Wojtek

u1614 problem z podnosnikiem

Polecane posty

benek79    16
dodatkowe siłowniki spowalniają czas podnoszenia, chyba że ma się wydajniejszą pompę.

pompe mam wzmacniana to znaczy wiekszych juz nie robia do ursusków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

ja tez mam niestety jeden siłownik, siłowniki wspowalniają opadanie a czy podnoszenie to bym nie powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

To załóż dwa siłowniki, najlepiej od wersji ZU i zobaczysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

nowy problem z podnosnikiem :angry:

wczoraj jak orałem i chciałem podniesc pług cos gruchotneło w podnosniku i przestał dzialac, same ciegla podnosi tylko na pełnym gazie a jak tylko popuszce z gazu odrazu opada i wogule jakos strasznie szybko opada, a jak sie podnsiesie i zakreci zawor to podnosnik nie opadnie,

co moglo sie stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
co to za wersia ZU????

wersja zu była wyposażona min. w mocniejszy podnośnik (chyba 7200kg udźwigu) i szersze ogumienie niż w zwykłej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
nowy problem z podnosnikiem :angry:

wczoraj jak orałem i chciałem podniesc pług cos gruchotneło w podnosniku i przestał dzialac, same ciegla podnosi tylko na pełnym gazie a jak tylko popuszce z gazu odrazu opada i wogule jakos strasznie szybko opada, a jak sie podnsiesie i zakreci zawor to podnosnik nie opadnie,

co moglo sie stac?

Pewnie rozdzielacz, skoro tłok nie popuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

jednak nie rozdzielacz tylko urwało sie takie ramie co wpycha tłok i ta czesc co pekła, ten bolec co tłok wpycha i tłok wypadł i wszytko wpadło do tylnego mostu, naszczescie sczesliwe powpadało w takie meijsca ze zebatka w tylnym moscie nie chwyciła,

zawieźlismy podnosnik do tucholi wymiana kosztowała 740zł ale umnie było pekniete to ramie to wyszło około 1200zł

i odrazu odradzam z korzystania z usług tego zakładu agromex bo dali mi podnosnik na wymianie gorszy niz miałem, podczas zakładania zauwarzylismy ze druby mocujace tą tuleje co w niej tłok chodzi były luźne i tak samo nie był dokrecony rozdzielacz ze podkładkami mozna bylo pokrecic

dzisaj pojechałem orac to katastrofa ledwo do domu z pługiem wruciłem bo wogule niechce podnosic a jak juz podniesie to zanic opasc niechce, i wrac z dzwignią od podnoszenia chodzi dzwignia od przestawiania na ( pozycyjne. mieszane siłowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Też słyszałem same dobre rzeczy o firmie z Gniezna (ale nie wiem jak się nazywa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
wojtek lepsza firma jest w Gnieznie wiem to z własnego doswiadczenia!!!!

A skąd wiesz?Odemnie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Nie powiem,że nie.Ja staram się naprawiać sam jeśli moge,umie i wiem,że nie sp....eCzasem jest tak,że niektórych remontów nie da się przeprowadzić domowym sposobem bez specjalistycznego sprzętu i przyrządów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3
Najlepsza firma we własnym garażu ;)

zebys wiedział ze najlebsza, my w wolnym czasie reontujemy ciagniki swoje i ludziom i zawsze zrobilismy dobrze i nikt nie narzekał, umnie nie mogłem dojsć bo był całkiem inny rozdzielacz niz powinien byc a jak zmieniałęm to zawsze na taki jaki byl i ciagle cos sie chrzaniło, raz dalismy do zakładu i to był najwiekrzy bład, dzisaj 3 raz przyweźlismy podnosik z gwarancji z tucholi i ciagle niby juz dobrze a w pracy cuda sie dzieją, przedchwila zamontowlaismy ale juz widze ze nie tak bo wybija za mocną dzwignie do góry od zmiany tych pozycji, jak jutro nie bedzie szło orac to juz bede prubował odzyskac mój stary podnosnik bo dzis jeszcze lezał nic nie naprawiany i niech kase oddadzą, pomijając juz koszt jeźdzenia po 250km w jedna strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

miałem podnośnik od 1204 w Gnieżnie i za bardzo chłopaki się nie postarali po pół roku zaczął przeciekać pod ramionami podczas orki nie trzyma zadanej głębokości i po zgaszeniu ciągnika opadają zawieszone maszyny. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

a podnosnik z wymiany z tucholi po dwuch gwarancjach w ciagu tygodnia podnosi tylko na pełnym gazie a jak sie gaz popusci to opada odrazu :angry: nie da sie nic robic tata dzis dzwonil to nawte niechcą przyjechac zobaczyc cos ie dzieje tylko zeby im przyweisc i co z tego ze przyworze sprawdzą i mówią ze jest ok podczepiam pług i jest ciagle tak samo, starego podnosnika niechcą oddac i kasy bo tak to teraz bym se swój naprawił i bym mogł cos robic,

a do tego co napsial @wojtus to sie zgodze, jak mis ie przekreciła panewka na głównym i wydrało blok to musialme zawieśc do zakładu zeby mi napawali mosiądzem ale remont silnika juz zrobilimsy sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
jednak nie rozdzielacz tylko urwało sie takie ramie co wpycha tłok i ta czesc co pekła, ten bolec co tłok wpycha i tłok wypadł i wszytko wpadło do tylnego mostu, naszczescie sczesliwe powpadało w takie meijsca ze zebatka w tylnym moscie nie chwyciła,

zawieźlismy podnosnik do tucholi wymiana kosztowała 740zł ale umnie było pekniete to ramie to wyszło około 1200zł

i odrazu odradzam z korzystania z usług tego zakładu agromex bo dali mi podnosnik na wymianie gorszy niz miałem, podczas zakładania zauwarzylismy ze druby mocujace tą tuleje co w niej tłok chodzi były luźne i tak samo nie był dokrecony rozdzielacz ze podkładkami mozna bylo pokrecic

dzisaj pojechałem orac to katastrofa ledwo do domu z pługiem wruciłem bo wogule niechce podnosic a jak juz podniesie to zanic opasc niechce, i wrac z dzwignią od podnoszenia chodzi dzwignia od przestawiania na ( pozycyjne. mieszane siłowe)

Jeśli chodzi o remonty w Tucholi to ja też uważam,że najlepsza jest firma-jak dobrze pamiętam Hydrotor.Co do Agromexu to mam mieszane uczucia.

Najlepiej będzie rozeznany w firmach Tucholskich @Turbina (przynajmniej tak mi się wydaje). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
miałem podnośnik od 1204 w Gnieżnie i za bardzo chłopaki się nie postarali po pół roku zaczął przeciekać pod ramionami podczas orki nie trzyma zadanej głębokości i po zgaszeniu ciągnika opadają zawieszone maszyny. :angry:

Sprubuj zadzwonić do nich,powiedz o co chodzi jeśli masz gwarancje na pół roku to może się dogadasz.Myśle że na tyle są uczciwi,żetelni i poprawią fuszerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Jeśli chodzi o remonty w Tucholi to ja też uważam,że najlepsza jest firma-jak dobrze pamiętam Hydrotor.Co do Agromexu to mam mieszane uczucia.

Najlepiej będzie rozeznany w firmach Tucholskich @Turbina (przynajmniej tak mi się wydaje). :P

tylko ze Hydrotor nie naprawia podnosników tylko pompy i rozdzielacze a Agromex naprawia tylko podnosniki a nie pompy a juz o rozdzielaczach nie wspomne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

W tych podnośnikach wszystko oprócz rozdzielacza można spokojnie naprawić we własnym zakresie. Jeżeli dodatkowo cieknie nam olej w okolicach ramion sama wymiana oringów i pierścienie filcowych nie zda się na wiele, trzeba także wymienić tuleje na wale podnośnika. Mam rozdzielacz naprawiany w firmie Hydrotor i narazie sprawuję się bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja tam dokładnie nie wiem co Hydrotor remontuje,podnośnik woziłem do Gniezna i jestem jak narazie zadowolony.

zts-masz racje całą reszte prucz rozdzielacza można naprawić samemu. :P

Co do podnośnika to był to od 360 i remontowali mój bo nie jestem zwolennikiem na wymiane a czeka mnie naprawa do 914 i aż boje się spytać ile będzie kosztował :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Ja tam dokładnie nie wiem co Hydrotor remontuje,podnośnik woziłem do Gniezna i jestem jak narazie zadowolony.

zts-masz racje całą reszte prucz rozdzielacza można naprawić samemu. :P

Co do podnośnika to był to od 360 i remontowali mój bo nie jestem zwolennikiem na wymiane a czeka mnie naprawa do 914 i aż boje się spytać ile będzie kosztował :angry:

juz ci mowie rozdzielacz po regeneracji 350złnowe tłoczysko300złpompa nowa wzmacniana420złzawór bezpieczenstwa 100złreszta to juz pare zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

A widzisz to by było ok. połowe taniej jakbym dał do remontu. :angry:Co do tej pompy to jakiej firmy bo w 360 mam nową,też wzmacnianą właśnie z Agromexu no i nie wiem czy nie lepsza byłaby z Hydrotoru a nie mam porównania w każdym bądż razie jest lepsza od tej starej. :P podnosi na wolnych obrotach jak gupi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
A widzisz to by było ok. połowe taniej jakbym dał do remontu. :angry:Co do tej pompy to jakiej firmy bo w 360 mam nową,też wzmacnianą właśnie z Agromexu no i nie wiem czy nie lepsza byłaby z Hydrotoru a nie mam porównania w każdym bądż razie jest lepsza od tej starej. :P podnosi na wolnych obrotach jak gupi. :P
Agromex nie robi pomp oni zakładaja lub sprzedaja ale nie swoje bo sie tym nie zajmuja!!!! ja kupiłem z Hydrotoru i jest oki. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj