Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateunia19    0

założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

najpierw wymien fiter oleju, jak nic nie da to wymien pompe podnosnikową odrazu kup najlepiej wzmocniona, i najlepiej zaslep pompke wspomagającą bo ona czesto jest przyczyną takiego zachowania,

tez moze byc taki przypadek jak umnie czyli wszytsko nowe i sie ciagle chrzani i nie bedzie nigdy działac chyba

pozatym wczoraj załozyłem juz taki temat a c 385 i 1614 mają taki sam podnsnik, najlepiej połoczyc te dwa tematy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

ale mi podnośnik nie opuszcza tylko gdy się często podnosi to po pewnym czasie podnośnik wolniej podnosi. A jak podniesie to sam nie opuszcza więc problem jest tylko z podnoszeniem. Podnośnik w moim ursusie nie ma wzmacnianego podnośnika więc to nie jest chyba wina pompki wspomagającej.

Ile kosztuje nowa pompa podnośnikowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

pompa wzmocniona kosztuje około 450zl, powodów moze być kilka tak jak pewnie umnie, może to powodować rozdzielacz, którys z zaworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Zalej skrzynie nowym olejem Hipol 6. Pewnie jakiegoś barszczu masz nalane w skrzyni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

znacie jakiś dobry sposób na wyczyszczenie skrzyni i mostu tylnego? czym go przepłukać aby cały syf z niego wyleciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Oleju powinno być 45 l ? Zmieniaj olej kiedy jest gorący zaraz po pracy. a ten syf powinien w filtrach zostać, chyba że nie są czyszczone te filtry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

pomyliłem się z 20 litrami. ZTS masz rację 45 litrów. jak kiedyś spuszczałem olej i robiłem mikropompke to pamiętam że były dwa wiadra 20 litrowe ale to było 2 lata temu, i wtedy filtry wymieniłem ale teraz na pewno są już zabrudzone.

a co sądzicie żeby skrzynie i most przepłukać troche ropą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

teraz będę musiał już rozebrać podnośnik. bo teraz ciągnik nawet gdy jest zimny to podnosi bardzo powoli i na dodatek nie jednostajnie. Jak się podnosi to widać jak ramiona drżą, (podskakują) i strasznie słychać pompkę tę co jest w skrzyni pośredniej. Choć nadal jak podniesie to sam podnośnik nie opuści. Jakie jest zadanie pompki która jest za siedzeniem w podłodze? czy może to być jej wina?

podczas wyjmowania podnośnika trzeba szczególnie zwrócić uwagę na coś żeby nie uszkodzić? jutro mam wolny dzień i że ma być deszczowa pogoda to planuję rozebrać go, może wreszcie będzie działał idealnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter200    0

Jadąc z pola opuścił mi się nagle podnośnik. Teraz podnośi tylko na wysokich obrotach a gdy się zmniejszy obroty to opada. Pompa ma 1,5 roku. Co robić????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Podnieś jakąś maszynę i zakręć zawór dławiący. Jak opadnie to trzeba sprawdzić cylinder albo rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

Przypuszczam że pompa jest zużyta i nie potrafi zassać gęstego oleju. A czy jak chodzi z jakimś agregatem to po rozgrzaniu oleju podnosi? Na wolnych obrotach powinna podnieść nawet duży agregat (ponad 1,5 tony), jeśli po rozgrzaniu oleju nie chce na wolnych podnosić to i na ujemnych temperaturach nie zassa gęstego. (rozgrzanie oleju to rozumiem taką temp, aby korpus skrzyni parzył w dotyku. Wymiana pompy jest bardzo łatwa, z boku ciągnika się ją wyjmuje, w pół godzinki i zrobione. Jak ciągnik ma swoje lata to mu się nowa pompa należy. Koszt około 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

jak się rozgrzeje to trochę wolniej podnosi tur. O jakiej wydajności najlepiej zamontować pompę bo słyszałem że jest ich troche o różnych wydajnościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

ja założyłem taką jak fabrycznie była i działa OK, agregat ma ok 1,5 tony i bez problemów podnosi, nawet na wolnych obrotach, a na starej pompie to musiałem gazować, a podnosił marnie.

 

 

 

tw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

gdy założyłem nową pompę, troszkę mocniejszą niż była, bo od 6-garowego, i jak załończe napęd od pompy to trochę mi szarpie te sprzęgiełko bo słysze" dryg, dryg"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

bo pompę trzeba załączać przy niepracującym silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

a gucio prawda kolego, poluzowałem zawór przeciążeniowy przy turze i jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

przeczytaj instrukcję 5 razy to dowiesz się co to prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

ja tez teraz mam taki sam problem ale mi niepodnosi nawet jak jest rozgrzany ;) i ostatnie 2 ha to oraliśmy bez podnoszenia kolo podkręcaliśmy i siem powoli jechało ale teraz to trzeba to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj