Polecane posty

samtech84    101

Dzięki za pomoc, nie wiedziałem, że to ten zawór na górze. tata1 sprawdzę w wolnej chwili Twoim sposobem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniek_912    0

witam mam problem z ursusem 385 bardzo słabo mi podnosi a jak już podniesie to słychać jak by powietrze syczało i nie chce obracać pługa i trzeba mu trochę popuszczać niżej tą wajchę od podnoszenia Czym to może być spowodowane olej filtry wymienione niedawno nowa pompa ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W moim ciągniku  podnośnik , podobnie robił .Po naprawie podnosi elegancko .Sprawdziłeś stan oleju ,czy jest dość ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706
Zawór przeciazeniowy masz rozregulowany, albo za duża masa do podnoszenia i puszcza zawór . U mnie tak syczy w zetorze jak nie da rady ponieść na tyle ile się chce.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Mam problem z podnośnikiem w c-385. Polega on na tym ze bardzo często zacina mi się i nie chce opaść. Dzieje się to zazwyczaj po dłuższej jeździe (ok 5 km i więcej).  Jest to bardzo denerwujące. Powiedzcie mi co może być tego przyczyną? nie wiem od czego zacząć a chce mieć sprawny ciągnik na wiosnę.  Wiem że jest z tyłu śruba i trzeba ja odkręcić i ruszyć ten zawór żeby opadła maszyna ale nie zawsze jest to możliwe, np jak mam podczepiony siewnik to po podniesieniu jest on mocno na traktor pochylony i niema nawet bezpiecznego dojścia do tej śruby. Poza tym to nie może tak być ze za każdym razem jak jade na dalsze pole to się męczę. Prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

U mnie tak było jak był opiłki w oleju (moja opinia) po zmianie oleju filtra nic więcej się takiego nie pojawiło.A może masz za ciężki sprzęt i podczas jazdy dalekie trasy podskakuje i zacina zawór?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Olej jest świeży, filtry wyczyszczone. Faktycznie dzieje się to przy jeździe z cięższymi maszynami, siewnik pusty 900 kg, brona aktywna 1300 ale tez w talerzówce 650 kg. Zacinało się po jeździe co najmniej 2-3 km. Z pługiem uni 3 skiby takie cos nie występowało. Co z tym zrobić? Wymienić zawór? Który to zawór? Ten za siedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

(to jest tylko moje zdanie)zacina ten zawór pod siedzeniem co ma pokrętło do blokowania podnośnika tam jest zawór bezpieczeństwa odpowiedzialny za podnośnik (cylinder)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Witam,  mam problem z hydraulika w Ursusie 385. Mianowicie po odpaleniu traktora daję wajchę do góry żeby załączyć rozdzielacz do tura 3 sekcyjny. Tur podłączony jest pod jedno wyjście (szybkozłacze z tyłu traktora) Wszystko działa przez jakies 1-1,5 minuty i nagle przestaje tur działać. Nie działa wtedy również podnośnik.   Dzisiaj zwiozłem parę bel siana pod stajnie. Przy każdym balu musiałem wyłączyc traktor poczekać 10 sek, zapalić go i załadować bala  okrągłego.   Co może być przyczyną że nagle tur przestaje działać?  olej jest na max poziomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

tak, tak,   to nie było ruszane,  tura na tym traktorze mam 7 lat już, wszystko działało.   Tu bedzie problem z dopływem oleju do rozdzialacza tura (zewnętrznego).    To sie dzieje tak jak by nagle przestał olej dopływać do  tura. tylko gdzie ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

i czemu zaraz po właczeniu silnika wszystko działa?  przez niecałe 2 min i przestaje ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Poziom oleju max,,     rozdzielacz tura podłaczony jest do wyjscia hydrauliki z tyłu traktora do szybkozłącza.  Wiec daje dzwignie do góry i  tur wtedy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

A jak sie zapowietrza to co robic ??    Jak by był filtr zapchany to by  wolno podnosil albo albo wogole.  A po odpaleniu traktora wszystko działa normalną szybkością.  po 2min  przestaje.     A nie czasem bedzie rozdzielacz do wymiany ? albo zawór rozdzielacza  tego w plecaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Pompa odkąd mam traktor nie była wymieniana,  z 5 lat gdzieś około.   I pompa całkiem nieźle podnosi nawet na wolnych obrotach. Wcale nie wygląda na słabą,  Najcięższe maszyny podnosi przy obrotach silnika 900-1000 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To że podnosi to nic, po prostu łapię powietrze i zapowietrza się. Mialem to samo, po wymianie pompy spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj