Polecane posty

wojo123    4

Cześć mam pytanie mam zamiar robić płytę gnojowa i nie wiem jakie są wymogi żeby takom płytę postawić cz potrzebne jest jakieś pozwolenie i np: ile metrów od granicy , od domu i w ogólnie wszystkie wymogi proszę o odpowiedzi z góry dzięki za pomoc ??????????????????????????????.


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

pozwolenie jest na pewno potrzebne i za pewne 7 m od granicy...musi być też i zbiornik na gnojówkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

POzwolene plan wszelkie dokumenty do spożądzenia planu. decyzja o warunkach zabudowy mapy do celów opinniodawczych i do celów projektowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

proponuje dokument zwany ustawa prawo budowlane to unikniemy cudów że na płytę trzeba pozwolenia itp

Wszystko zależy od wielkości (czy zgłoszenie czy pozwolenie).

Poza tym temat był poruszany - szukajka nie gryzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Na sama plyte nie trzeba na pewno pozwolenia wystarczy zgloszenie. a zbiornik rowniez mozna zrobic bez pozwolenia ale tylko o pojemnosci do 25m sześciennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

http://www.lodr-bratoszewice.pl/rada/2004/Rada5_2004/mechanizacja.htm

http://www.lodr.pl/plyty-obornikowe/jak-zbudowac-plyte-gnojowa-zgodnie-z-przepisami

Poczytaj, a się dowiesz. Co do zbiorników,powyżej 25m3 na zezwolenie, do 25m3 jest na zgłoszenie, ale nie ma ograniczeń co do ilości tych 25m zbiorników :lol: .

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

Tez mnie to czeka w niedługim czasie i ciekawi mnie czy miał ktoś z Was kontrole z agencji odnośnie wybudowanych płyt i zbiorników czy sprawdzają to skrupulatnie czy tylko by atest na zbiornik był? I jeszcze takie pytanie czy agencja będzie się czepiać jeżeli obsada zwierząt wymagała by zbiornika np. 70 tys. a ja będę miał 25? Czy w takim przypadku mogę posiłkować się np.tym ,że przyjedzie beczka z oczyszczalni i wypompuje to częściej ? czy np. jakaś umowa z sąsiadem na odbiór gnojowicy.Pytam bo nie będę miał tyle miejsca pod zbiorniki na tyle bo ciasno na działce.

Edytowano przez mlody2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Mnie zastanawia jedna kwestia, a mianowicie czy płyta gnojowa jest bezwzględnie wymagana. W moim przypadku mam 30 krów, a weterynarz powiatowy nic nie mówi o ewentualnym wybudowaniu jej i wszystkie kontrole przechodzą mi bez żadnych problemów B) Powiedzcie mi jak to dokładnie jest? Słyszałem coś, że płyta gnojowa jest jedynie wymagana na obszarach ONW lub Natura 2000, ale nie wiem czy to jest prawda czy jakaś plotka. Obiło też mi się o uszy to, że jak ktoś korzysta z PROW-u to też jest zobowizany ją zrobić... Proszę napiszcie jakieś konkrety uzasadnione jakimiś rozporządzeniami...

pozdrawiam:)

Edytowano przez klaas111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Więc nie jest bezwzględnie wymagana ( poza obszarami narażonymi ), ale jest wymagane takie przechowywanie obornika w miejscu składowania, uniemożliwiające przesiąkanie wody gnojowej do gruntu :D . Teoretycznie ( praktycznie? ) może leżeć na folii - tylko co w takim przypadku w wodą gnojową? I co po wybraniu obornika wtedy nowa folia? Jakoś tego precyzyjnie doradcy rolni nie potrafią wytłumaczyć...


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam mały problem z sąsiadem. Trzyma on obornik u mnie i dzisiaj powiedziałem mu żeby go skasował bo mi przeszkadza. Nie mam dobrego dojazdu do mojego. On powiedział że zrobi go kolo mojego domu na jego działce. Z 200 metrów od stajni. Z tego co się dowiedziałem to może 30 metrów do mojego domu. Ale czy on nie będzie musiał postawić płyty gnojowej. Ma on z 15 świń jedną krowę i jakieś ciele. Co wy na to. Jak można mu ten pomysł wybić z głowy. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/331753-wiata/ na tym zdjęciu widać jego obornik. Kombajnem jak wyjeżdżam to zawsze po nim bo nie mogę się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja jak chciałem postawić murek od sąsiada do płyty gnojowej to nie mogłem ale jako pargan mogłem już go mieć hehe głupota inaczej coś nazwiesz i jest ok albo tak samo jak chciałem mieć ja do miedzy to nie mogłem ale jako częśćowe utwardzenie terenu może być ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebest2895    70

Jak się zastanowi to można dopatrzeć się jakiejś dziury w prawie. U nas tak jest że prawo nie jest doskonałe. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

wtam podłacze sie pod temat zeby na kope nie pisac nowego :P tez mam w planie zrobic płyte gnojowa przy starej oboze ktora troche poprawiłem tylko jest taki problem ze ona stoi przy drodze wzdłuz drogi dokładnie..... i tak samo bym musiał ta płyte zrobic czyli przy drodze <_< wyciag juz mam tylko az strach ruszac za tymi pozwoleniam itd bo pewnie ciezko bedze cos takiego wybudowac w tym miejscu? sasiadow blisko niemam. Wiec jak cos ktos wie na ten temat jak w takiej sytuacji to wyglada prosił bym o info??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

dzeki za link kolego B) i z tego co tak pirazy dzwi przeczytałem to nic niema napisane o drogach publicznych....? ale jeszcze to poczytam w całosci o co z tym chodzi dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz24    3

czy budując płyte obornikową ze swoich funduszy wymagane jest zgłaszenie budowy tej płyty ARIMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz800    0

witam nigdzie nie mogę po szukać jaki był by kosz zrobienia płyty gnojowej o wymiarach tak 10*10 m i to mi chodzi o koszt samego towaru bez robocizny projektów zezwoleń itp .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego trzeba usiąść i policzyć gotowców nie ma ,każdy rejon to inne ceny ,zależy z czego chcesz robić czy bloczki na ściany czy szalowane żelbety ,czy oszczędzisz na jakości betonu ,czy dasz zbrojenie pod wylewkę ,izolacja jaka i z czego,to wszystko ma wpływ na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz800    0

no tak to racja ale tak mniej więcej chociaż ile by to mogło kosztować najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj