bartosz3k

Farmtrack 675dt czy Ursus 5524

Polecane posty

bartosz3k    0

Wybrany ciągnik ma być jako główny na 15ha gospodarstwie. Do pomocy będzie C-330. W przyszłości planuję również założeni ładowacza czołowego. Proszę o wasze opinie najlepiej właścicieli w/w modeli. Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwasq    5

Moim zdaniem bierz ursusa kumpel ma takiego i jest zadowolony i pracuje na 25 hakach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jak każdy wie Ursus ma badziewną skrzynie i nie piszcie że nie bo tak jest, za skrzynie z rewersem trzeba dopłacać w FT jest w standardzie, a reszta podobna i FT jest tanszy od tego Ursusa

 

Włascicieli Ursusa 5524 to tu chyba nie znajdziesz a FT jest dużo i sobie chwalą

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

ursus już nie jest taki solidny jak kiedyś, ktoś pisał że na placu u dealera na przejażdżce się popsuł dla mnie z tych dwóch to oczywiście FT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak z tych dwóch to zdecydowanie FT, jak pisali koledzy Ursus nie jest już tak dopracowany, a FT chce zdobyć klienta, to trochę dopracuje, Ursus był super ciągnikiem, ale w latach 80 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

części z tego co wiem są dostępne i podobno tanie przecież są składane w Mrągowie

@zetorek był super ciągnikiem bo innego nie było :P

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Do farmtraca czesci dostaniesz, dzwonisz do fabryki i masz

Ceny częsci to jak do każdego nowego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@lamboEVO100-był jeszcze Zetor, ale mniej popularny, teraz starsze Zetory zastępują wiele Ursusów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też jestem zdania, że Farmtrac. Nie myśl, że z częściami do Ursusa będzie lepiej-kumpel mi opowiadal jak w sąsiedniej wiosce w 5714 poszedl jakiś zaworek przy pompie hydraulicznej, nie mogli znależć po okolicy, pojechali do dealera obok Kielc(duży sklep) i też nie był bo jakiś ,,nietypowy''. W wyniku czego ciągnik stał jakoś okolo miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

no u mnie też pracuje zetor i w porównaniu do c-360 to dużo lepiej nim pracuje pracuje nim, w mojej okolicy też stare ursusy są zastępowane trochę młodszymi zetorami :D

 

Wracając do tematu FT są chwalone za spalanie i zwrotność co w ładowaczu jest pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Piochu chyba netto u jakiegos drogiego dilera. 117 brutto kosztuje nowy Ursus 5524.

Z drugiej strony na 15ha nowy ciągnik :huh: za gruba kase ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Farmtrac 675DT- 103 800,00 PLN brutto w podstawie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ta cena ursusa to chyba netto skoro 3724 kosztuje 105 tyś

Cena FT według cennika to 113 tyś - są upusty

Kolega teraz kupuje FT 675 DT z kompletnym turem to daje chyba 130tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Z czym ty do ludu...

Belarus ? to jest ostatni ciągnik jaki bym kupił.

Wchodzi się po drabinie, biegi to już totalna porażka, głośno w kabinie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ja ok 1,5 roku temu stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na Farmtraca 675DT. Jest u mnie głównym ciągnikiem na ok 20 ha i bardzo sobie dobrze radzi w tej roli. Również zastanawiałem nad jakimś ursusem ale skrzynia w farmtracu jest o wiele lepsza, wygląd też bardziej podobał mi się kabina była o wiele wygodniejsza, wyżej siedzi się i lepsza widoczność i cena korzystniejsza oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Ursusc385 Ja tą cene sprawdzilem u dealera w okolicy, więc on ma tak tani nawet nie wiedzialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

podzielam poprzednią wypowiedz, najtańszy belarus i nie do zarżnięcia wiem bo mam i ceny części najtańsze a co do ursusa to mam też 4514 13 lat i powiem że silnik , skrzynia ok a hydraulika do d*py i ceny części wcale nie takie tanie np uszczelniacz przedniej zwolnicy na wejściu od krzyżaka 7 lat temu płaciłem 100zl kiedy tej samej wielkości zwykły kosztował 5zl ale ten miał deczko inny wymiar , zeszłego roku urwał się wentylator i rozwalił chłodnice - zamówiłem nową , czekałem tydzień bo części do tych ursusów na zamówienie - nie od ręki i okazało się że orginalna nie pasuje bo w moim jes inne mocowanie od 3 tłokowego a chłodnica o 3 ferga też nie może być bo jest mniejsza . Tak więc trzeba było szukać zakładu co naprawił starą bo na nową nie było szans- takiej nie robią , z takimi chłodnicami wyszła krutka seria . obecnie nawala podnośnik - pompa z rozdzielaczem jedna całość nie występuje oddzielnie coś dwa tysiące kosztuje a do belarusa pompa to tylko 150zl . jeśli chcesz tani ciągnik to tylko belarus ,zobacz na allegro ile kosztują części do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj