Wojtek

u1614 problem z podnosnikiem

Polecane posty

Wojtek    3

od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc

co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

wg mnie przydalo by sie skontrolowac stan cylindra, tloku i pierscieni - teraz prywaciaze robia niezly bubel... jest tez (nie potrafie tego fachowo nazwac) zaworek do ktorego sa przykrecone weze od powrotu oleju z silownikow wspomagajacych podnosnik. jak odkrecisz te weze (jedna sruba) to weź dluga srubke m8 i wlóż ja do otworu a nastepnie stuknij delikatni mlotkiem.. w mojej 1614 i w 1604 takie rzeczy sie zdarzaja, tyle ze objawami jest to ze traktor nie podnosi lub nie opuszcza... ale sprawdz bo to nic nie kosztuje a moze pomoze - nie daje sobie glowy uciac ze pomoze, pozdrawiam


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

stan oleju to co chwila sprawdzam i jest ful, cylinder i pierscienie na tłoku nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
od pewnego czasu mam problem z podnosiniek, otóż co chwila mi opuszcza sie ( dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie)czasem nawet niemoge z agregatem zawrucic bo podniose zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrucić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani niechce sie opuscic ani wyzej podniesc

co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wsyztskie zawory, pompke wspomagającą ( obecnie jest zaslepiona bo mwóili ze ona moze to powodac i nic to nie dało)

mieliśmy kiedyś podobny problem z naszy 914. nie wiem jak to się fachowo nazywa ale powodem takiego stanu rzeczy była ułamana dzwigienka w mechanizmie sterującym która ma zadanie spószczać olej z cylindra podnośnika i ma jeszcze jakieś funkcje. ona sie znajduje w pobliżu wejścia przewodu spływowego oleju z hydrauliki zewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

a było tak ze nagle jakby olej znajdywał ujscie i podnosnik opadał, to gdzies w okolicy tego zaworu cosie zakreca zeby np podnosnik nie opadł??

bo mi nawet jak zakrece to jak stoi to nie opadnie, jak gdzie podskoczy czy cos to odrazu słychac, ze gdzies olej puscił i opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Tam za tym zaworem dławiącym jest zawór bezpieczeństwa cylindra, najlepiej wymień go i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Tam za tym zaworem dławiącym jest zawór bezpieczeństwa cylindra, najlepiej wymień go i będzie ok.

witam. jestem tutaj pierwszy raz ale stronka mi sie podoba! mam ten sam problem co Wojtek pompa nowa rozdzielacz nowy zawory nowe tłoczysko tez i nie moze podniesc 1,5 tony.podniesie i zaraz opusci,słychac jak olej gdzies przeleci. z mniejszymi ciezarami sobie radzi!!!!! pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

u mnie wszytskie zawory sa nowe, a jak miejszy cieżar jest to wystarczy ze maszyna podskoczy i tez slychac jak olej gdzies przepusci i na ziemi maszyna, i jest jesczcze cos dziwnego a otóż np pług waży tone a agregat z pelnym sienwikiem zboza około 1800kg i jak mi sie na jakim dołku gdzie nie było koszone bo wymokło pług zapcha nawet tyko na jednym korpusie troche to już nawet go nie ruszy do góry bo mu za ciezko a ziemi jest najwyzej tam 200kg jak sie zapcha a agregat podnosi no czasem mu odwali to nie podsniesie albo podniesie do konca i wszystko jeczy bo dalej chce jeszcze wyzej podnosic, teraz chyba dam plecak na wymiane i jak to nie pomoze to ciagnik sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ja w swojej 16 tce mam taki problem z bardzo wolno opadającymi ramionami podnośnika nawet jak jest uczepiny spory ciężar to opada dość wolno. Kręcenie tą śrubą pod siedzeniem nic nie daje zaglądałem do tego zaworu nie jest zapiaszczony ani zacięty śrut zamykający na swoim miejscu. Może ktoś miał taki przypadek jak się domyślam bez zdejmowania podnośnika się nie obejdzie ale warto by było wiedzieć czego się szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey12    0

wojtek po co tą 16-stke trzymac oddaj ją do chomeja i po sprawie ja na twoim miejscu już dawno bym sie pozbył tego szmelcu kup se np jd lub inny zachodni a tak cały rok siedzisz pod 16-stka i silikonem ją kleisz :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek po co tą 16-stke trzymac oddaj ją do chomeja i po sprawie ja na twoim miejscu już dawno bym sie pozbył tego szmelcu kup se np jd lub inny zachodni a tak cały rok siedzisz pod 16-stka i silikonem ją kleisz :):):)

 

Silikon to gówno ja mam 2 km do stagrolu warmia i po byle jaką uszczelkę sobie jade i biore :)


Deutz Fahr -Marka godna zaufania !!!!!!!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Panowie ja proponuje wymontowac podnośnik,zapakować w samochód i do porządnego warsztatu zajmującego sie profesjonalna naprawą.Ja tak zrobiłem jak mi się podnośnik knocił.DO dzi s chodzi bez zażutów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

ja tak wczoraj zrobiłem i sprawdzili.oki tylko ze dzis po godzinie jak poszedł w pole to znów to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Tzn.gdzie sprawdzili bo wiesz są fachowcy i "fachowcy"Ja znam takich dobrych w moich stronach to jest dokładnie w Gnieżnie,dają gwarancje i podnośnik nie ma prawa nie chodzić.Polecam. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Tzn.gdzie sprawdzili bo wiesz są fachowcy i "fachowcy"Ja znam takich dobrych w moich stronach to jest dokładnie w Gnieżnie,dają gwarancje i podnośnik nie ma prawa nie chodzić.Polecam. <_<

daj jakies namiary i jak długo robia?????? maja jakies czesci na wymiane w razie czgo??? do Gniezna mam tylko 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
daj jakies namiary i jak długo robia?????? maja jakies czesci na wymiane w razie czgo??? do Gniezna mam tylko 100km

To nad czym się zastanawiasz,100 kilasów. Ja mam 50.Ale do rzeczy.

Zawozisz i jeśli chcesz to możesz zostawić na wymiane a jeśli nie to jedziesz na miasto na piwo i w ciągu ok. dwóch godzin masz podnośnik zrobiony.

Mówisz obiawy,co mu dolega i oni sami proponują co robic.Zresztą są naprawde fachowcami.

Jeszcze o wszystko się wypytaj czemu i dlaczego ciągnik nie chodzi z tym podnośnikiem niby po remoncie.Weż jeszcze ze sobą pompe to ci sprawdzą cisnienie.

Adres:

Gniezno

ul.Pomowska12

tel.0-61/426-84-08

Najpierw zadzwoń i się umów.Pozdrawiam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
To nad czym się zastanawiasz,100 kilasów. Ja mam 50.Ale do rzeczy.

Zawozisz i jeśli chcesz to możesz zostawić na wymiane a jeśli nie to jedziesz na miasto na piwo i w ciągu ok. dwóch godzin masz podnośnik zrobiony.

Mówisz obiawy,co mu dolega i oni sami proponują co robic.Zresztą są naprawde fachowcami.

Jeszcze o wszystko się wypytaj czemu i dlaczego ciągnik nie chodzi z tym podnośnikiem niby po remoncie.Weż jeszcze ze sobą pompe to ci sprawdzą cisnienie.

Adres:

Gniezno

ul.Pomowska12

tel.0-61/426-84-08

Najpierw zadzwoń i się umów.Pozdrawiam <_<

dzieki kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

niemoglem dojsc bo miałem rozwalony rozdzielacz a wymieniłem ten zawur pod podłogą co sie go przy siedzeniu zakreca, a to wtedy rodzielacz sie chrzanił, to wyieniłem rozdzielacz i chyba w tym czasie po wymianie zaworu przed wymianą rozdzielacza wpadł paproch do tego zaworu i co chwila przepuszczał olej a nie podejzewałem zaworu bo owy byl a teraz go rozkreciłem przeczysciłęm i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

ja dzis wymieniłem kolejny rozdzielacz i jest ok. tylko wolno mi podnosi ale zaznaczam ze mam tylko jeden siłownik pomocniczy. czy to moze miec wpływ na szybkosc podnoszenia ciezkich maszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

dodatkowe siłowniki spowalniają czas podnoszenia, chyba że ma się wydajniejszą pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj