andrzej2257

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2257    142

Witam! chciałbym się dowiedzieć ile MTG mają wasze fendty i czy miały jakiekolwiek usterki?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;) .

 

Oto mój:412 vario 2009r. 1000mtg narazie bez usterek B) .

 

Wasza kolej.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

ale chcesz lacznie zliczajac z fendtami strszych typow i te taki ktore mja po 30 lat i wiecej??

jesli tak to moj 611ls z 81r ma albo 14,5tys motogodzina albo i wiecej jak narazie u mnie od 5 lat bez ustrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Fendt 611 LS z 1980roku ma 8500mth od 8 lat u mnie, jeśli chodzi o usterki to jak na razie pompa wody była zmieniana koszt ok 250zł :) , zakleszczony mechanizm różnicowy (wina śrubki blokującej - odkręciła się i za mocno wcisnąłem dźwignię) i czeka mnie wymiana uszczelniacza na zwolnicy (powoli zaczyna sączyć się olej) poza tym ciągnik nie do zajechania.

Fendt 312LSA z 1991roku ma 13000mth od 3 lat u mnie, usterki to cięknący rozdzielacz oleju (wymiana oringów na nowe) oraz wymieniona pompa olejowa od hydrauliki włączającej wszystkie mechanizmy (WOM itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

fendt 412 vario 2005r -4600 motogodzin bez usterki

fendt 309Ci 2005r- 4700 motogodzin wymieniane sprzęgło (chodzi pod turem)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

926 7700 mth sprzęgiełko łączące silnik ustawiania skrzyni Vario, uszczelnienie Turbo(wina operatora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Widziałem egzemplarz serii 800 w ubiegłym roku miał 44 tysiące motogodzin. Pękła tuleja w silniku poza tym śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mirro. Ile miał mtg ten Fendt? :blink: To na jakim areale on pracował. Słyszałem do tej pory o przebiegach rzędu 20 tyś, ale 40 to nigdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Chłopaki mają kilkaset ha i z tego co mówili mechanicy na tej maszynie w sezonie wymieniało się dwu operatorów. Taki wynik widziałem na wyświetlaczu w kabinie bo również na słowo nie chcialem wierzyć. Chyba licznika nikt nie podganiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

44 tys. godzin to jest 5 lat jazdy non-stop. Nie uwierzę ze ma tyle godzin przejechane. Musi byc jakis problem z wyswietlaczem. Ciagnik z takim przebiegiem byl by zupelnie nierentowny. W tym czasie trzeba by generalnie wyremontowac co najmiej 2-3 razy silnik, i z 4-6 razy sprzegla polbiegow....o innych dolegliwosciach wiekowych juz nie wspomne.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pamiętam że bodajże w RPT był artykuł o Zetorze 7211 który miał nastukane ponad 30 tys mth (oczywiście na jednym silniku :D )-chciałbym nadmienić że w Zetorze mth nie równa się godzinie zegarowej-ba czasami 1mth

= ponad dwie (i więcej też) godziny zegarowe-to ile miałby nastukane w "skali Fendta" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W farmerze jest artykuł o niezniszczalnej serii 6010 JD. I opisany 6210 z łądowaczem ma 23tyś mth bez poważniejszych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

W farmerze jest artykuł o niezniszczalnej serii 6010 JD. I opisany 6210 z łądowaczem ma 23tyś mth bez poważniejszych awarii.

 

 

 

Mozesz podać numer farmera w jakim jest to opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

W RPT kilka lat temu był tez artykuł o same dorado 70 w 10 lat 24 tys godzin w tym czasie 10 operatorow byl poobdrapywany ale w tym czasie wysiadl jeden pompowtrysk i mechanizm roznicowy bo ostatni operator smigal po asfalcie z właczona blokada hehe

Moim skromnym zdaniem dowodzi to tylko jednego w kazdej marce sa ponadprzecietnie trwale egzemplarze ale rownie dobrze mozna trafic na kompletnego zbuka ktory nawet pola nie zobaczy i sie rozkraczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

moim zdanie zalezy to od tego "jak kto dba tak ma" wymieniasz filtry, oleje itd. zgodznie z danymi producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ot po prostu opisuję co widziałem. A tak swoją drogą to może coś być w tym co mówi KOSTI. Mam takie dziwne wrażenie że w naszej 312 motogodziny na liczniku lecą szybciej niż w MF. Ale może to w MF lecą wolniej? A teraz pytanie z zakresu wiedzy dziwnej i ulotnej. Czy nie macie wrażenia że od kiedy sprzęt jeżdżący stanie się waszą własnością te przebiegi drastycznie wzrastają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fendt 310 lsa 90r 11000mtg mam go 6 lat i zrobilem 4tys. awarie złamany kluczyk w stacyjce koszt 500zł :lol:

hehe jak na razie super, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magcx64    0

fendt 611lsa 88r 10800 mth mam 8lat robiona pompa wody a silnik moge powiedziec zegareczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Mogę powiedzieć że mój Fendt 312 Vario ma na dzień dzisiejszy 103h i jak narazie usterek brak.Wiele jeszcze o nim nie mogę powiedzieć gdyż mam go dopiero 1,5 miesiąca.

Edytowano przez F1traktors

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to napisz za rok jak się spisywał bo 100h to jednak chyba za mało aby cokolwiek napisać ( no chyba żeby w ciągu tych 100h nagminnie się psuł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32
;) Fendt Favorit 716 VARIO od nowencji u mnie czyli od 28.IV.2002r . Ma 160KM max 175KM na pompowtryskach, lata 53,5km/h przy 1640 obr/ min. Do dziś nastukane 7450h. ;)

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

fendt 412 vario 2010r 580h zero awarii, 2 usterki w ramach gwarancji, podswietlenie tablicy, jedna zaroweczka 2,5zl i blaszka pod silnikiem byla peknieta


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj