Polecane posty

dzarjan8111    265

W ursusie 902 podnosi szybko tylko ok 10cm, potem powoli bardzo. Pompa jest ok. Mysle zeproblem tkwi w mechanizmie dzwigienek sterowania ktor domyka przeplyw. Czy ktos sie spotkal z takim problemem? Jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a może jest zbyt mały poziom oleju i zobacz jak odkręcisz przewód od pompy i odpal na chwile czy olej pryśnie.

Ja zapytam o wspomaganie bo mam problem ciężko się kręci tylko chwilami lekko tak jakby coś się przycinało olej i filtr wymieniony. Momentami jak się zatnie to dwoma rękami nie można ukręcić i po chwili puszcza i jak zaczyna kręcić w drugą stronę to znów się zatnie czy to może być wina serwa czy tego zaworku co jest w zbiorniczku dodam, że jest to 902 z 84r. Pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3850    0

mam jedno pytanko . na temat pobierania oleju przez pompe z podnosnika . Skad pompa pobiera olej w ursusie 385 z skrzyni czy z tylniego mostu ????????????????

Edytowano przez ursus3850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3850    0

u mnie jak podniose to takie ciśnienie w przewodach jest że tego zaworu w kabinie nie można pokręcić,do tego na podniesionym podnośniku nie działa hydraulika zewnętrzna(kiper),a jak opuszcze wszystko jest ok.Czy jest gdzieś jakiś zawór który można wymienić czy czeka mnie regeneracja? dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z ppodnośnikiem w ursusie 902. Przyjechałem z pola, opuscilem plug i już nie chcial podniesc, pompa dziala , kiper też .Pomocy, z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba063    0

Witam. Mam znowu problem z podnosnikiem w Ursusie C385. Mianowicie cos go rabneło i pewnego dnia kiedy chciałem podpiąć pług i jecać na pole po prostu odmówił posłuszeństwa ;/ Odkręciłem wąż który idzie z pompy do dekla i jakoś słabo leci, prycha i kicha z węza jakby dmuchał powietrzem. W filtrach przed pompa z boku korpusu jest niski stan oleju. Po zdjęciu tej obudowy tychże filtrów olej leci dosć wolno, wiadro 10l naleciało w jakies 15min. Prosze o podpowiedzi. Od razu uprzedzam że stan oleju w skrzyni jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7    0

to moze byc nieszczelny uklad sprawdz uszczelki filtra i uwazaj przy dokrecaniu albo przewody ,kiedys mialem malo oleju i sie zapowietrzyl podnosil sie tylko bez ciezaru a pompe kiedys robiles!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Witam. Mam znowu problem z podnosnikiem w Ursusie C385. Mianowicie cos go rabneło i pewnego dnia kiedy chciałem podpiąć pług i jecać na pole po prostu odmówił posłuszeństwa ;/ Odkręciłem wąż który idzie z pompy do dekla i jakoś słabo leci, prycha i kicha z węza jakby dmuchał powietrzem. W filtrach przed pompa z boku korpusu jest niski stan oleju. Po zdjęciu tej obudowy tychże filtrów olej leci dosć wolno, wiadro 10l naleciało w jakies 15min. Prosze o podpowiedzi. Od razu uprzedzam że stan oleju w skrzyni jest.

 

 

Może pompa ciągnie powietrze na króćcu ssącym? Ale jest to mało prawdopodobne, skoro pompa tak niemrawo olej podaje. Wyjmij ją i sprawdź frezy na napędzie pompy, bo wygląda to z opisu tak, jakby się "skończyły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Jak ma dwa to stary typ trza rozpakietować wkłady szczota drucianka ropa i do przodu , jak ma jeden wtykany od dółu do góry z ukosa to może wymienic wkład są dostępne .

Może ssać powietrze na tulejce łączącej skrzynię pośrednią z pompą zwłaszcza jak się pompa poluzuje , trzeba pompę wyjąc zobaczyc jak oringi na tej tulejce etc.

Ten kanał ssący idzie aż do obudowy mostu sprawdzić moze przypchany co się rzadko zdaża ale wszystko możliwe dziś w erze silikonu ten silikon wiadomo gdzie sie znajduje na wkładach filtrów oleju :)

Ktoś tu tez pisał , wszystkie 3 pompy są napędzane z tulei WOM jak się krzyżak na sprzęgle opierdzieli czy "frezy" się posypią też cuda bedą robić .

Tak jak pisze STEFANO freziki na napędzie , cała ta przystaweczka z tym sprzągiełkiem kłowym wszystko trza sprawdzić nawet może być głupota koło zębate na tej przystawce pompy nie jest napędzane bezposrednio z tulei WOM tylko jest taki mały trybik łożyskowany na złożeniach igiełkowych mogło to się rozpierdzielić niedawno widziałem w 912 ten trybik się wyrobił złożenie rozleciało ośka wytarła aż obudowę skrzyni pośredniej wytarło na szczęście dalo się to zaspawać widać nie jest to jakis badziewny żeliw tylko może staliwo :0

Edytowano przez wpsowa692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Witam wszystkich jestem szczesliwym posiadaczem 385 2wd stary typ mam problem z podnosnikiem ze nie chce skubany podnosic do konca dzwignia z tylu siedzenia zawsze byla w podlodze i wszystko dzialalo jak chyba powinno a od zeszlego roku szaleje jak chce ciagnik ma tura od kilku lat jak podnosze ramiona z ta dzwignia w podlodze to podnosi tylko do polowy jak ja dam na maksa do gury to podniesie wyzej a zeby podniesc na maksa to jeszcze musze wlaczyc kipowanie do dolu co jest grane czy to rozdzielacz a moze jakies sprezynki tam mogly peknac i przezto glupieje pozatym wszystko oki nie opada przez cala noc z 4obrotowa ( ja tez bym tak chcial jak on cala noc ) z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy07    0

Witam mam tki problem z moim ursusem po przesunięci dzwigni od podnoszenia maxymalnie do góry to podnośnik nie zatrzymuje sie tylko cały czas podnosi i słychać jak na wolnych obrotzch zaczyna sie dusić. Czy istnieje jakaś regulacja

wysokości maxymalnego podnoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Jak na moje to trzeba ściągać podnośnik i napewno jakaś dźwigienka sie wygieła albo rolka odleciała bo spaw puścił lub coś w tym stylu. Ja miałem podobny przypadek w 912. Tylko jest problem bo ten podnośnik waży ponad 120 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy07    0
Napisano (edytowany)

Jak na moje to trzeba ściągać podnośnik i napewno jakaś dźwigienka sie wygieła albo rolka odleciała bo spaw puścił lub coś w tym stylu. Ja miałem podobny przypadek w 912. Tylko jest problem bo ten podnośnik waży ponad 120 kg.

a wiesz może jest ta śrubka z tyłu podnosnika pod rurka od gniazda spływu oleju, bo tam jest coś do regulacji tylko nie wiem od czego?

Edytowano przez nowy07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torra    0

a wiesz może jest ta śrubka z tyłu podnosnika pod rurka od gniazda spływu oleju, bo tam jest cś do regulacji tylko nie wiem od czeg?

wykręcarz tą śrubę i w środku masz regulacje wysokości podnoszenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy07    0

wykręcarz tą śrubę i w środku masz regulacje wysokości podnoszenia ;)

a żeby podnosił niżej to sie ja wkręca czy wykręca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofer    0

jak ją wykrencisz to ci podniesie wyżj, po wkrenceniu powinnien podnieś niżej, jeśli to nic nie pomoże to musisz sciągnąć podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Moze ktos jeszcze to czyta ratunku ludziska bo zaraz rozwale swoja babcie pogryze albo spale dzis mi puscily nerwy 385 stary typ robilem wzmacniacz regenerowalem rozdzielacz podnosnika no i kilka lozysk w paczce z biegami a teraz problem jest taki ze jak pracowalem podnosnikiem w ladowaczu tur 4 dni i nawet nie wylanczalem kipowania skrzynia sie zagrzala ale nic sie nie dzialo jak zabralem sie za orke no to zaczely sie problemy olej w skrzyni rozgrzal sie do takiej temperatury ze rozpuscily sie oringi w pompie i co hektar musze je zmieniac oczywiscie czekajac zeby ostygnol olej co by lapek nie poparzyc plug 4 obrotowa lekmana obrot podpiery od tura dla wygody ratujcie bo 8045 pokazal kolano w bloku a 330 to nie mam zamiaru orac bo nawet nie wiem czy bym zlokalizowal plug na podworku do tego skrzeta a wiem ze jest tylko nie bardzo wiem gdzie ;-) no oczywiscie zmienilem oringi i ladowacz pracuje bez problemu a podnosnik podnosi tylko na wysokich obrotach i zapomnial ze plug to najlepiej pracuje w ziemi bo w powietrzu to nie spelnia swojej roli czyli nie chce opuscic ratojcie bo dzis normalnie sie nachlam z tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję.

 

Padła hydraulika całkowicie. Olej jest, przy włączaniu pompy słychać zgrzyt, więc napęd jest. Na tym kolanku zarz za pompą nie ma ciśnienia. 2 dni wcześniej było to samo, pomogło dolanie oleju i wyczyszczenie filtrów.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

A ja po wielkich bulach i dwuch pompach doszedlem chyba ;-) nastepny rozdzielacz po regeneracji sie rozlecial ten znowu dawal 260 bar teraz kupilem nowy i narazie jest dobrze caly dzien w agregacie i dalej dziala az jestem w szoku

 

 

 

 

kolego sprawdz pompe na dekielku z tylu lubia sobie walnac oringi jesli pompa bedzie dobrze to moze sie frez wypierdzielil od napendu pompy

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie jakie powinno byc cisnienie na hydraulice w 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj