piotrek6211

obciążniki do zetora 6211

Polecane posty

piotrek6211    12

czy wystarczy 4 po 30 kg na jedno koło jeśli ciągnik zetor 6211 będzie pracował z turem tylko jeszcze nie wiem jakim ale takim do 800 kg udźwigu

Edytowano przez piotrek6211

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Spokojnie wystarczą. Ja mam Zetora 7745 i ładowacz Trima 1300 kg udźwigu i nie mam żadnego balastu. 4 lata chodzi i nic się nie dzieje. Tylko proszę nie pisać, że przedni most mi pęknie lub coś w tym stylu.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a dlaczego przedni most miałby ci pęknąć, jeżeli normalna belka przednia wytrzymuje w traktorze bez napędu to przedni bardziej no chyba że masz śrubyn popuszczone, co do obciążników to zalerzy co będziesz

podnosił ile kg, wujek do 5245 zrobił sobie skrzynie na tył i wlał beton zrobił szkielet i zakłada go na tuz a na szkielecie jest ten beton, waży cos koło 500 kg, traktora nie podnosi, trakcyjnie jest dobrze. Nie wiem ile talerz waży ale wiecej niż 30kg to chyba nie wiec bedzie 240kg jak dasz po 4 na koło. facet u nas ma zarąbisty obciążnik, zrobił go z termita, tego starego co zakładało ię tak że wchodził w ciągnik, jest zalany wodą, mówi też ze można by piaskiem było by ciężej ale problem z usuwaniem, zdemontowane lance i śmiga tek już pare lat 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

to co trzeba rocznie ok 600 bel w tym obornik rocznie gdzieś ok 80 rozrzutników. Wiecie morze ile kosztuje tur z zawad do zetora 6211 w pełnym wyposażeniu na joystick. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D :D :D :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Z obciążnikami będzie miał lepszą przyczepność do podłoża a tym samym lepszy uciąg i dłuższą żywotność opon.Obciążniki ważą po 30 kg -talerz a podstawa 15 kg ,wystarczą 3+1 razem będziesz miał 105 kg na koło.Widziałem ciekawy balast na TUZ - był zrobiony z małego bojlera po wodzie zalany betonem ,oś przez środek i już.Zawsze to jakieś 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

a o balaście na tył też będę musiał pomyśleć bo u mnie to błotko trochę przy gnojowni jest a i tak wyrwać z pryzmy to trochę ciężko bo zbity jest.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

czy wystarczy 4 po 30 kg na jedno koło jeśli ciągnik zetor 6211 będzie pracował z turem tylko jeszcze nie wiem jakim ale takim do 800 kg udźwigu

 

 

Wystarczy, ale jakbyś jakąś skrzynkę - obciążnik na TUZie zawiesił to by źle nie było- poprawiła by się trakcja, i lepiej by się cofało z pryzmy obornika.. :)

Co do ładowacza.. to ile masz pieniędzy?Nowy czy używany? Do wyboru, do koloru... Ja bym zaproponował coś takiego.. :

 

http://allegro.pl/tur-do-zetora-7745-7245-6245-5340-6340-5245-i1481307064.html

http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-do-zetora-ursusa-mtz-mf-i1460061632.html

http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-do-zetora-ursusa-mtz-mf-i1459240244.html

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

już zamówiłem tura z hydrometalu AT5plus koszt ok 18600. nie wiem czy to dobry wybór czytałem na forum dużo rzeczy jedni mówiła ze dobry drudzy że nie ale nic niema idealnego. dzięki za wszystkie odpowiedzi :) :)


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Znajomy do 7211 założył Trac-Lifta (model 120 chyba) i ma na kołach obciążniki i jeszcze z tyłu skrzynkę a w skrzynce zaczep i przyczepy z sianokiszonką ciąga.

Wszystko będziesz wiedział jak już założysz. Czy trzeba dodatkowe obciążniki czy nie

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie potrzebne będą bo jak coś ciężkiego włożysz to tył będzie sie slizgał inaczej jakbyś miał przodek to zawsze sie popchnie niem, co do tura nie wiem ale podobno dobre są traclift cene się nie orientuje ale są solidnie wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Znajomy do 7211 założył Trac-Lifta (model 120 chyba) i ma na kołach obciążniki i jeszcze z tyłu skrzynkę a w skrzynce zaczep i przyczepy z sianokiszonką ciąga.

Wszystko będziesz wiedział jak już założysz. Czy trzeba dodatkowe obciążniki czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Napisz jaki ten tur ma udżwik .Mój ma zawór bezpieczeństwa, podnosi tyle ile mu ustawili.A Podnosi od 900 do 1200 kg,zależy od położenia.przez 4 lata jeżdziłem bez obciążników i też szło ,ale uwierz z obciążnikami inny świat.Ciągnik z turem służy do każdych prac ,polowych także.Ja swoim robię wszystko. orkę , gruberem ,prasą ,transport przyczep z pola no i oczywiście załadunek. Jak nie będzie miał obciążników będzie miał poślizg,tu się całkowicie zgadzam z kolegami ,jak wyżej piszą.Chcesz zyskać musisz stracić .ja moje kupowałem przez 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

tur ma 800kg udźwigu a co do obciążników to kupować będę na 100% ponieważ jest to główny ciągnik w gospodarstwie i robię im prawie szystko min. orka 3x30, belowanie, transport, kultywator 3m, brona 5 średnia, mam już jedne na oku ale nie wiem czy będą pasowały bo są od 7540 facet mówił że morze będą pasowały a jak nie to kupuje nowe.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widziałem raz jak miał załorzone od 7540 do 7341 ale czy coś przerabiali to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

dziś tato był i mówił że dziury na piaście nie pasują ;[ ;[ ;[ to teraz pozostało kupić nowe.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od proximy muszą pasować bo ona odziedziczyłą obciazniki od serii 7341 a ten jeszcze za starszych na internecie widziałem raz po 100zł za talerz, ale jak nie masz kasy a masz smykałke to proponuję wyspawać sobie okrągły szkielet z drutu zrobić formę i zalać betonem, tak samo zakręcić i ok, widziałem takie rozwiązanie w mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Koledz, znacie może jakąs dobrą firme produkującą obciążniki? potrzebował bym komplet "walizek" do zetorka 5340...z góry dzieki za podpowiedz.

Edytowano przez Filipo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szukaj na allegro. ja kupiłem niedawno kpl za 1000zł


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj