bartosz3k

Farmtrack 675dt czy Ursus 5524

Polecane posty

krakt    0

ursus jednak przewyższa farmtraca

-silnik (nie wiele jednak więcej ma Nm - 307,

- masa ciągnika jest o tonę większa co poprawi stabilność pracy z ładowaczem i lepsza praca z pługiem, agregatem -

- kabina jest o wiele lepiej wygląda niż w farmtracu,

- zwrotność - porównywalna

- wydajność pompy w ursusie 60 l a w farmtrac 30 l do pracy z ładowaczem to istotny parametr

- skrzynia w ursusie 12/4 a farmtrac lepiej 12/12 ale zamówił bym 8/8 w ursusie (jeśli miałby pracować z ładowaczem)

- w ursusie w opcji zamówił bym szersze opony, w farmtracu nie można

a cena ursus na allegro już od 102 tys brutt myślę że do przyjęcia

ps. w zasadzie farmtrac ma lepszą tylko skrzynię, a pozostałych parametrach przewyższa ursus gdybym miał kupić to ursusa jeśli do ładowacza to 8/8 skrzynia jeśli nie to 12/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Najpierw sie zorientuj zanim cos głupiego napiszesz

-Skad wiesz jakie FT ma dane silnika skoro teraz jest nowy nilnik ale jeszcze na stronie o nim nie pisze ?

- FT jest przeznaczony do prac pomocniczych więc nie wiem co wszyscy tej masy się uczepili

- Co z tego że lepiej kabina wygląda ? o gustach się nie dyskutuje

- wydajność pompy jest wystarczająca pracowałem z ładowaczem FT i wiem co mówie

- Widzisz i tu twoja wiedza się kończy bo do FT można zamówić 2 rodzaje opon -niskoprofilowe i takie jak ma @adamo24 http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/253266-farmtrac-675-dt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakt    0

- z folderu na stronie farmtrac wynika ze silnik ma 296n Nm i jest inny niż w ursusie wbrew temu co pisze (slabszy)

- o szerszych oponach to myślałem 480/80/r34

- wydajność pompy jak w c 330, jeśli się komuś dobrze pracuje rzecz gustu ja bym wolał pracować z dwukrotnie większą,

a jeśli ma myć to ciągnik pomocniczy to po co 75 km do mniejszych maszyn rolniczych wystarczy 3724

 

ps. czytam że ktoś 1,5 roku temu stał przed wyborem ursus czy farmtrac, tylko ze 1,5 to 5524 nie było to co tu porównywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

I znów piszesz brednie Farmtrac wprowadził nowe silniki o mocy 75km EURO IIIA ! Ale jeszcze o tym na stronie nie pisze !

Wydajność pompy jak w c-330 ? Widać twoja wiedza jest ogromna c-330 ma wydajność pompy 19l/min a FT 33l/min

Po co dla ciągnika pomocniczego 75km ? a prase to czym pociągniesz ? kosiarke ? 3724 ? prędzej zdechnie jak belownice pąciągnie ten 3724

 

Jak masz takie brednie wypisywać to lepiej nic nie pisz bo piszesz głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakt    0

Ft wprowadził nowe silnik, to czemu nie ma go w sprzedaży i na stronie, na allegro rownież nie a pisze co można wybrać na dzień dzisiejszy. temat dotyczy ciągnika głównego na 15 ha więc po co pisać o pomocniczym, po co pomocniczy ciagnik na 15 ha o 75 km. Podstawowy czyli ursus 5524 jak ktoś chce pomocniczy to 3724 do kosiarki. owijarki, idt wystarczy, a temu FT to bliżej z pompą do trzycieski niż wydajności pompy z lepszych ciągnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A co taki FT niby nie wystarczy na 15 ha ?

Co z tego że nie pisze na stronie i na allegro nie ma ? skoro są w sprzedazy już z nowymi silnikami ?

 

Zapytam się pracowałeś FT z ładowaczem że twierdzisz że jest za mała pompa ? jesli nie to nie mamy o czym gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

FT starczy spokojnie na 15 ha

może FT ma małą wydajność pompy ale za to ma lepszą skrzynie, a w ursusie w skrzyni z rewersem 8 biegów ? "to już bliżej do c-330 niż do lepszych ciągników " jak dobierzesz dogodną prędkość ? już nawet c-360 ma więcej biegów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Gdybym miał jak to z miłą chęcią bym zwazył Farmtrac'a

 

Czy ta pompa nie jest wystarczająca do tura ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

ps. czytam że ktoś 1,5 roku temu stał przed wyborem ursus czy farmtrac, tylko ze 1,5 to 5524 nie było to co tu porównywać

Tak ale napisałem, że jakimś ursusem nie o tym, o którym teraz mowa. Wówczas były inny model ursusa o podobnej mocy chyba 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Po pierwsze co się tak uczepiliście tej skrzyni w 5524, Zetor Proxima ma mniej biegów i ludzie nie narzekają, po drugie wydajność pompy w FT jest mniejsza i nikt temu nie zaprzeczy, i to że jest wystarczająca to nie jest argument. Po trzecie większa masa zawsze się przyda, i to nie tylko przy pługu ale też przy np. ładowaczu czołowym. Po czwarte w Ursusie jest możliwość założenia podnośnika o udźwigu 3850 co też się może przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Mozna wzmocnić można lepszą skrzynie ale myślisz że za darmo ? Po dodaniu tych wszystkich rzeczy wyjdzie John deere 5m lub Case JX dla których Ursus wykonaniem do pięt nie dorasta

 

To ze jest wystarczająca pompa to nie jest argument ? a filmik na to to że jest wystarczająca to nie jest argument ?

 

Pracowałeś kiedyś FT że twierdzisz że jest za mała pompa ? jeśli nie to nie mamy o czym gadać. Pewnie połowa nawet nie siedziała w FT

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

@ursus355 po pierwsze o ile dobrze pamiętam zetor ma 12/12 a ursus 8/8, po drugie czy pompa hydrauliczna odgrywa tak ważną rolę ? po trzecie ciągnik zawsze można dociążyć ale zmniejszyć masę nie zawszę, po czwarte po co podnośnik o takim udzwigu w takim ciągniku ? agregat uprawowo-siewny o wadze 2 ton będziesz nim ciągał i niebo oglądał ? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ursusc385 co ty tu wyjeżdżasz z tym JD? :blink: Wiem że większość użytkowników by tego nie kupili bo nie ma sensu takiej kasy ładować w Chińskie ciągniki, pewnie ktoś powie że co z tego przecież narzucają jakieś normy fabryce. Powiem tak z tymi normami to jest tak że niby są a niby nie, doskonale przekonali się użytkownicy peugeotów.

I powiedź mi coś się tego Ursusa tak uczepił? Bronisz tego Farmtraca jak by to był najlepszy ciągnik na świecie, przyjmij w końcu do wiadomości że tak nie jest.

Piszesz że nadaje się jako ciągnik pomocniczy, tylko kto kupuje ciągnik pomocniczy za takie pieniądze. Nowe ciągniki pomocnicze to raczej kupują większe gospodarstwa a one mogą sobie pozwolić na kupno John Deera czy New Hollanda.

Więc te ciągniki wybierają raczej gospodarstwa gdzie będzie on robił od ładowacza do orki itp. a raczej Ursus lepiej spisze się w pracach polowych a w turze też raczej może pracować więc jest to raczej praktyczniejszy ciągnik.

Nie wiem co ty takiego widzisz w tym Farmtracku ale ja nigdy bym go nie kupił jak za parę tysięcy więcej mogę mieć Ursusa który jest o niebo lepszy, jedynie FT ma lepszą skrzynię i na tym kończą się jego zalety :blink: .

Twoich innych postów i komentarzy pod zdjęciem Ursusa 5524 nie będę komentował bo tak jak mówi mój nauczyciel od Wychowania Fizycznego są po prostu żałosne...

@lamboEVO100 Zetor w standardzie ma skrzynię 10/2 a Ursus 12/4 z czego w opcji 8/8. Jednak na Wiosnę Ursus ma wprowadzić skrzynie 12/12 i 24/24 i raczej wtedy skończy się era tego najlepszego Zetorka.

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A co ty tak się FT doczepiłeś ? Piszą głupoty na temat FT to czemu mam go nie bronić ? a ty jak widzisz ze piszą brednie na temat Ursusa to go nie bronisz ?

Myślisz ze nadaje się tylko na pomocniczy ? użytkownik @tomek826 ma FT 80 4WD i robi u niego jako główny ciągnik, również pracuje z pługiem 4 skibowym, 2 użytkownik @drzewis98 i o ile pamiętam to robi na ok 40ha i co niby nie nadaje sie na główny ? Po za tym mój kolega parę dni temu kupił FT 675 DT z turem i ma robić też jako główny roboty dla niego to praca z ładowaczem, prasa orka itp. ciekawe dlaczego nie wybrał Ursusa ?

 

Widzisz ty byś nie kupił FT a ja nigdy bym nie kupił ursusa bo mogę dołożyć parę tyś. i mieć JD 5m case, new hollanda, same i wiele innych lepszy ciągników...

 

Już widzę jak wprowadzą te nowe skrzynie, znając życie to cena pójdzie 30% do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Newholland15 :lol:

 

Z czym do ludzi w XXI wieku kupowac ciągnik do ładowacza bez rewersu(przynajmniej mechanicznego)Ludzie opamiętajcie się :lol: :P

i jeszcze płacic za niego ponad 100tys :huh:

Lepiej może belarusa za 60tys. jak tego Ursusa też rewersu niema ale chociaż cena adekwatna do tego co o3mujemy ;)

 

W Ursusie ta maska to super do ładowacza się nadaje :P :lol:

 

Co do skrzyni to modele FT od 82KM mają już 24/24 a Ursus dalej tą samą biedę klepie :P

Zetor w Proxime Power też ma 24/24 z 3stopniowym PowerShiftem na każdym biegu więc Ursus mu strasznie niepodskoczy bo zapewne Cena nowych modeli będzie powalająca :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakt    0

zetor ze wzmacniamczem momentu to juz nie taki tani ciagnik, a spalanie to raczej deklasuje wszystkie modele, a ciągniki z grupy CNH nowoczesne rozwiązania to mają w seriach których cena rozpoczyna się od 150 tys, a ten tani badziew typu seria td i jx (najczęściej spotykane) to tez bym nie kupił, ciągniki delikatne a skrzynie to już najbardziej, silnik o poj. 3200 i 80 Km tylko górne zakresy obrotów i jaka będzie trwałość?? Koledze w 2 letnim z turem siadła przednia os. w modelach (60- 70 km jest nie wzmacniana, co ciekawe ursus ma juz oś II kategori przy 50 KM. Także jak już będzie 12/12 ursusie to ciągnik będzie najlepszym wyborem, chyba ze z ceną odlecą za wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Już niedługo będzie 6834 z skrzynia 24/24 rewers i 8034 z skrzynia 40/40 rewers :D więc teraz wygląda na to ze Ursus przegoni innych producentów tym bardziej że ceny zapowiadają się delikatnie mówiąc zadowalające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Tak jest napisane na stronie producenta i tak mówią przedstawiciele firmy na targach no i 8034 już był pokazywany

 

Produkcja ma się rozpocząć w kwietniu, właściwie to 8024 już przecież od stycznia produkują więc powinno się udać dotrzymać terminu

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

Farmtrack 675dt

-lepsza skrzynia

 

Ursus 5524

-cięższy

-ładniejszy

 

Tyle się wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To ze Ursus jest cięższy to istotne ale też trzeba na to spojrzeć z innej strony

Bo ta różnica w masie musi z czegoś wynikać i może chodzi o to ze np koła zębate w Ursusie mają większy moduł czy ścianki odlewów są grubsze Zmierzam do tego że jak Ursus jest cięższy to może to znaczyć ze jest solidniej wykonany Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Lamborghini r2, deutz fahr agroplus, same dorrado też są lekkie ;)

Najlepiej jakby zważyć 5524 i 675DT na jednej wadze bo z tymi masami to różnie piszą, ale nikt nie ma takiej możliwości :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj