jest taki ze podnosnik wolno podnosi plug. Potrzebna wymiana pompy? Druga rzecz jak juz podniesie to plug jest za wysoko podniesiony i wierzyczka opiera sie o kabine i slychac ze caly czas pompa pracuje. Wiec zabralem sie za regulacje wysokosci podnoszenia ta sruba co jest pod zaslepka z tylu plecaka, Musialem wymienic ta srube poniewaz byla za krotka aby wykonac regulacje. Wkoncu po wyregulowaniu plug podniosl do bezpiecznej wysokosci ale po opuszczeniu i ponownym podniesieniu, plug podniosl sie nie do tej wysokosci co ustawilem tylko duzo nizej i nie moge obroci pluga. Po ponownym ustawieniu plug znowu dopiera a ja nie moge obrocil pluga bo pompa cisnie olej na podnosnik i jest za male cisnienie aby obrocic plug. Dzwignie regulacji podnosnika mam przy samej podlodze. Czyli jaka to jest pozycja? Dodam ze jak zmienialem pozycje tej dzwigni to plug podnosil sie tylko troche albo wcale. Do max podnosi sie tylko gdy ta wajacha jest na max przy podlodze. Pany co robic?

 

Edit.12.11 Awaria naprawiona. Pekla dziwigienka ktora dopiera do sruby regulacji wysokosi podnoszenia.

Edytowano przez Lesiu19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weasly    0

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnosnie tego jak wykręcić ta blokadę podnosnika co jest za siedzeniem. Ponieważ mamz niej wyciek i to bardzo mocny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

U mnie po roku znowu podnosnik siada, raz że znowu się olej grzeje w skrzyni, dwa że nieraz nie chce podnieśc, trzy słychać nieraz takie dziwne dźwięki z podnosnika.Ale dziwne że jak już podnosi to trzyma, nie opuszcza nic.I nie wiem teraz za co tam się zabrać, rok temu był regenerowany rozdzielacz, nowe uszczelniacze na tłoku itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
13 godzin temu, michal666 napisał:

U mnie po roku znowu podnosnik siada, raz że znowu się olej grzeje w skrzyni, dwa że nieraz nie chce podnieśc, trzy słychać nieraz takie dziwne dźwięki z podnosnika.Ale dziwne że jak już podnosi to trzyma, nie opuszcza nic.I nie wiem teraz za co tam się zabrać, rok temu był regenerowany rozdzielacz, nowe uszczelniacze na tłoku itd.

gdzie robiłeś? Nazwa firmy lub adres?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

W Pniewach regenerowali, generalnie opinie o nich są mieszane, robili nam pompy wtryskowe przy mojej 12 i przy zetku 5211 i u mnie igła, a zetor słabo pali i jakby mocy nie miał.Ale to temat na inny dział.Generalnie muszę zlać olej bo nie podoba mi się jego struktura, tak jakby brudny był.Muszę to zlać, zrobić płukankę skrzyni z ON, nowe filtry i olej i zobaczę wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam awarie w 1634 ,coś pękło w podnośniku i nie podnosi agregatu uprawowo siewnego....Hydropak podnosi normalnie siewnik a agregatu niechce.Hydropak podłączony razem z siłownikami pomocniczymi.Nie dość że późne siewy i mam 15h do obsiania to teraz awaria...Wie ktoś co mogło siąść i za co sie zabierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati555    2

Witam mam pytanie w moim ursusie 1224 przetarł się przewód zasilający pompę podnośnika  idzie od pompy pod kabina  do podnośnika taki z metalową otoczką) czy muszę spuszczać olej ze skrzynie żeby go wymienić czy bez spuszczania normalnie go wymienię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati555    2

Mam pytanie cieknie mi olej z ramienia z tych frezów i aby to rozebrać i wymienić uszczelniacz muszę zdjąć kabinę czy się zmieszczę bez większych rozbiórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Jak masz normalne ramiona to wymienisz uszczelniacze bez problemu. Przy wzmocnionych takich jak 1634 + trzeba mocowania kabiny odkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurasik201    13

Witam mam problem ze swoją 385

Mianowicie strasznie lało z pod podnośnika i postanowiłem ze wymienię uszczelkę i tylko tyle bo reszta działała prawidłowo prócz tego że czasami sie zacinał i trzeba było pukać w tę śrubkę z tyłu, wymieniłem uszczelkę złożyłem do kupy i teraz gdy podnoszę to gdy ramiona są już na samej górze to aż wyje ciągnik i do tego wywala olej z tego króćca przy pompie hydraulicznej, tak jakby nie działał przelew czy jakiś zawór 

A może to przez te nieszczelność przy króćcu od pompy, w zimę robiłem całą skrzynie pośrednią i zastosowałem tam tylko podkładki miedziane, a słyszałem że ludzie dają tam taśmę teflonową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pewien problem w ursusie 385 a mianowicie podnosnik podniosl i juz opuscic niechce ..jest u samej gory ale nie na sztywno tylko na plywajaco jak nacisnac ramiona lekko sie opusci i znow podnosi do samej gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Czy w c385 można regulować jakoś przepływ oleju na wyjściach hydraulicznych? Wiem że można regulować szybkość opuszczania ramion podnośnika za pomocą śruby za siedzeniem. Czy tą samą śruba można również regulować przepływ oleju na wyjściach hydraulicznych? Mam problem z opuszczaniem siewnika w zestawie uprawowo - siewnym, bardzo szybko opuszcza.

Edytowano przez mathewc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie można. Taki zawór dławiący jednostronny załóż na wąż.

Zawór dławiący - Ceneo.pl

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qba_x95    0

Witam kolegów. Mam taki mały problem z hydrauliką w ursusie 912.  Z tego co kojarzę korpus podnośnika jest od 1002. Problem polega na tym że po wymianie pompy głównej zaczęła stukać hydraulika przy podniesionym podnośniku. Jeśli cofnę dźwignię jakieś 7-8 cm do przodu w kierunku opuszczania, to wszystko jest ok. Jednak jest to granica max podniesienia ramion, delikatny ruch do tyłu powoduje stukanie, przesuniecie do przodu opadanie ramion. Wkręciłem śrubę oporową aby nie przesuwać dźwigni więcej do pozycji podnoszenia jednak przy takim ustawieniu podnośnik słabo podnosił. Jeśli dam dźwignie max na podnoszenie,  podnosi pięknie agregat 760kg przy obrotach silnika  800/900. Jednak gdy uniesie na maxa zaczyna się stukanie hydrauliki. Przy dodaniu gazu tak powyżej 1600obr. wszystko jest ok. Czy problem może leżeć po stronie zaworu? Zbyt wysokie ciśnienie ? Zbyt gęsty olej? Co myślicie o zmianie oleju na agrol u?

Edytowano przez Qba_x95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diox    0

Witam,mam problem z ursusem 1734.

Podnosnik w ursusie nie opuszcza ,jest to wersja z EHR. Podnosnik dzialal normalnie do momentu az przy podnoszeniu nie zadzialal czujnik polozenia i ramiona poszly za bardzo do gory,na szczescie nic sie nie powyginalo,silowniki cale ale teraz nie chce opuscic ramion na dol.

Probowalem naciskac bezposredno na elektrozaworze od opuszczania,ale jest bez zmian,slychac ze chce ale nic sie nie dzieje.

Jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darxus    0

Witam.
Mam problem z podnośnikiem w ursusie 904. Po krótce, podnośnik praktycznie całkowicie przestał podnosić. Pompa sprawna, na wywrocie ciśnienie dobre. Uszczelniacze na tłoku były wymieniane w tamtym roku, ale dla spokoju wymieniliśmy na nowe. Na rozdzielaczu wymienione zostały oringi, założona sprężyna na suwaku od wywrotu (nie działała blokada), oraz wymienione zawory na nowe (rozdzielacz 2 zaworowy). Teraz podnośnik podnosi cały czas (dźwignia na opuszczanie, czy podnoszenie nie ma znaczenia), podnosi ciężary na wyższych obrotach ale jak tylko obroty silnika spadną natychmiast maszyna jest opuszczana. 
Pytanie czy rozdzielacz to już śmietnik, czy może po prostu złe ustawienie tej dźwigienki (jak zakładamy cięgna ma ona minimalny ruch) lub macie jakiś inny pomysł? 

IMG_20231005_163648.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Mam takie pytanie do znawców ursusów ciężkiej serii podkładka pod cylinder taka jak w linku   https://agronak.pl/podkladka-pod-cylinder-podnosnika-c-385-80400023.html    Jaką pełni funkcję? Dobrze rozumuję że ona jest po to w razie jak by puściły śruby trzymające cylinder żeby nie wybiło dziury w plecaku? Pytam bo w jednym ciągniku nie mam tego a w drugim na cylindrze jest naspawany taki cypel z 5mm. W załączniku dodaje stronę z katalogu ta podkładka to pozycja 40.

 

silownikhydrauliczny-URSUS-C385.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj