Skocz do zawartości
ptaszek181

Proszę o radę - studia

Polecane posty

Indiana    7

@jaro haha widać "mocny" klej miałeś :D to ci odwyk

I jak działająca na czarno firma mogła podpisać umowę z uczelnią o realizacji praktyk? hm ;)

Edytowano przez Indiana

jaro    163

Już tłumaczę-pracowałem jako podwykonawca w fimie całkiem legalnej-"Holz&Bau Profiteam" :D .

Khozak    2

Witam serdecznie,

Zamierzam podjąć studia podyplomowe na kierunku Podstawy ekonomiczne, technologiczne i hodowlane nowoczesnej produkcji mleka i wołowiny (link; http://www.ar.krakow.pl/edu/mleko.htm ). Czy może ktoś z użytkowników forum jest absolwentem tego kierunku ??. Jeśli tak proszę o opinię czy warto. Do pozostałych mam pytanie czy warto zaczynać , wiem sam po sobie praktyka najwięcej uczy ale widzę tutaj możliwość obcowania z specjalistami światowymi oraz osobami pracującymi w tej branży.

Ja jestem studentem IV roku zootechniki studiów dziennych w Krakowie. Nasz wydział szczerze polecam dla hodowców bydła (a także koni). Ważne jest z kim są zajęcia...bo są lepsi i gorsi dydaktycy. Zapewne UR Kraków ma bardzo mocną Katedrę Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa na czele z prof. Kowalskim ;) A w produkcji mleka najważniejsze jest żywienie. Od rozrodu i hodowli też są dobrzy.

Co do praktyk, to kto chce, to i zdobędzie praktykę podczas studiów. Uczelnia możliwości daje... U nas w Krakowie mamy zajęcia w jednej sali przechodzimy przez korytarz i wchodzimy do zwierząt... Mamy owce, świnie, konie, drób (kury i gęsi) i jedną krowę. Niestety nie ma krów...ale organizowane są często wyjazdy do pobliskich ferm hodowlanych. Z hodowli mamy 8 tyg praktyk w czasie studiów i spora część osób odrabia je w Ośrodkach Hodowli Zarodowej, a tam jest poziom. Ja osobiście byłem w Osięcinach i Dobrzyniewie...to są stada krów...

Jak ktoś chce, to może podczas studiów jeździć jako doradca w terenie i nabywać doświadczenia, tak jak ja to robię. Zacząłem od współpracy z jednym terenowym weterynarzem, później kupiłem poskrom i zacząłem robić racice. Dzisiaj dzwonią do mnie rolnicy zapraszając mnie abym im rozwiązywał problemy żywieniowe w stadzie i za to płacą. Również doradzałem w inwestycjach budowlanych...jak tanio postawić oborę. W tym roku zamierzam zalegalizować mój interes, ponieważ coraz więcej rolników chce faktury.

(podkreślę, że nie jestem dilerem żadnej firmy)

Polecam Kraków i zapraszam na studia. Siła rolnictwa jest w wiedzy. Pozdrawiam ;)

Edytowano przez Khozak

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez semos
      Mam taki mały problem, co kupić dziewczynie pod choinkę? Ma 24 lata.

A więc tak:
      -kolczyki i wisiorek odpadają, bo otrzymała je na mikołajki.
      -co do perfum to trochę głupio mi jest je kupić ponieważ ona pracuje w jednej z ogólnopolskich sieci drogerii wiec zna wszystkie perfumy oraz kremy i może zawsze porównać cenę tych perfum, a tego bym nie chciał aby wiedziała ile prezent kosztował.

Pluszaka już kupiłem do tego chce coś jeszcze w kasie max 80zł.
    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez valeTudo
       Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Kanuni5125
      A więc tak jak w temacie po prostu co lubicie jeść. Dla mnie najlepsze jedzenie to ziemniaki ze skwarkami i kwasem mmmm to jest najlepsze. A po jakiejś robocie lub nawet w trakcie dobrze jest coś przekąsić i wypić a tu najlepsza jest zasolona słonina z cebulą a jakby do tego na popitke trafiła by się jakaś ekologiczna to już wogóle jest super