vitoma

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne

Polecane posty

kamil927    229

tak jak kolega mówi wyżej dokładnie taki sam jak do silnika wchodzi 0,25-0,3L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Taki jak do silnika, bo jak masz np w ciężkich zetorach w silnikach nowego typu centralne smarowanie pompy olejem z silnika .

Pozdro


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

A kto jest producentem. Bałbym się po jakimś wynalazku w c360 został dziwny szlam na obudowie nie dający się zmyć. Jest hipol z orlenu poco kombinować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hipol sprzedawany jest w dwóch klasach lepkości. GL4 i GL5, i jak pisaliście na początku ten pierwszy jest rzadszy. Jazda zimą przy - 15 to już koszmar dla ciągnika. Olej jest tak gęsty, że dusi na początku silnik. Co dzień ładuję 60- ką paszowóz i jest kłopot. Podnosić nie chce, doouki się trochę nie rozgrzeje. W zeszłym roku przy -20 podnośnik nie działał przez kilkanaście minut, ładowacz tak samo. W tym roku kupiłem Boxola do wymiany oleju na nowy we wspomaganiu w 904. Na opakowaniu, było napisane, że to nowość i opis, że jest to olej hydrauliczno-przekładniowy. Jak myślicie, jak ciągniki zaregują na ten olej latem w upalny dzień w czasie pracy. Będzie jeszcze rzadszy od hipolu czy taki sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Boksol to bardzo rzadki olej. Do 60 powinien być wlany hipol 6 olej klasy w80 zimą wcale tak mocno nie gęstnieje.  Jak nalejesz 80w90 to inna bajka zimą olej jest gęsty. Hipo 6 w80 jest olejem hydrauliczno przekładniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

A co można myśleć. Hipol i już. Do C330 czy C360 oraz podobnych taki olej jest zalecany. Co do lania Agrolu U jak tu ktoś kiedyś napisał - przed wymianą oleju sprawdza się w instrukcji jaki olej zaleca producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

A miał ktoś styczność z olejem tractor 6 firmy arge ? Takie same parametry jak hipol 6, tylko czy jest to dobry olej? Taki akurat w sklepie mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

W pompie powinien byc olrj silnikowy. Nie wiem dokladnie ile wchodzi ale lepiej nalac dote go poziomu min na wslazniku a wlewac korkiem na regulatorze i sprawdzac wskaznikiem. Bo gdy bedzie za duzo to jest przelew, a na pochylosciach bedzie lepsze smarowanie a uszczelnien nie powinno poeywalac ze wzglrdu na ten przelew. Co innego np w zwolnicach, gdzie nie ma korkow odpowietrzajcych to nawet dobrze jest co jakis czasje polu zowac zeby odpowietrzyc. Ale i tak w pompkach zasialjacych tych co mialy rolke ponoc czesto przpuszczaly paliwo do pompy.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

Jak często należy wymieniać olej w pompie wtryskowej C330? Chyba rzadziej niż w silniku... bo tu się tak nie zużywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najczęściej właśnie przy wymianie silnikowego . Jak nie wymienisz to i tak dużo nie zaoszczędzisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

Mój problem polega na tym, ze mam zerwany gwint przy śrubie sp pompy i każda wymiana wiąze się z lepieniem tej śruby...

Edytowano przez prs613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Witam.

 

Kupiłem niedawno swój pierwszy ciągnik Ursus C-330M popracował trochę w polu i już widzę niski poziom oleju w silniku, w pompie chyba też mało, bo pług opada trochę po chwili, nie wiem gdzie jeszcze w tym ciągniku trzeba wlewać olej, najlepiej żeby to były oleje wielosezonowe, jak zabraknie to wleje do pełna.

 

Proszę o rady jaki olej i do czego trzeba wlewać, chciałbym kupić taki olej na Allegro, czy to musi być koniecznie oryginalny, czy najtańszy zamiennik wystarczy.

Edytowano przez aero2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Możesz lać najtańsze i tez będzie chodził.Jednak do silnika najlepiej wlej turdus a do skrzyni chyba lotos agrol będzie dobrym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIAN    4

Do silnika wystarczy olej wielosezonowy Milvus 15W40,olej Turdus stosuje się do silników bardziej obciążonych. Do skrzyni Lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A nie mogłes zapytac sprzedawcy w sklepie? Napewno by ci doradził a nie zakładasz kolejny głupi temat o starej trzydziestce Poza tym tu na forum jest już to napisane kilkakrotnie jakie oleje tam wlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Stara kolego to ona nie jest 89r, pytałem się w sklepie pełno tych olejów do tego ciągnika, powiedzieli mi żeby spuścić cały olej, przed wlaniem nowego, bo się ciągnik popsuje, prawda to? Niestety nie wiem na jakich olejach obecnie chodzi, więc chyba nie mam wyjścia.

Edytowano przez aero2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Jeśli do starego dolejesz olej o tej samej klasie lepkości to silnikowi nie nie będzie gorzej jak dolejesz o innej lepkości wtedy się silnikowi może coś dolegac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wymiana oleju w silniku to +/- 50 zł + filtr. Kup Milvus 15w40, wymień i nie kombinuj nic i z niczym więcej. Na upartego co nie wlejesz to na dolewkę lepsze niż ma chodzić na sucho. Jak zrobisz te parę godzin to też nic się nie stanie. Do skrzyni Hipol i jak syfu nie masz to wymiana też może poczekać. To jest tak archaiczna konstrukcja, że na wszystkim pojedzie. Podnośnik jak opada to raczej nie kwestia poziomu oleju tylko zużytego tłoka, uszczelnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z olejami jest jak ze wszystkimi materiałami eksploatacyjnymi czy częściami, to że taki zalecają w książce nie znaczy że jest najlepszy tym bardziej że to książki powstały 50 lat temu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Runder
      Pompa w FM3095 była regenerowana i paliwo nie dostaje się do niej, nawet przy pompowani ręcznym. Pompa była sprawdzana na maszynie i działa w 100% dobrze. Ciagnik wczesniej jezdził na dobrej jakości opale. 
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj