Polecane posty

domi0323    0

Witam,

Jeśli możecie to doradzcie Panowie.

Mój traktor to Zetor 8011.

Podnośnik normalnie mi podnosił przełaczylem pompe na właczonym silniku aby skorzystac z walka WOM. Nic mi nie zgrzytło a teraz niemam ani WOM ani podnośnika. Wiecie Panowie co moglo się stać? Proszę o jakiś pomysł. Dodam za kiper przyczep itp działa normalnie.

 

Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23
Napisano (edytowany)

Pompa podnośnika nie ma nic wspólnego z WOM, @Domi0323 napisz jeszcze raz dokładnie co się stało, tylko po polsku.

Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi0323    0

Przełożylem ta wajche po prawej strony obok siedzenia, mam tam zmienianie z podnosnika na WOM i odwrotnie , niewiem czy wszystkie tak maja ;O, raz działa WOM a raz podnosnik zaleznie od ustawienia tej wajchy - o to mi chodzilo.

 

Może sie myle, jestem w tym mocno zielony. Koleś od ktorego kupilem traktor mi mowil że tą wajche trzeba przełaczyć jak sie chce uzywać WOM, (taka mała po prawej stronie obok siedzenia) no i przełozyłem ją i nie mam teraz ani podnośnika ani WOM , jak przełozylem ja spowrotem też nic nie działa. Niewiem jak wam to inaczej wytlumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ta wajcha jest wyłącznie do wom maksymalnie ją do przodu i wachą przy kierownicy od lewej strony do siebie i wałek ma się obracać, do podnośnika jest inna pompa. jak Ci działa wywrot, to podnośnik też powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A ta wajcha to jest do włączania mechanicznego wałka a później włączasz go wajchą, nie? Dobrze myśle?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi0323    0

Tak dobrze myślisz, potem sie go włacza wajcha koło kierownicy. Gdzies czytalem tez na agrofoto, ze walek w c-385 (zetor 8011) jest hydrauliczny z tej mikropompki chociaz nie jestem pewiem niechce sie wymadrzać, moze ta mikropompka poszła i przezto nie dziala WOM i podnośnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A no to dzięki ze rozwiałeś moje wątpliwości :D

Teraz ja rozwieję twoje :)

Tak w 85 też jest wałek od mikropompki Wom ci może nie działać przez to i wzmacniacz momentu też a także przedni napęd.. Podnośnik jest osobno podłączony, pod inną pompę.

 

A olej masz? Filtry czyste? Musisz zmierzyć ciśnienie mikropompy jakie daje.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi0323    0

To podnośnik jest od tej pompy co jest wyjście na zewnatrz do kipra itp? Niby olej jest ale na wszelki jeszcze doleje i sprawdze te filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

filtry wymień olej sprawdź, o podnośnika i wywrotu to jedna i ta sama pompa z lewej strony ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Po lewej stronie pod kabiną w okienku jest pompa i filtr w starczych na rurkach, a w nowszych jest przykręcony na przystawce pod skosem.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi0323    0

Ok panowie zobacze to jutro i dam znać mam nadzieje ze pomoże. A ta wajcha po prawej stronie obok siedzenia co ja wlaczalem zeby właczyc WOM, to ona jest tylko od właczania WOM czy ma cos wspolnego z podnośnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ona jest tylko od WOM , z podnośnikiem nic nie ma wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

jak będziesz włączać WOM tą dźwignią po prawej stronie siedzenia to staraj się na możliwie jak najniższych obrotach silnika (nawet go możesz gasić i cały czas podczas gaszenia załączaj WOM tą dźwignią i powinna zaskoczyć) i żeby wajcha przy kierownicy była wyłączona max do kierownicy, nigdy nie może być w pozycji włączonej. Poza tym to ta dźwignia (obok siedzenia) służy do mechanicznego przeniesienia napędu na WOM ze skrzyni a ta wajcha przy kierownicy to tylko zaciska tarczki w WOM-ie i dopiero wtedy się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi0323    0

Witam, filtry oleju hydr wymienione , olej dolany na max niestety nic nie pomaga , nadal nie ma podnosnika i przekaznika. Moze to jednak tak mikropompka? wiecie moze jak sprawdzic jej ciśnienie czy jakos inaczej sprawdzic czy wogole działa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Do sprawdzenia ciśnienia mikropompki potrzebujesz manometr do 14 atm i podnosisz podłogę.i odkręcasz czujnik i wkręcasz manometr i patrzysz ile ciśnienia jest.Powinno być ok 10 atm to będzie dobrze.Mikropompa nie ma nic wspólnego z popma podnośnika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam

A ja mam jeszcze inny problem . Po przeczytaniu wszystkich postów nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Otóż: Mam C-385 zakupionego niedawno. Jak ciągnik stoi na górce przodem w dół to podnośnik działa lux. Jak stane na równym przestaje a jak przód wyżej niż tył ciągnika tez zero reakcji. Oczywiśćie poziom oleju sprawdziłem i jest. Sprawdziłem filtr i tu zaskoczenie- nie ma wkładu. Ale najdziwniejsze jest to że jak odkręciłem rurkę z pompy na filtr to nic tam nie cieknie.

Jaka może być przyczyna? od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju napewno jest ok. Myślę, że może być raczej problem z zasysaniem oleju przez pompe w danym ułożeniu traktoru. Może jest tam jakis smok czy cos co mogło się ukrychnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie rozwiazała troche bo spuściłem olej zmierzyłem ilosc i sie okazało ze było 30 litrów oleju a powinno byc podobno 46 litów wiec uzupełniłem ale teraz jest zapowietrzony. Czym odpowietrzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Poluzować rurkę od pompy i jak zacznie tłoczyć olej dokręcić, pozostałe elementy już same się odpowietrzą.

 

Ja osobiście nigdy układu hydraulicznego nie odpowietrzałem (pomijając hamulce i pompę paliwową).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta rurka jest? Wiem moze smieszne pytanie ale mam go od niedawna i nie wiem.

Probowałem odpowietrzyc na rurce która wchodzi na filtr pod kabiną z lewej strony ale tu zaskoczenie- tam nic nie cieknie.

Jakies koncepcje?

Edytowano przez gentdelbarca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evenement51    0

Wie może ktoś jak się ustawia ten miernik impulsów tą śrubą co jest pod ciągnikiem, żeby się do niej dostać trzeba taki duży korek odkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj