vitoma

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej207    0

poco przepłacać za nowy alternator od samochodu jest wystarczający na stronie głównej jest temat instrukcja obsługi c-330 wstawiony przez kolegę roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szudy    0

Wiele nie przeplacilbym,gdyz nowy altek 70A kosztuje 130zl,wiec cena wprost idealna;i jeszcze zostanie mocy na 4 dodatkowe halogeniki;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szudy    0

cena nie idzie w parze z jakością ;)

I otóz to,chociarz kupujac czesci do skuterów niejednokrotnie jest tak ze te tansze sa lepsze;a jak dobrze licze wyremontowalem juz 32 silniki motocyklowe,poczynajac od rometa-konczac na silniku pjure jest w aprilli di-tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

taniej Cię wyjdzie używany, kupisz sprawny i masz pewność że będzię działał długi czas

 

PS.Aprilia Di-Tech to silnik Morini, PureJet to P/G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

poco przepłacać za nowy alternator od samochodu jest wystarczający na stronie głównej jest temat instrukcja obsługi c-330 wstawiony przez kolegę roki212

za chęć pomocy zostałem nagrodzony % teraz pytanie pomagac czy nie jak myślicie :lol: :lol: :lol:

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szudy    0

taniej Cię wyjdzie używany, kupisz sprawny i masz pewność że będzię działał długi czas

 

PS.Aprilia Di-Tech to silnik Morini, PureJet to P/G

Ops,moja gafa,juz nie pamietam gdyz to byl jeden z silników bardziej zaawansowanych technicznie co robilem;ptak to 139qmb,czasem podrobe minarelli horizontal...swoja droga pjure-jet to sa silniki orginalne piaggio??czy tak jak apka minarelli albo moto morini,z tego co wiem tgb jedzie na moto morini,i niezbyt udane to sa silniki...

Edytowano przez Szudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gege    1

Witam.

 

Czy ma ktoś schemat smarowania? I proszę o poradę jak to robić najwygodniej. Strzykawką np? Mam smarowniczkę taką ręczną, ale dużą ma dosyć końcówkę przez co ciężko smar wprowadzać.

 

I jaki smar? Czy to nie ma znaczenia czy ŁT-42 czy 43?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

CZy kolega może jaśniej napisać co chce smarować? Bo z tego co jest napisane to niestety nie wiadomo o co chodz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

kolega pewnie chce przesmarowac tawotem traktor to ja ci polecam tak dobra tawotnice wziąść lub kupic a nie szczykawka a ile suwów trzeba dac to pisz na email to ci wysle instrukcje obsługi do c330 tam jest wszystko napisane ile i co jaki czas kowaw88@gmail.com

 

samr jak smar ja zawsze łt-42 zielonym i jest super oczywiscie niektórzy smarują wysoko temperaturowym ale po co jak i tak i tak co 10 motogodzin trzeba wszystko przesmarowac od nowa bo tak jest napisane w instrukcji

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gege    1

Chodziło mi o przesmarowanie wszystkiego co się powinno smarem stałym.

 

Mam te instrukcje, ale tam (strona 101) to jest mało wyraźnie pokazane na zdjęciach (po wydrukowaniu słabo widoczne).

 

Ma ktoś może jakąś bardziej widoczną wersję?

 

Co do smarowniczki to mam, ale jak pisałem taką większą, chyba za dużą: ma długość ok. 1 metra.

 

O smar ŁT-3 zamiast ŁT-4 mi chodziło:) Może być ŁT-3?

 

Pzdr.

Gege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gege    1

Już wszystko się wyjaśniło:). Potrzebowałem dokładnego rysunku/zdjęcia, bo nie wiedziałem, że do smarowania służą grzybki wmontowane w różne miejsca.

 

I teraz mam kolejne pytania:

1. do niektórych grzybków smar nie chce wchodzić, od razu przy pierwszym suwie wyłazi na zewnątrz. Raczej nie jest zapchany brudem, bo próbowałem przetykać igłą. Chyba, że jest pełny smaru? Ale po tylu latach nie wydaje mi sie.

2. do niektórych nie chce się zaczepić smarownica, tak jakby były nieco mniejsze (te przy układzie kierowniczym). Czy to możliwe?

3. i co to znaczy "do ukazania się smaru"? Gdzie ma się ukazać? Te przy układzie kierowniczym to nawet po 30 suwach nic sie nie pojawia nigdzie, a smar ciągle jakby włazi.

 

Dzięki z góry,

Gege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Igła to raczej do czego innego służy nie do dziubania kalamitek. Wciśniesz kólkę do środka i tak ją zatkasz. Na dzień dobry wykręć jedną na wzór i kup sobie od razu ze dwadzieście. Jeśli się nie myle to w 30-ce są wszystkie takie same. Grosze to kosztuje a jest podatne na uszkodzenie i zatkanie. Jak dasz nową i smar nie pójdze to znaczy że zamulony jest otwór głębiej lub nawet cała tulejka. Ale tym to się pomartwimy jak dasz nowe kalamitki.

 

Nie ma mniejszych. Załóż nowe.

 

Gdzie przy układzie kierowniczym w 30-ce jest kalamitka? Lecąc od kierownicy to są cztery gałki na drążkach i po dwie na zwrotnicy.

 

Takie miejsca jak zwrotnice, sworzeń osi, tylny, prawy wieszak, osie drążków hamulcowych smarujesz do mometu ukazania się smaru w najbliższej okolicy kalamitki. Łożysko sprzęgła, gałki na drażkach kierowniczych wciskasz systematycznie raz za czasu 3-4 razy i tyle. Pompa wody... nowsze nie posiadają kalamitki, starsze mają i pchasz do momętu ukazania się smaru w małym otworze w górnej części pompy lub 3-4 razy systematycznie.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gege    1

Dzięki za odpowiedź!

 

A co z tym faktem, że nawet po bardzo wielu suwach smar nigdzie nie pojawia się (na tych na drążkach z przodu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gege    1

Zapchane - to by od razu wyłaził smar na zewnątrz - tak się dzieje w niektórych. Ale w innych to tak jakby nie było dna - mogę suwać i suwać a tu nie ma końca:)

 

Zapowietrzona smarownica? To raz by działała raz nie? Jak to sprawdzić i odpowietrzyć ją? Mam taką metalową raczej starsza niż nowsza, wygląda dosyć porządnie. Coś w tym stylu http://allegro.pl/smarownica-i1731883465.html ale w znacznie lepszym stanie;).

 

G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Ale przeciesz jak smarownica zapowietrza sie, to odrazu idzie wyczuc czy podaje smar czy nie...

Sprawdz dokładnie wszędzie czy smar wychodzi, jak nie to jest go w danym elemęcie zamoło, i jedziesz dalej-proste

Mam tą samą smarownice co ty, i jescze orginalną ruską cccp :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

tylko przy pompie wodnej 3-4 suwy nie wiecej bo pompe szlak trafi ja tak zepsułem stara zaczeła wode przepuszczac a w intrukcji pisze ile suwów i nie po 30 tylko po 3 i co jakis czas


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

A jaki olej byście proponowali z hipola jaka gęstość itp do u 912 nalał bym czego innego ale resztę ciągników mam na hipolu i nie chce mieszać bo każdy z przyczepa jeździ i kipruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja do 335 leję półsyntetyczny hydramot 1040mc, w zeszłym sezonie trochę się zapowietrzała hydraulika, ale już mu minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie w C-360 jest jeszcze olej z 1986 roku taki jaki fabryka zalała i jest skrzyń czyściutka.

A w ciapku to z 3 rodzaje oleju jest w skrzyni :rolleyes: podnosi , kipruje aż miło.Napewno jest mieszanka Chipolu , Superolu i chyba Mobil1 10W/40 z osobówki :D śniga aż miło skrzyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Ja się wypowiem jeszcze w sprawie AGROL-U z lotosu. Przeszukiwałem to forum szukając odpowiedniego oleju do c330 wszyscy polecali hipol lub ten właśnie agrol-u no i niestety wybór padł na agrol i zaczął się horror, podnośnik jak wcześniej opadał z pługiem przez ok 1h na rozgrzanym oleju to z tym olejem opadał przez 10min, zaczęły się wycieki z WOM'u, jednej ze zwolnic (co skutkowało brakiem hamulca) i oczywiście ciągłe gazowanie przy podnoszeniu, pojechałem wiec do kolegi żeby założył mi nowe pierścienie na tłoku, według niego tłok razem z tuleją nadawał się do wymiany ponieważ były porysowane, oczywiście wszystkie oringi również zostały wymienione, lecz nadal opadał, prawdopodobnie winny jest rozdzielacz ale nie mam zamiaru wydawać 500zł. z tego powodu ze ten olej jest po prostu za rzadki do tego traktora. Skończyło się na tym ze wlaliśmy stary olej a po zimie jestem zmuszony kupić hipol lub inny olej o tej gęstości.

Podsumowując wymiana oleju na Agrol-u kosztowała mnie

Olej około 270zł

Tuleja + tłok+pierścienie + oringi ok. 150zł

a wystarczyło kupić hipol ;/

Oczywiście nie mowie ze u innych w 330 lub 360 bedzie to samo, ale jeżeli nie wiecie w jakim stanie jest podnośnik i nie macie zamiaru w najbliższym czasie w nim grzebać nie lejcie do niego agrol-u.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Runder
      Pompa w FM3095 była regenerowana i paliwo nie dostaje się do niej, nawet przy pompowani ręcznym. Pompa była sprawdzana na maszynie i działa w 100% dobrze. Ciagnik wczesniej jezdził na dobrej jakości opale. 
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj