Polecane posty

bPawel    0

Problem rozwiązany. Okazło się ze jeden silownik wspomagajacy przepuszczal olej na powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszWlkp    0

Witam,

czy ktoś z kolegów miał może kiedyś taki przypadek przy zetor 8145 (lub bliźniaczy ursus) podnośnik działa normalnie ale hydraulika zewnętrzna w ogóle nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Witam, mam problem z podnośnikiem w Ursusie 902, cały czas drga, pulsuje gdy się uniesie. Wymieniłem rozdzielacz, zawory 2 na górze, pierścienie na tłoku. Pompa jest ok. Może ktoś wie co to może być ???

Edytowano przez Piotr1216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Ale jakoś chyba można temu zaradzić, przez to jak ma coś ciężkiego na podnośniku to całym ciągnikiem drga, nie idzie wytrzymać.

A do czego służy ta pompa wspomagająca może to ona...

Edytowano przez Piotr1216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

troche z innego tematu lecz nie będze zakładał nowego, a mianowicie mam tura i tur jest podłączony pod tylne wyjścia hydrauliczne, podnośnika wcale nie używam i mam pytanie jeżeli rozdzielacz od tura podłączył bym bezpośrednio pod pompę to czy tur bedzie szybciej działał, a powrót od rozdzielacz od tura pod zasilanie rozdzielcza tego co jest orginalny w ciągniku ursus 902 ? Trochę zagmatwane ale myślę, że zrozumiecie o co chodzi.

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Na dobrą sprawę tak powinien być podłączony. Jak wolno chodzi to załóż pompę 26,5 lub 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

witam, mam problem z podnosnikiem(c 385). Gdy podczepie maszyne to podnosi bez problemu, ale gdy rusze ciagnikiem i opuszcze to juz jej nie podniesie.

czy ktos mial taki przypadek? ciagnik mam od tygodnia wiec nie jestem zbyt obeznazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taką podstawową rzecz jak poziom oleju sprawdzałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko czy jest w normie i jak tam czystość filtrów.

Układ hydrauliczny nie ma nic wspólnego z układem jezdnym w tych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

no wiem dlatego mnie to dziwi.

jutro posprawdzam. ciagnik dlugo stal nieuzywany u poprzedniego wlaciciela wiec moze filry do wymiany.

dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Witam. Znów mam problem z podnośnikiem w ursusie 902, gdy postoi z uniesionym narzędziem przez noc to opada, wymienione zostało: rozdzielacz, zawór bezpieczeństwa, uszczelki na tłoku, pompka wspomagająca. Co jeszcze trzeba zrobić żeby nie opadał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

to został tłok i cylinder muszą mieć rysy albo nadmierne zużycie i wywaliło uszczelniacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego przez noc ?? nie żartuj jak wytrzyma godzinę to dobrze. Ten typ po prostu tak ma. Cylinder masz nie wymieniony i tłok. Podstaw pieniek to nie opadnie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtor    0

Panowie mam podobny problem z ursusem 934 de luxe. Rozłożony agregat uprawowo siewny o masie ok. 1,3 t dźwignie na jakieś 10 cm i koniec (teraz w zimie był sprawdzany przy większych mrozach bo dopiero go zakupiłem:), olej w skrzyni nie był rozgrzany). Nic dalej nie podźwignie, nawet przy gazowaniu. Nie sprawdzałem oleju w skrzyni, może jest go za mało. Siłownik wspomagający nie cieknie, pompa wspomagająca włączona. Czy może być to wina pompy czy też jeszcze filtra bo go nie sprawdzałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koniecznie sprawdź poziom oleju w skrzyni.

Nie rozumiem jak można pracować lub cokolwiek robić ciągnikiem nie sprawdzając poziomu olejów i płynów

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie sprawdził i na forum pyta co może być. Ręce opadają...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtor    0

Stan oleju prawidłowy. Jesienią był uzupełniany dlatego wydawało się oczywiste że w tym zakresie powinno być wszystko oki chociaż nie sprawdziłewm wówczas celem upewnienia :mellow: . Sprawdze jeszcze ten filtr i dobrze rozgrzeje olej w skrzyni może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

U mnie przy minusowej temp tez nie podnosi, dopiero jak sie olej rozgrzeje wraca do normy. Oleju jest dosc, a filtry nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak stan oleju masz w normie to sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionej regulacji siłowej, ewentualnie rusz dźwignią regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtor    0

Dzięki serdeczne już działa. Ruszyłem parę razy dźwignią tak jak pisał KRISTOFORn i rozgrzałem dobrze olej jak pisał kojot629 i wygląda że wszytko jest już oki. Dziękuję za instrukcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj