Skocz do zawartości
Szudy

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne

Polecane posty

KULAWA_KOZA    88

Witam.

Kupiłem niedawno swój pierwszy ciągnik Ursus C-330M popracował trochę w polu i już widzę niski poziom oleju w silniku, w pompie chyba też mało, bo pług opada trochę po chwili, nie wiem gdzie jeszcze w tym ciągniku trzeba wlewać olej, najlepiej żeby to były oleje wielosezonowe, jak zabraknie to wleje do pełna.

Proszę o rady jaki olej i do czego trzeba wlewać, chciałbym kupić taki olej na Allegro, czy to musi być koniecznie oryginalny, czy najtańszy zamiennik wystarczy.

zależy w jakiej kondycji masz silnik.Jak silnik jest zdrowy to lej 15W/40 np.Falco

Ja leje albo Lotosa DIESEL albo Mobil1 bo takie oleje mam mozliwość załatwienia z pracy to takie leje :rolleyes: i jest OK.

Zapnij coś co bedzie miał ciapek ciężko i jedż w pole pojeżdzij z 30 min np.orka, kultywator i zobacz czy spod kurka wlewu oleju  nie idzie olej , jak jest sucho to silnik OK

Karol445    32

Ja pierd.... silnik skonstruowany 50 lat temu to na wszystkim pójdzie co by nie wlać, Jakikolwiek dzisiejszy  jest lepszy niż oleje 50 lat temu

pawel885    376

Pójdzie co ma nie iść, tylko np do remontu nakręci 2tys mth mniej niż na dobrym oleju, a kto odpala ciągnik co dzień to niech wleje superol do szklanki i wystawi zimą na mróz -25st C i spróbuje zaczerpnąć go strzykawką - zabite kanały olejowe mają podobną średnicę.... 

Wiadomość z agroFakt.pl

cyprian1219    364

Lej nawet najtańsze całosezonowe najniższej klasy i tak pojedzie, a może nawet i by dał rade przy lepszym wietrze na oleju roślinnym... :P

Karol445    32

2 tys do remontu??? A to ciekawe!! że na superolu 2 tys do remontu pochodzi To ciekawe że za komuny nic innego nie było i lali ten właśnie znienawidzony chyba przez ciebie superol i ciągniki latały po 7-8 tyś i nic im się nie  działo Przy czym mało kto w PGRach się przejmował zmianami olejów czy czymkolwiek innym

pawel885    376

Naucz się czytać , napisałem że na dobrym oleju wytrzyma przykładowo 2 tys mth dłużej do remontu głównego oczywiście lejąc go od nowości i wymieniając na czas... Nie mówię już o czystości silnika po superolu. Ja leje do wszystkiego dobre oleje a sprzęty z lat 80-tych - w kombajnie miałem swego czasu magnateca - walnął przewód olejowy, w ciągu chwili wywaliło cały olej z silnika, na pełnych obr i temperaturze pracy - zauważyłem że kontrolka się świeci i zgasiłem silnik, zmieniłem przewód, zalałem olej i chodzi już 4 sezony jak chodził, na superolu by panewki poszły się je.....ć 

bears    22

Nie wytrzyma bo silnik nie składa się tylko z wału i panewek...

Adi96    850

2 tys do remontu??? A to ciekawe!! że na superolu 2 tys do remontu pochodzi To ciekawe że za komuny nic innego nie było i lali ten właśnie znienawidzony chyba przez ciebie superol i ciągniki latały po 7-8 tyś i nic im się nie  działo Przy czym mało kto w PGRach się przejmował zmianami olejów czy czymkolwiek innym

A mieli wybór jak był tylko ten tu musieli lać  albo na oleju lub bez i tyle.Dziś  o wiele  poprawiła się jakość więc jest w czym wybierać

pawel885    376

U mnie ojciec kupił 3 letniego ursusa 4011 obrabiał usługowo praktycznie 70% wsi, orka, snopowiązałka, kopaczka itp, śmieszą mnie ludzie co szczycą się że mają nie ruszaną 60-tkę z 85r i to super traktor bo się nie psuje a odpalają ją tylko na siew i na żniwa.... Na strychu w papierach znalazłem chyba 3 kwity z wymiany całego silnika w POM-ie, za garażem na złomie tyle samo zdartych wałków wom, ja sam pamiętam 2 remonty... Takie pytanie - czemu w zachodnich silnikach wał zdziera się na gładko ( co myli strych mechaników że jest jak nowy więc nie ma co go ruszać) a w ursusie są rysy że paznokieć można złamać ? Wina jakości? A może właśnie oleju 

Adi96    850

Głównie oleju i użytkowania i złożenia jaki dasz  luz na panewce inni dają zbyt mało  2 setki lub 1 setka tylko i są efekty z stąd.Zależy ile taka 60-tka z 85 przerobiła bo jak 2 tyś czy 3 tyś to nie jest  gdzie 4011 zrobiła 5 razy więcej i do dziś chodzi,a 60-tka zrobic 6 tyś albo most leci już lub silnik

Witam

To mój pierwszy post.

Jak sprawdzić poziom oleju w regulatorze obrotów (C330 M) ? Jak odkręciłem na górze śrubkę kluczem chyba 19 pomalowaną na czerwono to tam nie ma żadnej miarki jak np obok w pompie paliwa na podobnej wysokości jest też czerwona śrubka z miarką odkręcana płaskim srubokrętem.

PS. Dobrze że przewertowałem wszystkie posty w tym temacie bo byłem zmartwiony niewielką ilością oleju w w tej pompie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się