Zaloguj się, aby obserwować  
keram7719

Usprawnienia prasy Z224

Polecane posty

yacenty    3871

popraw linki tak zeby były do strony w galerii a nie do konkretnego zdjecia - dzieki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam dyszel przestawiany hydraulicznie siłownikiem dwustronnego działania, oraz prowadnicę tylną do kostek (prosto na przyczepę, ale jest to jednak "usprawnienie" kupione w składnicy :) )

zdjęcie (trochę słabo widać przeróbkę, ale postaram się dać nowe foty :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ta prowadnica do kostek to chetnie bym sie temu przyjrzal dokladnie bo ostatnio lekko brakuje mi ludzi do roboty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryan    0

co do zmiany tego zaczepu to już naprawdę o tym myslalem ale brakowało mi czegoś żeby zacząć...to naprawdę dobre rozwiazanie :) a co do tej prowadnicy co odrazu "wali" na przyczepę to tak średnio u mnie zdaje egzamin przyczepa jest "zamorzona" bo trzeba przyznać ze persa średno szybko sie jeździ i jedna osoba jest potrzeba na przyczepie i trzeba przełączać...udogodnienie fabryczne u mnie nie naj bardziej trafne ale słyszałem ze ludzie to stosują :)

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ta prowadnica do kostek to chetnie bym sie temu przyjrzal dokladnie bo ostatnio lekko brakuje mi ludzi do roboty

taki (u nas sie mowi podajnik) to super sprawa lecz dobry tylko jest na dlugie pola, znajomy mial Z-224/2 z fabrycznym podajnikiem i wiekszosc prasowal bez a za nim ludzie zbierali

wiec weglog mnie to jest dobra rzecz na dlugie, rowne pola -pamietajmy tez ze dla kierowcy to jakies utrudnienie miec taka przyczepe za prasą :)

P.S ukladajacy tez ma co robic na przeyczepie najlepiej jest gdy dwoch uklada (jeden podaje np. na tyl przyczepy a drugi uklada)

i dodam jeszcze ze co jakis czas trzeba prasę zatrzymac i podwyzszyc podajnik (zmienia sie polozenie lancucha)

 

pozdr.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja prawie wszystko prasuje z podawaczem. nie zmieniam położenia łańcucha. Wole tak prasować niż potem ręko ładować pęczki na przyczepę. Ostatnio nawet jeden chciał żeby mu prasować z podawaczem ale odmówiłem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja też wszystko prasowałem z podajnikiem. pracy jest dużo mniej niż przy ładowaniu ręcznie. wysokości podajnika nie trzeba zmieniac jeśli się ustawi odpowiednią odległość przyczepy za praśą. a największy wpływ na wydajność tym sposobem mają umiejętności układającego i przemyślana jazda kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja też wszystko prasowałem z podajnikiem. pracy jest dużo mniej niż przy ładowaniu ręcznie. wysokości podajnika nie trzeba zmieniac jeśli się ustawi odpowiednią odległość przyczepy za praśą. a największy wpływ na wydajność tym sposobem mają umiejętności układającego i przemyślana jazda kierowcy.

tak jak piszesz -trzeba sie ,,zgrac"... :)

 

moze nie pasuje do tematu ale znajomy w prasie mial licznik kostek

prasowal uslugowo po skonczonej pracy mowi do faceta ,,mial pan 650 kostek"

facet sie na niego patrzy jak na wariata ,,o ku..a jak ty zdązyles je policzyc"

:):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
.........bo trzeba przyznać ze persa ....

 

skąd takie słowo u was się wzięło??

prasa rozumiem ale przeglądając allegro i otomoto widzę pełno takich byków/zniekształcen - szukam prasy. wpisuje w wyszukiwarce prasa i nie ma wszystkich wyników bo jakis artysta wpisał presa zamiast prasa, tak samo szukam na forum i wpisuję prasa i nie mam wszystkiego co mnie interesuje bo znowu ktoś wpisał presa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

No bo tak się mówi w niektórych regionach na prase presa, sam jak kupywałem kombajn od gościa z wielkopolski, to mówił presa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryan    0

No dokładnie te różnice w nazwach i rożne nazewnictwo to naleciałości regionu...

np.

-presa/prasa

-ciapek/30/papaj :)

 

pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
...P.S ukladajacy tez ma co robic na przeyczepie najlepiej jest gdy dwoch uklada (jeden podaje np. na tyl przyczepy a drugi uklada)...

 

Mój sąsiad tak prasuje, że na przyczepie musi być 3 ludzi i jeszcze nie mogą nadąrzyć układać kostki :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mój sąsiad tak prasuje, że na przyczepie musi być 3 ludzi i jeszcze nie mogą nadąrzyć układać kostki :) .

Bo 3 to za dużo na jedno przyczepe. Ja sam układam a jak ja jeżdze to rodzice układają.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
Bo 3 to za dużo na jedno przyczepe

dokładnie. 2 ludzi to max. 3 będzie tylko przeszkadzał. ja zawsze sam zdążyłem układać. i nie można stawiac do układania kogoś ,kto nie ma o tym zielonego pojęcia bo niedość ,że ułożona przyczepa w całości pola nie opóści to może sobie jeszcze krzywdę zrobić. a takie wypadki też widywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
No bo tak się mówi w niektórych regionach na prase presa, sam jak kupywałem kombajn od gościa z wielkopolski, to mówił presa.

tak tylko jak taki "ktoś" zeby nie powiedzieć debil daje ogloszenie to czlowiek nie wie co on sprzedaje.

ja od goscia który po polsku nie umie się wyslowic nic nie chce kupować bo to krętacz pewnie co nawet podstawówki nie skonczył - allegro.pl pelne takich ogłoszen.

 

No dokładnie te różnice w nazwach i rożne nazewnictwo to naleciałości regionu...

np.

-presa/prasa

 

moze i naleciałości ale pamiętajcie ze agrofoto jest raczej serwisem nie związanym z jakims regionem i pisanie presa zamiast prasa utrudnia zycie innym.

gdy ktoś napsze w jakims temacie presa a pozniej ktos zalozy identyczny wątek po 4 miesiącach to ja będę szukał slowa prasa a nie jakiesj naleciałości regionalnej.

proszę wiec pozostawić sobie słowo presa do rozmow z sasiadami a tutaj (forum) pisać bez naleciałości bo czasem nie wiadomo o co chodzi.

 

a co do prasowania z użyciem podajnika/drabinki czy jak to się zwie - na mniejszych polach zdaje to egzamin gdzie jest sporo nawracania??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na małych polach jest różnie. zależy jak są pokosy i jaki kierowca. Jak ktoś nie umie cofnąć takim zestawem to będzie mieć problemy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Co do prasy (u nas mówi się presa :-) ) to też mam w presie prowadnice do kostek ale nie oryginalną, tylko dorobioną - jej zaletą w stosunku do oryginalnej jest jej lekkoś - za bazę posłużyły sanki z forshita ale są nie do poznania totalna przeróbka, a zaczep do przyczepy to mam automat, czyli zapinając presę poprostu wystarczy, że ktoś trzyma dyszel przyczepy i ja cofam zestawem (oczywiście precyzyjnie) i "klik" i do roboty, a odpinanie, dźwignia w górę i przyczepa odpięta. (fotki postaram się w środę wrzucić na AF - niestety nie mam foto zestawu z przyczepą tylko będę robił w garażu - mam już pożniwach).

Aha w stosunku do oryginalnego zaczepu to ten automat jest bliżej prasy, tuż pod klapą więc cały zestaw jest zwrotniejszy w stosunku do oryginału (czasami nawet udaje mi się całym zestawem ładnie cofać - z reguły pod koniec żniw :-)) )

A obsługa to max 2 osoby na przyczepie - 3 to już sobie przeszkadzają - co do tego u którego 3 osoby nie mogą nadążyc to podejrzewm, że to sie dzieje w życie nisko skoszonym i baloty są mało ubite - ja mocno zgniatam baloty bo zależy mi na ograniczeniu objętości i szkoda przejazdów z przyczepami i nawet szybko jezdżac to 2 osoby starczają (zresztą czasami jak jest mniej słomy to próbowałem szybciej jeździć, ale to można ludzi z przyczepy potracić) - ja jeżdżę zetorem 7245 na drugim biegu i to jest już max prędkość jeśli chodzi o bezpieczeństo ludzi na przyczepie.

Prowadnicę do kostek używam nawet na bardzo małych kawałkach bo szkoda dźwigać baloty na przyczepę z ziemi - zreszta do tego trzeba więcej ludzi a z tym jest problem, do tego całkiem sprawnie mi idzie jazda z prezyczepą za prasą i nie ma problemu.

Jednym z większych problemów w moich okolicach dla tego zestawu to są bardzo nierówne pola (często bardzo nachylone) i już nie raz tak miałem, że presą sterowała przyczepa a nie ciągnik. Najlepiej widać to na łukach kiedy przyczepa ściąga presę i ona idzie innym torem niż by szła bez przyczepy (poprostu przyczepa jak już jest tak w połowie pełna to ściąga presę) - dlatego też jeżdżę ciągnikiem 4x4 bo łatwiej zapanować nad takim zestawem w pagórkowatym terenie.

 

Dziś dołożyłem zdjęcia zaczepu i prowadnic (w niedzielę zbieraliśmy siano wiec była okazja do fotek):

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28433

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28432

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28429

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28426

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28417


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

mozna ustawiasz sobie zasieg i wysokosc wyrzutu pojechac wolniej i na spiaco mozesz ukladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Bo ja wiem czy cierpi...

Albo masa jest chamowana w komorze, poprzez docisk, albo jest chamowana na podajniku (ja gdy używam podajnika to popuszczam śruby od docisku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj