Polecane posty

Mateusz2    11

Unas tez cienko z podnoszeniem i tez opada ale bedziem tą pompke wymieniać pytalismy sie o cene i 520 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

Pomocy!!! cos sie stało w moim ursusie c-385 . cały czas podnisnik dobrze działał a teraz cos sie stało i podniesc podniesie ale nie chce opuszczac !!!! prosze o szybka pomoc bo tu czas rozsiewac nawozy a to ciagnik nie sprawny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

jeśli podniósł a nie chce opuścić to pewnie zawór w roździelaczu ci się zablokował miałem kiedyś podobną sytuacje jak jeszcze orałem ursusem też podniósł i nie opuszczał ale wystarczyło odkręcić śrubę tuż pod pokrywą podnośnika w obudowie mostu ona jest tak lekko z prawej strony. I w tą dziurę wsadzić śrubokręt ustawiając go na zawór w rożdzielaczu i stuknąć go młotkiem, powinien puścić . A z ty że opada kolego Mateuszu to nie pompa tylko roździelacz bo pompa tylko podnosi a to czy opada czy nie to tylko roździelacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

Juz sie wszystko wyjasniło!!!! to zawór który jest za siedzeniem w podłodze był za bardzo wkrecony i dlatego nie chciał opuszczac :( (a tak na marginesie jak jest wkrecony na maksa to nie opuszcza to wiec skad widziec ile go wkrecic zeby z jednej strony opuszczał a z drugiej zeby sie w czasie pracy nie wykrecił i nie ciekł z niego olej ????)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

to się nie wykręca całkowicie więc kręć do momentu aż napotkasz opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

A mam jeszcze jedno pytanie obok dzwigni do podnoszenia tylnich ramion i kiprowania przyczepy jest jeszcze jedna wajcha która ma 4 zakresy. Do czego ona słuzy i co na kazdym zakresie jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0
Juz sie wszystko wyjasniło!!!! to zawór który jest za siedzeniem w podłodze był za bardzo wkrecony i dlatego nie chciał opuszczac <_< (a tak na marginesie jak jest wkrecony na maksa to nie opuszcza to wiec skad widziec ile go wkrecic zeby z jednej strony opuszczał a z drugiej zeby sie w czasie pracy nie wykrecił i nie ciekł z niego olej ????)

On nie powinien sie wykręcić po prostu jak wkrecisz do popru to zablokujesz powrót oleju a jak wykręcisz też do oporu to idzie na pełny przelot i to wszystko.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0
A mam jeszcze jedno pytanie obok dzwigni do podnoszenia tylnich ramion i kiprowania przyczepy jest jeszcze jedna wajcha która ma 4 zakresy. Do czego ona słuzy i co na kazdym zakresie jest ??

Jest to dzwignia wyboru systemu regulacji głębokości pracy narzędzi: cisnieniowa, pozycyjna, mieszana i siłowa


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0
Jest to dzwignia wyboru systemu regulacji głębokości pracy narzędzi: cisnieniowa, pozycyjna, mieszana i siłowa

 

 

możesz dokładniej wytłumaczyć te systemy. Bo u mnie jest tak że gdy będzie ta wajcha w pozycji że tak powiem dotyka podłogi to podnosnik podnosi lub gdy jest w pozycji pionowej to też . Czyli dwie skrajne pozycje to podnosi a dwie środkowe to podnośnik nic nie reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Ja podpinam się ze swoim problemem do tego tematu. Robiłem remont wzmacniacza momentu, wymieniłem również mikro-pompkę. Zjechałem ciągnik U-1012 i ku mojemu ździwieniu nie podnosi, ani nie kipruje. Sprawdzam pompę od tych spraw, kręci się, wyczyściłem filtr, poziom oleju jest, a nawet trochę więcej. Moje wrażenie jest takie, że pompa nie zaciąga oleju, dopiero jak ją zaleję od góry to daje ciśnienie. Zastanawia mnie czy olej do tej pompy idzie już pod jakimś ciśnieniem, czy bezwładnościowo ze skrzyni( u mnie bezwładnościowo) i pompa powinna go sama zassać. Dziwne, że do końca działało wszystko i dopiero po zrobieniu wzmacniacza przestało chodzić. Nie wiem czy szukać innych przyczyn czy po prostu wymienić pompę i to załatwi temat. Dodam, że zaleję olejem i działa, ale jak postoi i olej spłynie to znowu trzeba by ją zalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0
Ja podpinam się ze swoim problemem do tego tematu. Robiłem remont wzmacniacza momentu, wymieniłem również mikro-pompkę. Zjechałem ciągnik U-1012 i ku mojemu ździwieniu nie podnosi, ani nie kipruje. Sprawdzam pompę od tych spraw, kręci się, wyczyściłem filtr, poziom oleju jest, a nawet trochę więcej. Moje wrażenie jest takie, że pompa nie zaciąga oleju, dopiero jak ją zaleję od góry to daje ciśnienie. Zastanawia mnie czy olej do tej pompy idzie już pod jakimś ciśnieniem, czy bezwładnościowo ze skrzyni( u mnie bezwładnościowo) i pompa powinna go sama zassać. Dziwne, że do końca działało wszystko i dopiero po zrobieniu wzmacniacza przestało chodzić. Nie wiem czy szukać innych przyczyn czy po prostu wymienić pompę i to załatwi temat. Dodam, że zaleję olejem i działa, ale jak postoi i olej spłynie to znowu trzeba by ją zalać.

 

a wymieniłeś filtr oleju, czy tylko czysciłeś filtr ssący??? musisz jeszcze wymienić ten drugi (PP 8,4)

Olej do pompy idzie bezwładnosciowo.

Czasami zdarza sie że zetnie frez na wałku pompy hydraulicznej. Ja miałem tak samo też po zrobieniu wzmacniacza momentu.

Przyczyn może być wiele.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Nowa pompa załatwiła sprawę, stara już nie chciała zasysać, tylko dziwne, że do końca działała i po remoncie wzmacniacza przestała działać. Gdy w filtrze wymontowałem ten zawór na dole to wtedy również działało na starej tylko olej nie jest w takiej sytuacji filtrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciu    1
Jest to dzwignia wyboru systemu regulacji głębokości pracy narzędzi: cisnieniowa, pozycyjna, mieszana i siłowa

 

A czym się różni ciśnieniowa od siłowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0
A czym się różni ciśniwniowa od siłowej?

w ciągnikach C-385 i pochodnych regulacja siłowa jest sterowana z cięgieł dolnych a nie jak w większosci ciągników z ucha łacznika centralnego (rzymki) więc regulacja cisnieniowa jest sterowana cisnieniem oleju w układzie a siłowa od oporu stawianego przez urządzenie podpięte do TUZ-a


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciu    1

@krzych2007 dzięki za wyjaśnienie.

Mam jeszcze jedno pytanie: na której pozycji jest cisnieniowa, pozycyjna, mieszana i siłowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdg312    2

Witam

Posiadam od niedawna ursusa 904, jest to wersja eksportowa, ma przedni napęd, wiec podobny do 914, 385A.

Mam taki problem ze wogóle ciągnik nie chce podnosić ani opuszczać cięgieł. próbuje z właczanym wałkiem i ruszam dzwigniami z prawej strony kierowcy ( rozumiem ze jedna jest do podnosnika a druga do np. kiprowania). Wiec mam takie pytanka:Czy do podnoszenia musi być właczany wałek?? i czy jest jakiś wyłacznik pompy np. na zewnatrz?Moze jest to jakos odlaczone, bo wogole nie reaguje na ruchy dzwigniami,

Proszę o szybką odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

W 914 jest wyłącznik pompy pod kabiną, po lewej stronie traktorka ;) To jest taka małą gałeczka i przesuwa sie ją do przodu lub do tyłu, tak więc tam musisz szukać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdg312    2

A czy musi być włączony WOM?? i Co myslicie?? ze pompa jest odłączona czy padł podnośnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Wom nie musi być włączony ;) A jak ruszysz gałką od hydrauliki zewnętrznej to stwarza sie jakieś ciśnienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Włącz pompę z lewej strony pod kabiną (dźwignia do przodu) bo jest wyłączona. WOM nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj