Polecane posty

Jacentylog    0

Hylmetu nie polecam, a to dlatego, że to badziewie. Dlatego jest dosyć tanie. Mój mechanik mówił, że oni pracują na sprzęcie, który już się wysłużył w Hydrotorze - Ja miałem i znów mam pompę właśnie z Hydrotoru - ok 400zł. Podobno najlepsze są z Wrocławia - ok 800zł.

Ale mam pytanie o podnośnik w 80tce: Nie chce podnieść wycinaka z kostką kukurydzy (szacuję, że to ok 1200kg) A powinien podnieść spokojnie. Mam problem z opadającymi ramionami, jak podniosłem pług to za chwilę słyszałem dziwny szum, który przestawał jak delikatnie opuściłem podnośnik. Ale po chwili znów to samo. Gdy zgaszę ciągnik to podnośnik z pługiem oczywiście powoli opada. Pompa jest nowa i mam na wyjściu hydraulicznym ok 150 barów. Miał już Ktoś taki problem??


Porządek musi być!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

najprawdopodobniej siadły ci gumki na siłowniku. ewentualnie rozdzielacz lub zawór, ale stawiam na gumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

Witam z powrotem. Wymieniłem pompę na nową, założyłem wzmacnianą czyli 26,5. Musiałem troche sie namęczyć, bo wcześniej miałem stary typ pompy i tam przewód co idzie do plecaka musi być dłuższy a w nowej krótszy, więc uformowałem go jak trzeba i jest cacy. Teraz osiemdziesiątka dźwiga pług o wadze 620 kg w 3 sekundy bez gazu, aż szarpnie ciągnikiem całym gdy rusze wajchą. Pozdrawiam


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1614    0

najlepiej podnosnik od 385 do 1674 wszystkie modele bez ehr oraz 360 330 do wrocławia archimedesz jest to producent podnosnikuw do ursusa orginalne cześci profesionalny serwisz wzmocnienie podnosnika np w 1614 na 6700 mi tam przerobili zero problemuw polecam tam i tylko tam

 

najlepszy serwis podnosnikuw dla ursusa wroclawski archimedes producent fabryczny do ursusa polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

U mnie zawsze tak troche leci tam olej.

Ja sądze że to ten zaworek regulujący ciśnienie i tryb pracy podnośnika się przestawił albo się popsuł.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja z pierwszego postu wywnioskowałem, że kolega pompę zdemontował, a spieniony olej w czasie pracy silnika czyli kręcącej się skrzyni nadal jest. Więc pienienie się oleju nie powoduje układ hydraulik bo nie działa w danej chwili. Tak jak by zębatki w skrzyni go pieniły.

A skoro olej jest spieniony to pewnie dlatego hydraulika źle działa.

Ale w takim razie co powoduje jego zapienienie? Zmieszane oleje, niski pozom.

Może pompa od wzmacniacza momentu pieni olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, a mikropompka działa? bo ja miałem taki przypadek, że ściął się klin na napędzie mikropompki i nie działała. Pompa od podnośnika zamiast zaciągać olej ze skrzyni biegów to zaciągała powietrze przez nie działającą mikropompke.

Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Witam mam problem z podnośnikiem otóż podnośnik cały czas pulsuje trzęsie nawet gdy przystawiam dźwignie od regulacji podnośnika. podnośnik miał nowe uszczelki na tłoku i cylindrze wspomagającym oraz zawór bezpieczeństwa pompa hydrauliki jest dobra. Co waszym zdaniem może w nim być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja pykałem zetorem 8011 z gruberem 2,20 ponad osiem godzin bez przerwy jak przyjechałem do domu to nie dało się dotknąć skrzyni biegów taka gorąca była.

 

Witam mam problem z podnośnikiem otóż podnośnik cały czas pulsuje trzęsie nawet gdy przystawiam dźwignie od regulacji podnośnika. podnośnik miał nowe uszczelki na tłoku i cylindrze wspomagającym oraz zawór bezpieczeństwa pompa hydrauliki jest dobra. Co waszym zdaniem może w nim być ?

 

 

Stawiam na rozdzielacz nie trzyma ciśnieniea, mój też pulsuje a raczej opuszcza trochę po czym dźwignie do max na rozgrzanym oleju po długiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Stawiam na rozdzielacz nie trzyma ciśnieniea, mój też pulsuje a raczej opuszcza trochę po czym dźwignie do max na rozgrzanym oleju po długiej pracy.

Mój podnośnik cały czas pulsuje nawet na zimnym oleju, a ten rozdzielnik może mieć na to wpływ na korpusie podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój podnośnik cały czas pulsuje nawet na zimnym oleju, a ten rozdzielnik może mieć na to wpływ na korpusie podnośnika?

 

Tak o ile pompa jest dobra to rozdzielacz nie jest szczelny i popuszcza, noże tez być nieszczelność na tłoku są tam tylko dwie mankiety uszczelniające. Ja tego nawet nie robię bo nie ma czasu kupiłem coś większego 12145 dwa silowniki wspomagające, agregat rabe werk+ amazone d8 waga razem ponad 2t tylko przud w górę idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam mam problem z ursusem 902, po dłuższym postoju (ok miesiąc) przestała mi działać hydraulika, podnośnik nie podnosi i tur też ani drgnie, diolałem oleju , sprawdziłem filtry i nic dalej to samo nawet na wysokich obrotach. Odkręciłem przewód od pompy ten co dochodzi do tyłu i po odpaleniu nic olej nie pryskał czy siadła pompa tak nagle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam problem z ursusem 902, po dłuższym postoju (ok miesiąc) przestała mi działać hydraulika, podnośnik nie podnosi i tur też ani drgnie, diolałem oleju , sprawdziłem filtry i nic dalej to samo nawet na wysokich obrotach. Odkręciłem przewód od pompy ten co dochodzi do tyłu i po odpaleniu nic olej nie pryskał czy siadła pompa tak nagle ?

 

bo jak hydraulika podnośnika zapowietrzona to trzeba dać dzwignie na opuszczanie i chwile odczekać az podnosnik się sam odpowietrzy, przerabiałem to kiedyś, własnie w ten sposób odpowietrzałem chydraulikę. możesz tez sprawdzić czy w ogule pompa jest załączona z lewej strony pod kabiną jest dźwignia powinna pokazywać w kierunku tylnich kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Chyba raczej nie może być zapowietrzona, gdyż po odkręceniu przewodu od pompy i po odpaleniu ciągnika olej nie pryska więc coś jest innego, przez to okienko z lewej strony nad pompą wystaje taki bole, którego można wcisnąc od czego to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba raczej nie może być zapowietrzona, gdyż po odkręceniu przewodu od pompy i po odpaleniu ciągnika olej nie pryska więc coś jest innego, przez to okienko z lewej strony nad pompą wystaje taki bole, którego można wcisnąc od czego to może być ?

 

czyli kanał dolotowy do pompy jest zapchany, albo klin na wałku poszed i pompa wogóle nie kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Chyba raczej nie może być zapowietrzona, gdyż po odkręceniu przewodu od pompy i po odpaleniu ciągnika olej nie pryska więc coś jest innego, przez to okienko z lewej strony nad pompą wystaje taki bole, którego można wcisnąc od czego to może być ?

 

Ten bolec sterowany jest dźwignią i załącza on pompę hydrauliczną. Pompa powinna być zakryta deklem na 4 śrubki M8 i w niej umieszczona jest dźwignia od załączania pompy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exploode    8

Skoro po odkręceniu węża, nie ma śladu oleju to może napęd pompy siadł. U nas była taka sytuacja, zmieliło frezy wałka napędzającego. Koszt niewielki, ale wymiana zajęła cały dzień, nie życzę tego nikomu.

Edytowano przez exploode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie, żadnego dekla nie byłood początku jak ciągnik kupiłem, a cały czas pompa chodziła. Wczoraj co dziwne po odpaleniu ciągnika olej prysnął z pompy, przykręciłem wąż i hydraulika chodzi, może po dłuższum postoju zleciał wszyski olej z pompy i pompa miała ciężko zassać ? Za wszystkie porady serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bPawel    0

Witam! Mam problem z podnośnikiem w Ursusie 1634 98r. Jest tam cała hydraulika ARCHIMEDES. Ciągnik ma od nowości 2400 MG. Problem polega na słabym podnoszeniu pługa czy innych maszyn. Przy wolnych obrotach gdy dzwignie przestawi sie w pozycje podnoszenia pług troche drgnie i stoi po przygazowaniu ok 1600 obr podnosnik normalnie podnosi. Wymienione zostały 2 filtry od skrzyni, 2 pompy i rozdzielacz. Nie mam już zielonego pojecia co moze byc nie tak. Po tych wymianach nie widać żadnej róznicy w podnoszeniu. Usterka nastąpiła gwałtownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bPawel    0

A wiec pierwsza pompa była zwykła z Tucholi. Ale nowa i ręką mogłem przekręcic za frez. Dziwne mi sie wydało. Pochodziła z dzień i kupiłem wzmocniona też z tuchli ale taką dziwną gdzie z jednej strony sa śruby. I nic to nie dało. Drugą tą wzmocniona tez reka dalem rade przekrecic frez. Czy to normalne. Słyszalem ze jak nowa pompa to nie powinno sie dac jej rady rekami przekrecic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj